شماره 85غلاتگندم

همکاری مشترک با Grain com؛ نقطه عطفی برای iranGrain

رئیس هیئت‌مدیره کنفرانس ایران‌گرین مطرح کرد:

حسین ضیائیان، رئیس هیئت‌مدیره کنفرانس ایران‌گرین در ابتدای سخنان خود، ضمن بیان چگونگی شکل‌گیری این اجلاس گفت: با توجه به قابلیت‌ها و پتانسیل‌های ایران در حوزه تولید و مصرف غلات، دسترسی به بنادر آزاد، راه‌های مواصلاتی و برخورداری از کارخانه‌های فعال در بخش تولید فرآورده‌های غلات، اتاق بازرگانی ایران و سوئیس تصمیم گرفت کنفرانس ایران‌گرین را برگزار کند تا پل ارتباطی میان فعالان صنعت غلات در داخل و خارج از کشور برقرار شود.

وی ادامه داد: پس از برگزاری نخستین دوره اجلاس در سال 98، تصمیم گرفته شد تا هرساله این اجلاس به‌صورت سراسری و استانی برگزار شود که مقدمات کنفرانس استانی نیز فراهم شد؛ اما متأسفانه به دلیل همه‌گیری کرونا، این کار به مرحله اجرا نرسید. به این ترتیب، بر اساس تصمیم هیئت‌مدیره برای تداوم ارتباط ایران‌گرین با مخاطبان خود، چاپ کتاب جامع غلات به دو زبان انگلیسی و فارسی در دستور کار قرار گرفت که با استقبال قابل‌توجه مخاطبان همراه شد.

برگزاری دومین دوره کنفرانس ایران گرین

ضیائیان در ادامه به تشریح برگزاری دومین دوره کنفرانس ایران‌گرین پرداخت و گفت: دوره دوم اجلاس با حضور قابل‌توجه مهمانان داخلی و خارجی همراه بود و حضور شرکت‌های خارجی در این دوره، به شهرت ایران‌گرین در سطح بین‌المللی کمک شایانی کرد.

علاوه بر این، بر اساس مذاکره شرکت Grain com سوئیس با ایران‌گرین و دعوت از هیئت‌مدیره، یک پنل چهارساعته در کنفرانس ژنو به ایران اختصاص داده شد که توجه حاضران را نیز جلب کرد و با توجه به بازتاب‌های پنل ایران در این اجلاس، پیشنهاد برگزاری کنفرانس‌های مشترک در ابعاد گسترده‌تر و فراتر از بازار ایران نیز از سوی اعضای Grain com به ایران‌گرین مطرح شد که امیدواریم اجرایی شود.

حضور پررنگ روس‌ها در سومین دوره برگزاری کنفرانس ایران‌گرین

وی در جریان کنفرانس در گفت‌وگو با نگاشته درباره روند برگزاری ایران‌گرین گفت: خوشبختانه با توجه به تجارب کسب‌شده در این سال‌ها توانستیم بسیاری از نواقص و کاستی‌ها را برطرف کنیم. علاوه بر این، با مطالعه و همکاری با انجمن‌های مختلف توانستیم بعد علمی کنفرانس را تقویت بخشیم و بعد خارجی را نیز وسعت بیشتری دهیم.

اثرات کنفرانس ایران گرین بر کارخانه‌های آرد

پوی درباره ماحصل اجلاس ایران‌گرین برای کارخانه‌های آرد گفت: کنفرانس ایران‌گرین با تدارک حلقه‌های مختلف زنجیره غلات همچون حضور شرکت‌های تجهیزاتی و تکنولوژی، ماشین‌سازان، سیلوسازان، شرکت‌های بهبوددهنده، ماکارونی و … این فرصت را برای شرکت‌کنندگان فراهم کرده است تا با حضور در این اجلاس، ضمن آشنایی با آخرین دستاوردهای روز غلات جهان نیازهای خود در صنعت را نیز رفع کنند.

ضیائیان درباره شرکت‌کنندگان خارجی در این دوره از کنفرانس گفت: با توجه به تحریم‌ها حضور مهمانان خارجی در این دوره از اجلاس نسبت به سال‌های گذشته، کمرنگ‌تر است و بیشتر شرکت‌کنندگان از کشورهای روسیه، قزاقستان و ترکیه هستند؛ درحالی‌که سال‌های گذشته تعدادی مهمان اروپایی نیز در این اجلاس حضور داشتند.

وی با اشاره به تحریم روسیه از سوی اتحادیه اروپا و  نتیجه آن برای ایران گفت: با توجه به کوتاه‌شدن دست روسیه از بازار اروپا، این بهترین فرصت برای ایران است تا بر اساس منفعت خود، به گسترش تجارت با روسیه اقدام کند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا