87گزارش

فناوری جدید شرکت پتکوس MENA در حفظ کیفیت غلات

شرکت پتکوس منطقه MENA (حوزه خاورمیانه و شمال آفریقا(، به کمک فناوری آلمانی، امنیت مواد غذایی را بهبود می‌بخشد. شرکت الامیر با ادغام این فناوری پیشرفته آلمانی، آماده است با تغییر استانداردهای صنعت، ایمنی و کیفیت مواد غذایی را افزایش دهد. این اتحاد استراتژیک با شرکت پتکوس MENA و تزریق فناوری پیشرفته بر رویکرد آینده‌اندیشانه شرکت الامیر تأکید می‌کند.

شرکت پتکوس آلمان با بیش از 170 سال تجربه در زمینه ساخت سیلوهای فلزی، ماشین آلات انتقال و دستگاه های بوجاری و خطوط بذر، در سال های اخیر در راستای افزایش هرچه بیشتر خدمات و سرویس خود به منطقه خاورمیانه و به ویژه کشور ایران، با همکاری شرکت مهرصنعت فیدار با مدیریت جناب آقای دکتر محمدرضا نجفی، شعبه پتکوس منا را در کشور امارات به منظور سهولت و گسترش فعالیت خود با کشور های منطقه خاورمیانه تاسیس کرد. لذا با توجه به همکاری خوبی که در سال های اخیر با سرمایه گذاران ایرانی در پروژه های ذخیره سازی غلات در بنادر ایران بوده، امید است در سال های پیش رو با حضور شعبه پتکوس آلمان در منطقه خاورمیانه و شرکت مهرصنعت فیدار در کشور ایران این همکاری بیش از پیش بین هر دو کشور به طور روز افزون گسترش یابد.

منطقه MENA، بزرگ‌ترین واردکننده غلات در جهان

غلات و حبوبات جزء اصلی رژیم غذایی در سراسر جهان به‌ویژه منطقه MENA محسوب می‌شود. شرایط آب‌وهوایی و کمبود شدید منابع مانند آب و زمین‌های قابل‌کشت، امکان خودکفایی در کشاورزی را از بیشتر کشورهای منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا گرفته است؛ منطقه MENA برای تأمین بخش عمده مواد غذایی خود ازجمله غلات، به واردات وابسته است و این موضوع، آن را به بزرگ‌ترین واردکننده غلات در جهان تبدیل کرده است.

در واقع وابستگی به واردات، این کشورها را در موقعیت آسیب‌پذیری قرار می‌دهد؛ زیرا با مشکل نوسانات قیمت و نبوداطمینان بازار روبه‌رو هستند. یکی از بهترین رویکردها برای غلبه بر این چالش، حفظ ذخایر کافی غلات در منطقه است؛ اما نگهداری غلات نیز مشکلات خاص خود را دارد؛ مانند ریزش غلات براثر آلودگی قارچی و حشرات و آلودگی به آفلاتوکسین که کیفیت غلات را به‌شدت کاهش می‌دهد و آن‌ها را برای مصرف انسان و حیوان نامناسب و ناایمن می‌کند.

چگونه از آسیب‌های غلات در ذخایر جلوگیری کنیم؟

در شرکت MENA، راهبردهای سه‌مرحله‌ای جدیدی  ایجاد شده است که شامل خشک‌کردن مؤثر، تمیزکردن غلات با مفاهیم لجستیک هوشمند و تکنیک‌های ذخیره‌سازی مناسب برای حفظ کیفیت غله و تضمین امنیت غذایی است. این موضوع همچنین به افزایش تولید محلی از طریق فناوری مناسب بذر کمک می‌کند.

شرایط نگهداری مناسب برای حفظ ذخایر سالم غلات، حیاتی است. چنانچه غلات در شرایط مناسب نگهداری شوند، می‌توانند برای مدت طولانی بدون افت کیفیت یا مواد مغذی باقی بمانند. از دست دادن کیفیت دانه ممکن است به دلیل تغییرات بیولوژیکی مانند جوانه‌زنی، آلودگی میکروبی و تولید مایکوتوکسین، هجوم حشرات و حمله جوندگان رخ دهد.

نخستین مرحله نگهداری مناسب غلات، ارزیابی کیفیت غلات دریافتی است. این موضوع در تعیین فرآیندهایی که باید پیش از ذخیره‌سازی برای غلات انجام شود، تأثیر دارد. حساسیت غلات به آلودگی‌های قارچی عمدتاً به ویژگی‌های فیزیکی غله ازجمله یکپارچگی، میزان رطوبت و خلوص آن بستگی دارد. فناوری مرتب‌سازی جدید شرکت پتکوس، ازجمله Airmax و فناوری نوری ویژه می‌تواند کیفیت غلات، قهوه، حبوبات، دانه‌ها و کنجد را با خلوص بیش از 99 درصد افزایش دهد.

قرارداد همکاری شرکت پتکوس MENA با شرکت صنایع غذایی الامیر

شرکت صنایع غذایی الامیر، نهاد برجسته در بخش حبوبات امارات متحده عربی، با افتخار پذیرش خود از فناوری نوآورانه آلمانی پتکوس را اعلام می‌کند و بر تعهد جدایی‌ناپذیر خود به استانداردهای ایمنی و بهداشت مواد غذایی تأکید می‌کند. این پیشرفت، ارائه محصولات غذایی نخبه و ایمن به مشتریان را تضمین می‌کند و وضعیت شرکت الامیر را به‌عنوان پیشگام صنعت در کیفیت و نوآوری تثبیت می‌کند.

یاسین رنانی، رهبر نوآور شرکت الامیر، سرمایه‌گذاری قابل‌توجهی را برای استقرار سیلوهای 110000 M.T پیشرفته در نظر گرفته است که این سیلوها مجهز به آخرین فناوری‌های پیش‌تمیزکردن، تمیزکردن دقیق و مرتب‌سازی هستند و ایمنی، بهداشت و کیفیت بی‌نظیر مواد غذایی را در هر محصول تضمین می‌کنند.

رنانی می‌گوید: این سرمایه‌گذاری استراتژیک متضمن تعهد ما به استفاده از فناوری‌های سطح بالا و راه‌حل‌های مبتکرانه است و تعهد ما برای ارائه خالص‌ترین حبوبات باکیفیت را تقویت می‌کند. شرکت الامیر به وعده خود مبنی بر عرضه محصولات غذایی برتر و ایمن که مطابق با سخت‌ترین استانداردهای ایمنی و بهداشت مواد غذایی است، پایبند است.

همچنین این سرمایه‌گذاری قابل‌توجه نشان‌دهنده ابتکاری بلندمدت در تقویت امنیت غذایی منطقه برای چندین دهه است که بر چشم‌انداز کلی شرکت الامیر به‌عنوان ستونی در توسعه زنجیره‌های تأمین مواد غذایی پایدار و قابل‌اعتماد تأکید دارد.

دکتر خالد رائد، مدیرعامل شرکت پتکوس MENA، با ابراز خرسندی و افتخار خود می‌گوید: ما خوشحالیم که شریک فناوری منتخب شرکت صنایع غذای الامیر هستیم و این سرمایه‌گذاری را الگوی نوآوری و نمایش فناوری در جبل‌علی در نظر می‌گیریم که فناوری پیشرفته ما را در سراسر مناطق شورای همکاری خلیج‌فارس و MENA به نمایش می‌گذارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا