آردسازانداخلیشماره30گفتگو با بخش خصوصی

سوبسید حمایتی از سوی دولت در راستای پرداخت هزینه سربار کارخانجات

مدیرعامل کارخانه آرد کرج در گفت و گو با نشریه نگاشته

سوبسید حمایتی از سوی دولت در راستای پرداخت هزینه سربار کارخانجات! شركت توليدي آرد كرج (زوله) در سال 1364 با همت و سرمايه‌ گذاري مرحوم حاج محمدرضا زوله، از پيشكسوتان آرد و نان كشور با خريد آخرين تكنولوژي توليد آرد از شركت سنگاتي كشور ايتاليا و با تـوان توليـد 120 تن آرد در روز احـداث و در سال 1370 به بهره ‌برداري رسيد.

عدم افزایش دستمزد و سوبسید آسیابانی در طی 3 سال اخیر

این شرکت در سـال 1372 با اهـداف از پيش تعيین شـده توسط مديـران آن در فاز دوم بهره برداری خود با ارتقای ماشين‌آلات و همچنين با توليد انواع آرد ستاره، خبازي، فانتزي و نول به حجم 360 تن در روز فعالیت خود را ادامه داد. هم اکنون شرکت آرد کرج با تولید 650 تن آرد در روز در راستاي جلب رضايت مصرف‌ كنندگان آرد، تمام توان خود را به كار بسته است.

حمیدرضا زوله، مدیرعامل کارخانه آرد کرج (زوله) در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص ادامه فعالیت بنگاه های اقتصادی در شرایط تورم اقتصادی حال حاضر، بیان داشت: آنچه که تولیدکنندگان صنعت آرد کشور را به چالش می کشاند، عدم افزایش دستمزد آسیابانی در طی 3 سال اخیر و چند برابر شدن هزینه های نگهداری واحد تولیدی است. متاسفانه شرایط به سمت و سویی در حال حرکت است که تولیدکنندگان را از سرمایه گذاری در این صنعت پشیمان کرده است.

1/5 میلیون یورو سرمایه گذاری در حیطه به روز رسانی ماشین آلات کارخانه آرد کرج

وی در خصوص اجرای برنامه های توسعه ای شرکت آرد کرج، اظهار داشت: در حال حاضر برنامه ای مدون در جهت به روز کردن ماشین آلات به وسیله شرکت سنگاتی با سرمایه گذاری به مبلغ 1/5 میلیون یورو در حال انجام است تا بتوانیم ارائه دهنده بالاترین کیفیت باشیم. مقرر است پس از پایان دوره تجهیز کارخانه آرد کرج در جهت تولید آردهای تخصصی قدم برداریم.

حضور کمرنگ تولیدکنندگان ایرانی در بازارهای جهانی با تصویب ممنوعیت صادرات آرد

مدیرعامل کارخانه آرد کرج با تاکید بر صادرات آرد به قطر، افغانستان و اربیل عراق پیش از ممنوعیت صادرات آرد، اذعان داشت: متاسفانه هم اکنون به واسطه هیات های تجاری از کشورهای فوق تمایل به خرید آرد وجود دارد اما با تصویب ممنوعیت صادرات آرد، امتیاز همکاری و حضور در بازارهای جهانی در این حوزه از شرکت های ایرانی سلب شده است.

اعطای سوبسید جهت خرید کیسه آرد

زوله با تاکید بر هزینه سربار کارخانجات آرد، خاطرنشان کرد: بر فعالان صنعت آرد پوشیده نیست که اعطای سامانه ارز نیما در راستای تجهیز کارخانجات وعده ای است که متاسفانه محقق نشد. همچنین افزایش هزینه خرید کیسه آرد، هزینه سرباری است که نیازمند هم اندیشی مسئولان برای رفع این معضل است. به نظر می رسد اعطای سوبسید جهت خرید کیسه آرد از سوی دولت می تواند قدمی موثر در جهت کاهش هزینه سربار کارخانجات باشد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا