آردتکنولوژی آردداخلیشماره 63گفتگوگندممعرفی تکنولوژی

کیفیت آرد خود را چگونه بدون آزادسازی ارتقا دهیم؟

مدیرعامل شرکت پویان صنعت پاسخ می دهد:

تحریم ها و توقف فروش آرد آزاد در بازار منجر به فروش تمام آرد تولیدی کارخانه­ها به دولت شده و این موضوع در کیفیت آرد تأثیرگذار است؛ اما باید در نظر داشت که بخشی از بازار فروش آرد، آزاد بوده و به تولید آرد باکیفیت تر نیاز داریم. براین اساس، اگرچه آزادسازی در بهبود کیفیت آرد مؤثر است اما در شرایط کنونی که این موضوع امکان پذیر نیست لذا تنها راه افزایش کیفیت آرد تولیدی، بهره گیری از آزمایشگاهی مجهز درجهت تولید آرد متناسب با شاخص­های خاص گندم است.

 

مهندس عبدمحمودی، مدیرعامل شرکت پویان صنعت با ذکر مطلب بالا در گفت­وگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: متأسفانه در ایران بخش عمده کارخانه­ های آرد، فاقد آزمایشگاه­های مجهز و پیشرفته هستند؛ به گونه ای که گلوتن را به صورت دستی اندازه گیری می کنند و دستگاه های رئولوژی خمیر مانند اکستنسوگراف و فارینوگراف ندارند.

وی ادامه داد: در این زمینه  شرکت پویان صنعت به عنوان نماینده فروش لوازم آزمایشگاهی اکین ترکیه به فراهم کردن شرایط خرید لوازم آزمایشگاهی برای کارخانه­هایی که توان خرید آن را ندارند، اقدام کرده است. به این معنا که به صورت اعتباری دستگاه های تخصصی آزمایشگاهی آرد را در اختیار کارخانه­ها قرار می دهیم و همچنین برای تجهیز و نوسازی تجهیزات آزمایشگاهی، طرح فروش اقساطی و تعویض دستگاه های فرسوده را داریم که طی سه ماه اخیر استقبال خوبی از این مورد شده است و تاکنون نیز دو پروژه در خراسان، یک پروژه در مازندارن و کرمانشاه داشته ایم.

وی افزود: طرح تعویض تجهیزات آزمایشگاهی فرسوده کارخانه­های آرد بسیار به صرفه است؛ چراکه دستگاه های فرسوده آنها را خریداری کرده و دستگاه جدید را به طور اقساط با یک سال ضمانت به آنها تحویل می دهیم.

ایجاد نرم افزار اندازه گیری رطوبت و خاکستر آنلاین آرد

عبدمحمودی در پایان به  اقدام جدید این شرکت پرداخت و گفت: در حال حاضر نرم افزار اندازه­گیری رطوبت و خاکستر آنلاین آرد در دست طراحی و اجرا قرار دارد تا از طریق اپلیکیشن در تلفن همراه مدیران بتوان رطوبت و خاکستر آرد را زیر نظر داشت. در واقع رطوبت و خاکستر آرد،شاخصی است که در سود و زیان کارخانه و کسری گندم تأثیر دارند؛ به گونه ای که میزان تنظیم بودن رطوبت، خواب یک و دو و آرد خروجی در میزان استحصال مؤثر است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا