بین‌المللیسرتیترشماره 40غلاتگفتگوگفتگوی ویژه

صنعت غلات ایران نیازمند یک اتاق فکر دائمی و قوی است

گفتگوی ویژه با شریف نظام مافی، رئیس اتاق بازرگانی ایران و سوئیس

با بازگشت محدودیت های حضور ایرانیان در کنفرانس های بین المللی به دلیل اعمال تحریم ها، نیاز وجود کنفرانس بین المللی در چارچوب استاندارهای روز در ایران احساس می شود و متاسفانه فعالان صنعت، اغلب مجبور به حضور در کنفرانس های کشورهای حاشیه ایران از جمله دبی و استانبول هستند. از این رو اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و سوئیس تصمیم به برگزاری کنفرانس بین المللی غلات در ایران گرفتند تا همه ساله پذیرای فعالان این حوزه از سراسر جهان باشند. کنفرانس iranGrain طی دو روز در تاریخ 11 و 12 آذرماه در هتل اسپیناس پالاس تهران با حضور شرکت های بین المللی و فعالان صنعت غلات ایران در بخش خصوصی و دولتی برگزارخواهد شد.

تاریخ برگزاری کنفرانس ایران گرین به تقویم کنفرانس های بین المللی خواهد پیوست

شریف نظام مافی، رئیس هیات مدیره اتاق بازرگانی ایران و سوئیس و از اعضای هیات رئیسه کنفرانس ایران گرین در گفت و گو با نشریه نگاشته با بیان مقدمه فوق، گفت: اگر قرار است از تجارت غلات ایران صحبت شود، باید در داخل مرزهای این کشور گردهمایی صورت گیرد.

برگزاری این اتفاق مهم در اتاق بازرگانی ایران و سوئیس، فرصتی است که با توجه به رویکرد بی طرف بودن این اتاق، فعالان صنعت بتوانند  نقش خود را در رونق تجارت غلات پررنگ تر کنند. چشم انداز اتاق بازرگانی ایران و سوئیس آن است که کنفرانس ایران گرین در طول زمان به یک نهاد مستقل و پویا تبدیل شود که همه ساله به برگزاری کنفرانس های بین المللی در داخل کشور بپردازد و با تبدیل شدن به اتاق فکر غلات قوی و دائمی با حضور شرکت های بین المللی و داخلی به اطلاع رسانی، برگزاری کلاس های فنی و تجاری، آموزش اجرای قوانین بین المللی، برگزاری سمینارهای تخصصی همت گمارد. همچنین این اتاق در نظر دارد، تاریخ برگزاری کنفرانس ایران گرین را به تقویم کنفرانس های بین المللی تمام فعالان حوزه غلات در سراسر جهان بیفزاید.

نقش کنفرانس ایران گرین در رونق صنعت غلات ایران

وی در خصوص دعوت از مسئولان دولتی جهت شرکت در کنفرانس ایران گرین، خاطرنشان کرد: این کنفرانس اولین و بزرگترین کنفرانس بین المللی در زمینه صنعت غلات ایران خواهد بود که در سطح استانداردهای بین المللی در ایران برگزار خواهد شد.

لذا از تمامی نهادهای ذینفع و مقامات دولتی فعال در حیطه صنعت غلات ایران ازجمله سازمان جهاد کشاورزی، شرکت بازرگانی دولتی ایران، سازمان پشتیبانی دام و طیور، سازمان استاندارد، سازمان مدیریت بنادر و دریانوردی دعوت به عمل آمده است. همچنین اعضای هیات علمی این کنفرانس، افراد با سابقه درخشان در بخش های فنی و علمی صنعت غلات را شامل می شوند که مدیریت پنل های سخنرانی و ممیزی مقالات را بر عهده دارند لذا پیش بینی می شود که این کنفرانس دارای بار علمی زیادی باشد. علاقه مندان می توانند مقالات خود را تا تاریخ 19 مهرماه سال جاری با محوریت غلات، نگهداری، نقل و انتقال غلات، ذخیره سازی، آردسازی، دام، طیور و آبزیان، روغن گیری و روغن کشی و همچنین استاندارد ها، نقل و انتقال مالی، مشکلات گمرکی، بازرسی و تحریم ها به آدرس ایمیل Scyrus@irangrain.com ارسال نمایند.

 

نظام مافی با اشاره به موضوعات مورد بحث پنل های این کنفرانس، بیان داشت: در دو روز برگزاری کنفرانس، تمرکز بر مسائل فنی و تجارت غلات، مسائلی ازجمله تکنولوژی و استفاده بهینه غلات مورد بحث قرار خواهد گرفت، از این رو شرکت های بین المللی که در حیطه تکنولوژی فعالیت دارند از کشورهایی ازجمله سوئیس، ترکیه و آلمان دعوت به عمل آمده است.

راهکار علمی در مواجهه با مشکلات بانکی صنعت غلات ایران

وی در ادامه به اعلام آمادگی حضور بانک ها در این کنفرانس اشاره کرد و افزود: با توجه به وجود مشکلات بانکی در عرصه تجارت، بانک هایی از جمله بانک خاورمیانه و بانک سامان جهت حضور و همکاری با کنفرانس ایران گرین اعلام آمادگی کرده اند. مشکلات انتقال ارز، چگونگی عملکرد کانال مالی سوئیس و اینستکس ازجمله مباحث مهم مورد بحث در این کنفرانس خواهد بود. این کنفرانس به دنبال اعلام راهکار علمی برای مشکلات بانکی در بحث تجارت غلات است اما از آنجایی که رویکردهای سیاسی جهان با سرعت در حال تغییر است، نمی توان به طور حتم هم اکنون از آن صحبت کرد.

حضور ایران گرین در نمایشگاه ibex 2019

نظام مافی با اشاره به حضور اتاق بازرگانی ایران و سوئیس به عنوان یکی از غرفه گذاران در نمایشگاه ibex 2019، یادآور شد: نمایشگاه ibex یکی از مهم ترین نمایشگاه ها در بحث غلات در دو بخش صنعتی و غیر صنعتی محسوب می شود. لذا این نمایشگاه برای ایران گرین اهمیت ویژه ای دارد چراکه اغلب مخاطبان این کنفرانس در این نمایشگاه حضور خواهند یافت. از تمامی فعالان این صنعت دعوت می کنیم تا برای کسب اطلاعات و ملاقات با هیئت رییسه کنفرانس از غرفه اتاق بازرگانی ایران و سوئیس بازدید به عمل آورند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا