شماره 84غلاتگفتگو با مسئولین دولتگندم

مطابقت کامل آرد تولیدی کارخانه فخر زنجان با استانداردهای مربوطه و ضوابط سازمان غذا و دارو

مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی معاونت غذا و دارو زنجان

لاله احرامی، مدیر نظارت و ارزیابی فرآورده‌های خوراکی و آشامیدنی معاونت غذا و داروی زنجان در خصوص همایش روز جهانی ایمنی غذا گفت: سال 2018 مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نظر به اهمیت موضوع بیماری‌های منتقله و مرتبط با غذا و مباحث ایمنی مواد غذایی، 7 ژوئن برابر با 17 خرداد را روز جهانی ایمنی مواد غذایی نام‌گذاری کردند.

امسال نیز در پنجمین سالروز ایمنی مواد غذایی مقرر شد که با هدف حفظ و ارتقای ایمنی مواد غذایی از واحدهای برتر تقدیر به عمل آید.

احرامی درباره معیارهای انتخاب آرد فخر زنجان به‌عنوان واحد برتر آردسازی در صنعت غذا گفت: در ارزیابی‌ها موردی مبنی بر عدم انطباق محصولات این واحد تولیدی چه در سطح عرضه و چه در سطح تولید گزارش نشده است و مدیریت و مسئول فنی شرکت در قبال مسائل مورد درخواست سازمان غذا و دارو پاسخگو بوده و احساس مسئولیت خوبی در همکاری با معاونت غذا و داروی زنجان داشتند.

وی افزود: شرکت آرد فخر زنجان در میان واحدهای تولیدی استان، دارای گواهی سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی و ایزو 22000 است و توانسته نمره کامل را در جدول ارزیابی برنامه‌های پیش‌نیازی کسب کند. همچنین این شرکت دارای آزمایشگاه کنترل کیفیت مجهز و کاملی است و کارشناس و مسئول فنی کارآمد و فعالی دارد.

احرامی اظهار کرد: برای نخستین بار است که شرکت تولیدی آردسازی به این مهم دست یافته است. در این میان، معاونت غذا و داروی زنجان همواره برای استمرار، ارتقا و حفظ کیفیت و پیشبرد اهداف حفظ ایمنی زنجیره مواد غذایی این شرکت، راهنمایی و رهنمون‌های لازم را ارائه کرده و شرکت تولیدی آرد فخر زنجان نیز هم‌زمان برای ارتقا در سیستم تولیدی و فنّاوری و کسب شاخص‌های اشاره‌شده، تمام تلاش خود را به کار بسته است.

وی در پایان درباره وضعیت آرد تولیدی کارخانه‌های کشور گفت: در حال حاضر، آرد تولیدی کارخانه‌ها در وضعیت مطلوبی قرار دارد و توجه به تامین و مصرف صحیح محصولات غذایی و ارتقا ایمنی آن مستلزم تلاش‌های مستمر و روزافزون است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا