آردآردسازانداخلیشماره 63گفتگوگندم

کلاه گشاد سبوس بر سر آردسازان یا دامداران؟!

رئیس هیئت مدیره آرد خاتم پاسخ می‌دهد

کلاه گشاد سبوس بر سر آردسازان یا دامداران؟!/ وقتی پای داستان قیمت سبوس می‌نشینیم، هم کارخانه­های آرد گلایه‌مند هستند و هم دامداران. البته میزان نارضایتی آردسازان از قیمت‌گذاری سبوس، بیشتر است، زیرا دستمزد آنان 7 سال است که تغییر نکرده؛ اما نرخ محصولات دامی در طول سال چندین مرتبه افزایش داشته است. در این میان، دلالان تنها گروهی هستند که از این آشفتگی، سودهای کلان به جیب می‌زنند.

 

کلاه گشاد سبوس بر سر آردسازان یا دامداران؟!

به گفته مهندس معروفی، رئیس هیئت مدیره آرد خاتم هرمزگان آزادسازی قیمت سبوس یکی از دریچه‌های امید آردسازان برای تأمین هزینه‌های گزاف تولید بود تا ازاین طریق بتوانند هم چرخه تولید خود را به ­روزرسانی کنند و هم نسبت به بقا امیدوار باشند که با تجدیدنظر در سیاست آزادسازی سبوس، کام آردسازان تلخ گردید./کلاه گشاد سبوس

وی ادامه داد: متاسفأنه به بهانه جلوگیری از قیمت شیر، لبنیات و دیگر محصولات دامی، از افزایش قیمت سبوس ممانعت کردند. در حالی که با نگاهی در بازار، شاهد افزایش چندین‌باره قیمت این محصولات هستیم و به نظر می سد در ماجرای نرخ‌گذاری سبوس، تنها سرِ آسیابانان است که کلاه رفته است.

 

کاه 4 هزار تومانی را کجای دلمان بگذاریم!

معروفی با بیان این­که در حال حاضر کاه کیلویی 4 هزار تومان خرید و فروش می‌شود، گفت: آیا منطقی است که سبوس با تمام خواص مثبت برای دام به نرخ کیلویی 1400 تومان فروخته شود؛ اما کاه سه برابر قیمت سبوس در بازار عرضه شود.

از سوی دیگر، کارشکنی برخی  مدیران سبب شده است هزینه‌های سایر بخش‌های تولید به آردسازان تحمیل شود و این موضوع در کنار افزایش دیگر هزینه‌های تولید همچون افزایش 37 درصدی حقوق نیروی انسانی ، تعرفه‌های آب، برق و هزینه‌های حمل گندم، انرژی و امید آسیابانان را به تحلیل برده است.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا