شماره 83غلاتگفتگو با مسئولین دولتگندم

احیا نان کامل در استان قم با تشکیل قرارگاه/ 30 واحد نانوایی استان قم نان کامل تولید می‌کنند

رئیس اداره غله استان قم

بر اساس پیش‌بینی سازمان جهاد کشاورزی استان قم مقدار تولید گندم این استان در فصل زراعی جدید 20 هزار و 500 تن و میزان خرید تضمینی گندم بر اساس سنوات قبل حدود 13 هزار تن خواهد بود.

بهزاد محمدی، رئیس اداره غله استان قم در گفت‌وگو با خبرنگار نگاشته گفت: با توجه به اقدامات اصلاحی کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی، کیفیت گندم محلی استان افزایش قابل توجهی داشته است. اما از لحاظ کمی با توجه به سطح زیر کشت، میزان تولید و خرید تضمینی تنها می‌تواند مصرف یک ماه استان را تامین کند و باقی نیاز استان از طریق واردات گندم‌های خارجی و سایر استان‌های گندم خیز جبران می‌شود.

وی افزود: بیش از 85 درصد گندم‌های وارد شده به استان قم در سال 1401 جز گندم‌های با کیفیت بوده و آرد تولید شده توسط کارخانجات آرد استان نیز از کیفیت قابل قبولی برخوردار بوده است.

موفقیت کارخانجات آرد استان قم در تصاحب بازار صنف و صنعت سایر استان‌ها

محمدی درباره وضعیت آزادسازی آرد واحدهای فانتزی و صنف و صنعت در استان قم گفت: با شروع فرآیند آزادسازی از اردیبهشت سال گذشته، کارخانجات آرد باید به صورت رقابتی اقدام به تولید آرد می‌کردند. لذا با رقابتی شدن فعالیت، کارخانجات آرد استان قم علاوه بر تامین نیاز آرد واحدهای استان، توانستند با توجه به کیفیت مطلوب، بازار استان‌های مجاور را نیز تصاحب کنند.

در همین راستا نیز اداره غله استان همواره در تلاش بوده است تا گندم مورد نیاز این واحدها را به موقع تامین کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا