آردآردسازانداخلیشماره 47غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

کارخانجات آردسازی استان البرز درخواست بازبینی طرح فروش استانی آرد را دارند

مدیرعامل شرکت آرد کردان کرج (زوله)

طبق دستور استانداری ها مقرر است، فروش آرد به صورت استانی انجام شود و تولیدکنندگان موظف خواهند بود که آرد مورد نیاز خود را تنها از استان خود تامین نمایند. در این راستا کارخانجات آرد تهران و البرز که تا کنون به صورت مکمل یکدیگر فعالیت داشتند نیز مجزا شده اند.

مهندس زوله، مدیرعامل شرکت آرد کردان کرج در گفت و گو با نشریه نگاشته ضمن بیان مطلب فوق، بیان کرد: در زمان تصمیم گیری برای تاسیس کارخانه آرد کردان کرج که مقرر بود ابتدا در تهران واقع شود، وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که کارخانجات باید در 120 تا 200 کیلومتری مناطق مسکونی و در منطقه صنعتی راه‌اندازی شوند. از این رو این کارخانه در استان البرز افتتاح و آغاز به فعالیت کرد. حال با اعلام فروش آرد استانی این کارخانه موظف به تامین آرد برای صرفا استان البرز شده است.

وی در ادامه افزود: تصویب فروش آرد به صورت استانی باعث شد تا کارخانجات آرد استان البرز بسیاری از مشتریان خود در تهران را از دست بدهند و در پیگیری از اداره کل غله منطقه یک نیز دستور استانداری برای اجرای این طرح تایید شده است.

زوله خاطرنشان کرد: کارخانجات آرد استان البرز ازجمله پیشرفته ترین کارخانجات آرد سراسر کشور محسوب می شود. این درحالی است که در استان تهران کارخانجات به روز و مجهز تعداد محدودی را شامل می شوند. از این رو بخش زیادی از سهمیه و تولیدات آرد استان البرز به مصرف تهران می رسد و متاسفانه با تصویب این طرح تمامی حواله ها برگشت خورده است و عملا  قول های زمان تاسیس کارخانه اجرا نمی شود. کارخانجات آردسازی استان البرز درخواست دارند که مسئولان امر در مراتب اجرای این طرح بازبینی نمایند

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا