آردشماره 46گفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندم

نقش دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در شرایط بروز بحران کرونا

در گفتگو با مدیر برنامه‌های بهبود تغذیه در مراکز جمعی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی

صنعت کنونی آرد و نان کشور نیازمند ورود مفاهیم جدید از کیفیت و استاندارد آرد و نان بر اساس مناطق جغرافیایی است چراکه متاسفانه به دلیل کم‌کاری و بی‌توجهی تمامی گروه‌های درگیر در زنجیره گندم، آرد و نان در برهه‌ زمانی نسبتا دراز در دهه‌های اخیر، صنعت نان ایران با وجود برخورداری از بهترین کیفیت‌ها در سطح جهان، حتی در تامین رضایت مصرف‌کنندگان داخلی نیز ناتوان شد. در دستیابی به  کیفیت قابل قبول و بهره‌گیری از فناوری به روز، عقب ماند و ما امروز ناگزیریم مفاهیم ابتدایی روش‌های تولید این محصول را با بازتعریف مفاهیم نوین از نان سالم و دیگر محصولات آردی و فناوری‌های این حوزه، به بحث گذارده و چاره اندیشی کنیم.

 

نقش دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در شرایط بروز بحران کرونا

دکتر رضا عزتیان، مدیر برنامه‌های بهبود تغذیه در مراکز جمعی دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفتگوی اختصاصی با نگاشته ضمن اشاره به مقدمه فوق در خصوص اقدامات این دفتر با توجه به شرایط کنونی و گرفتاری بخش بهداشت با بحران کرونا، اظهار داشت: مقابله با این چالش نیازمند افزایش سطح آگاهی و ارائه مدل کارا برای بکارگیری این دانش آموخته‌ها برای مدیریت بحران و برون رفت موفق از شرایط پدید آمده می باشد. آگاهی‌های مورد اشاره در برگیرنده داشتن مهارت لازم و دانش بالا از ویژگی‌های کیفی نان و توزیع  سالم تا مرحله رسیدن به دست مصرف کننده می باشد و این فرآیند مجموعه‌ای از مراکز و دوایر ذیربط را از جمله سازمان غذا و دارو، انستیتو تحقیقات علوم تغذیه‌ای و  صنایع غذایی، بهداشت محیط و دفتر بهبود تغذیه جامعه را در بر می‌گیرد.

برنامه های دفتر بهبود تغذیه برای ایام کرونا

با توجه به اهمیت تغذیه در پیشگیری از بیماری‌های واگیردار همچون کرونا و ضرورت تقویت سیستم ایمنی بدن، به عنوان اولین مانع جدی در برابر این ویروس دفتر بهبود تغذیه جامعه  دارای نقشی اساسی است.  در راستای اقدامات پیشگیرانه در برابر این بیماری، دفتر برنامه‌ها و فعالیت‌های متعددی را پیش رو گرفته است که از جمله می‌توان به صدور دستورالعمل تغذیه در شرایط بحران کرونا به عنوان مهمترین آن اشاره نمود. خاطر نشان می‌سازد که دستگاه‌های اجرایی دارای بخش‌های متعددی به عنوان اقدام‌کننده برای شرایط اضطراری و برنامه‌های پشتیبان می باشند.

برنامه های بهبود تغذیه غالبا در زمره دسته دوم قرار می گیرند. به عنوان مثال برخی اقدامات شرایط اضطرار شامل تشدید اقدامات بهداشتی در محیط های صنعت و یا تولید و عرضه و یا رعایت دستورالعمل های بهداشت شاغلین می باشد. نقص بهداشتی در این حوزه پیامدهایی چون طغیان و اپیدمی را در پی خواهد آورد به همبن دلیل ضروری است به صورت اضطراری نواقص را بر طرف نمود. اما برنامه‌های بهبود تغذیه دارای اثرات آنی معمولا نیستند هر چند تاثیرات بلند مدت آنها از شدتی بسیار بالاتر می تواند برخوردار باشد. به همین دلیل نیز دفتر بهبود تغذیه جامعه بدنبال اقدامات فرهنگ ساز نظیر آموزش زنان روستایی و عشایر با  هدف افزایش سطح دانش و آگاهی‌بخشی به گروه های تولیدکننده محصولات کشاورزی می‌باشد. آموزش زنان باردار و یا دانش آموزان و فرهنگیان با مقاصد مشابه صورت می پذیرد.

کاشت سبزیجات در باغچه‌های خانگی؛ سلاح تغذیه‌ای برای مبارزه با کرونا

وی ادامه داد: آموزش و تعلیم زنان روستا و عشایر با محوریت کاشت سبزیجات در باغچه‌های خانگی می‌تواند اقدام تغذیه‌ای موثری برای ترویج رژیم غذایی مناسب برای مبارزه با کرونا  و همچنین کمک به مدیریت این بحران باشد.

وی با بیان اینکه دفتر بهبود تغذیه وزارت بهداشت قبل از طغیان ویروس کرونا برای قرارگیری آرد و نان سالم در سبد غذایی شهروندان اقدامات تاثیرگذاری را انجام داده بود، گفت: با توجه به اهمیت موضوع  آرد و نان و پیچیدگی مسائل مربوط به زنجیره گندم، آرد و نان، این سازمان در بخش‌های ارتقا کیفیت نان، سبوس‌گیری و.. فعالیت‌های بسزایی را ترتیب داده است. همچنین در حال حاضر کارشناسان دفتر بهبود تغذیه در مراکز سلامت و خانه‌های بهداشت آماده ارائه آموزش‌های سلامت محور به شهروندان می‌باشند.

سازمان‌دهی ساختارهای دولتی و خصوصی؛ گامی مهم  برای ارتقا کیفیت محصولات آردی

دکتر عزتیان سازمان‌دهی تمام ساختارهای دولتی و خصوصی برای ارتقا کیفیت محصولات آردی را مهمترین اقدام این نهاد در سال جاری دانست و افزود: دفتر بهبود تغذیه بهداشت در این سال‌ها در تلاش بوده است تا با ارائه راهنمایی‌های علمی، مردم را به انتخاب و خرید محصولات استاندارد آردی همچون ماکارونی، شیرینی و نان سوق دهد.

برای مثال برگزاری همایش آرد و نان و فرآورده های آردی در اسفندماه امسال با محوریت اصلاح دیدگاه کارشناسان تغذیه، تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان نسبت به محصولات تولید شده از آرد یکی از اقدامات این مجموعه بود که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاد که به محض تعیین زمان مشخص برگزاری همایش از طریق رسانه نگاشته اطلاع رسانی خواهد شد.

شایان ذکر است مهمترین محورهای همایش نان و فرآورده های آردی شامل موارد ذیل می باشد؛

1- سیاست ها و برنامه های راهبردی زنجیره گندم – آرد – نان

2-ایمنی و سلامت زنجیره گندم – آرد – نان و فرآورده های آردی

3-صنعت و فناوری های نوین نان و فرآورده های آردی

4- چالش های تولید و عرضه گندم – آرد – نان و فرآورده های آردی

5- ارزش تغذیه ای نان و فرآورده های آردی

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا