آردتکنولوژی آردداخلیشماره 39غلاتکنترل کیفیتگفتگوگندممعرفی تکنولوژی

چرا خبازان تبریز، آرد ستاره تبریز را برای پخت انتخاب می کنند؟

مهندس شهباززاده، مسئول فنی و کنترل کیفیت کارخانه آرد ستاره تبریز پاسخ می‌دهد

سیستم آسیابانی صحیح، دقت در عملیات آسیابانی، استحصال انواع آرد با توجه به رنج استاندارد های تدوین شده، اختلاط گندم کیفی، نظارت مستمر بر پرسه ی تولید ازجمله عملکرد ماشین آلات بوجاری و تولید، کنترل مداوم محصول اولیه (گندم)، محصول نهایی (آرد) حین و بعد تولید و انعکاس نتایج حاصل به مدیریت، رفع نواقص خط تولید قبل از خروج از کارخانه ازجمله عملکرد مطلوب بخش کنترل کیفیت کارخانه آرد ستاره تبریز است که منجر به کیفیت مطلوب آرد و استقبال خبازی ها شده است.

مهندس شهباززاده، مسئول فنی و کنترل کیفیت کارخانه آرد ستاره تبریز در گفت و گو با نشریه نگاشته، بیان داشت: هزینه بر روی آرد های تولیدی، استفاده از بهبود دهنده ارگانیک با توجه به پایین بودن کیفیت گندم های محلی از لحاظ پروتئین و گلوتن، نظرخواهی از مشتریان جهت بهبود آرد، رعایت اخلاق حرفه ای، مشتری مداری و رضایت مشتری در اولویت کار این کارخانه قرار دارد. تمام این عوامل دست به دست هم داده تا آرد ستاره تبریز به عنوان برند مطلوب و شناخته شده بین اکثر واحد های صنفی و صنعتی به شمار رود.

تاثیر اجرای عملکرد های رئولوژیکی در پروسه تولید آرد

وی در پاسخ به اجرای عملکرد های رئولوژیکی در پروسه تولید آرد از سوی این شرکت، اذعان داشت: واحد کنترل کیفی (آزمایشگاه) این واحد با به روز ترین تجهیزات آزمایشگاهی ازجمله دستگاه فارینوگراف، اکستنسوگراف که برای تولید آرد با کیفیت مطلوب و یکنواخت در صنایع نانوایی و فرآورده های آردی دارای اهمیت قطعی و فوق العاده است، تجهیز شده است. صنایع مختلف نیاز به آرد با کیفیت متفاوت دارند برای مثال نوع آردی که برای تولید نان مصرف می شود برای تولید کیک مناسب نیست لذا وجود دستگاه فارینوگراف و اکستنسوگراف درآزمایشگاه ستاره تبریز این امکان را جهت سنجش خواص رئولوژیکی محصول تولیدی، تعیین کیفیت کشش خمیر، تعیین خصوصیات کیفی پخت، تعیین اثر مواد افزودنی روی کیفیت نانوایی آرد فراهم می نماید.

ویژگی های آرد ستاره تبریز

شهباززاده یادآور شد: هیچ یک از روش های فیزیکی و شیمیایی که درحال حاضر برای اندازه گیری ویژگی های رئولوژیک و شیمیایی به کار می روند نمی تواند به خوبی رفتار آرد را طی عمل خمیرگیری، تخمیر و پخت نشان دهند بنابراین با یک آزمون ساده پخت می توان به ویژگی های مورد نظر مانند حجم، تخلخل، بافت، رنگ پوسته، طعم و مزه، ماندگاری و غیره پی برد و  ارزیابی نمود. آرد ستاره با فراهم کردن امکانات پخت در محل کارخانه و آزمون پخت پس از کسب اطمینان کامل و کار بر روی متغیر ها که در نهایت منجر به تولید آرد های کیفی می شود، کمک شایانی در جهت بهبود کیفیت آرد های تولیدی واحد می کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا