آردداخلیسرتیترشماره 38غلاتگفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندم

کنفرانس iranGrain متمرکز بر ارائه بسته اطلاعاتی جامع برای متصدیان غلات

در گفتگو با عضو هیئت مدیره IRANGRAIN

کنفرانس iranGrain به عنوان اولین رویداد بزرگ تجاری ایران در حوزه استراتژیک غلات، دانه‌های روغنــی و صنایع وابسته آبان‌ماه امسال در تهران برگــزار خواهــد شــد و رشد روزافزون و پویایی صنعت غلات کشور یکی از چشم‌اندازهای وسیع این کنفرانس است

که به دور از هرگونه مناقشه و جانبداری سیاسی دولت‌ها اجرا می‌شود. در همین راستا نگاشته برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این همایش با سیدمحمدرضا مرتضوی، عضو هیئت مدیره iranGrain به گفتگو پرداخته است.

مرتضوی در خصوص تاثیرات برگزاری همایش iranGrain  بر صنعت غلات ایران اظهار کرد: ایران یکی از بزرگ‌ترین بازارهای تولید و مصرف غلات در جهان است و با توجه به اطلاعات محدود جهانی در حوزه غلات و حضور فراوان شرکت‌های فعال در این عرصه، تصمیم به برگزاری همایش iranGrain در ایران و دعوت از شرکت‌های مهم و متصدیان بزرگ غله دنیا  گرفته شد تا با گردآوری اطلاعات فنی پراکنده این حوزه، خدمت بزرگی را به بازرگانان و اپراتورهای این حوزه عرضه کنیم.

این فعال حوزه غلات با بیان اینکه شرکت‌های خارجی و ایرانی استقبال گسترده‌ای را از همایش iranGrain در ایران خواهند داشت، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته درصدد هستیم تا با توسعه معلومات و دانش خود پاسخ‌گوی سوالات و نیازهای شرکت‌های داخلی و خارجی و علاقه‌مندان به حوزه غلات باشیم.

همچنین کنفرانس ایران‌گرین با گردآوری مجموعه‌ای از اطلاعات و افراد مهم در حوزه غلات می‌تواند گام‌های عملیاتی موثری را در توسعه و پیشبرد صنعت غلات کشور بردارد.

آگاهی بخشی؛ هدف نخست برگزاری کنفرانس iranGrain

عضو هیئت مدیره ایران گرین در خصوص برگزاری نمایشگاه برای این کنفرانس در سال‌های آتی گفت: برگزاری نمایشگاه برای این همایش بین‌المللی بستگی به تصمیم هیئت عالی مجموعه iranGrain دارد که در حال حاضر آگاهی‌بخشی در حوزه پیچیده غلات هدف نخست برگزاری این همایش است

چراکه کسب دانش، آگاهی و ارتباطات برای تمامی فعالان و علاقه‌مندان این صنعت امری اجتناب‌ناپذیر و مهم است. به گونه‌ای که ورود شرکت‌ها به حوزه غلات در صورت عدم آگاهی نسبت به این حوزه می‌تواند خسارت‌های فراوانی را متحمل خود و کشور کند. لذا تمامی دست‌اندرکاران ایران‌گرین درصدد تولید، ترجمه و تبادل اطلاعات و دانش صحیح و نهادینه‌سازی آن هستند.

غلات و دارو مستثنی از تحریم است

رئیس انجمن آردسازان با اشاره به اینکه موضوع غلات و دارو مستثنی از تحریم است، گفت: موضوعاتی همچون کشتیرانی، دپو، بنادر و حقوق بین‌الملل غلات مقوله‌های پیچیده و مهمی هستند که با توجه به شرایط تحریم و استقبال شرکت‌ها برای فعالیت در این حوزه باید گام‌های اساسی در راستای آگاهی‌بخشی برای این موضوعات صورت بگیرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا