آردداخلیشماره 36غلاتگفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندم

سیلاب و بارندگی به 300 هزار تن گندم استان گلستان خسارت وارد کرد

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان:

اگرچه افزایش بارندگی های اخیر و سیلاب پیش آمده در استان گلستان منجر به کاهش میزان برداشت گندم و خسارت به 300 هزارتن گندم شده است اما باید گفت که این بارندگی ها در مناطقی که گندم دیم وجود داشته منجر به تقویت آن شده است که این موضوع تاحدودی خسارت ها را جبران می کند.

علی محمدی، مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان ضمن ذکر مطلب فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: نیاز گندم استان گلستان در مجموع 600 هزارتن است.

از این میزان 300 هزار تن در قالب آرد به سایر استان ها ارسال می شود و سایر تولید گندم این استان بر اساس برنامه های حمل شرکت بازرگانی دولتی ایران به سایر استان ها ارسال می شود که در این راستا سال گذشته به 20 استان کشور گندم ارسال کردیم.

اختلاف قیمت گندم آزاد و دولتی، حجم خرید دولت را غیرقابل پیش بینی کرده است

مدیر شرکت غله و خدمات بازرگانی استان گلستان تصریح کرد: باتوجه به اختلاف قیمت گندم در بازار آزاد نسبت به نرخ تضمینی نمی توان پیش بینی کرد که چه میزان از گندم تولیدی در اختیار بخش دولتی قرار می گیرد چراکه کشاورزان اجازه دارند محصول خود را با قیمت بالاتر در بازار آزاد به فروش برسانند. البته باید گفت که امسال بیش از نیاز کشور گندم خواهیم داشت.

علی محمدی با بیان اینکه بارندگی و سیلاب آسیبی به کیفیت گندم امسال وارد نکرده است، گفت: در راستای کمک رسانی به سیل زدگان تعداد زیادی از واحدهای نانوایی استان را مامور تهیه نان مورد نیاز مناطق سیل زده کردیم.

علاوه بر این 100 هزار کیسه برای کیسه گیری خاک و مهار سیل در مناطق سیل زده، رودخانه و حاشیه شهرها در ستاد بحران استان قراردادیم.

همچنین انبارهای ذخیره سازی دولتی را برای نگهداری از شکرها در اختیار بخش خصوصی قرار دادیم تا به سرعت عمل توزیع انجام شود و همینطور از انبارها برای اسکان سیل زدگان نیز بهره گرفتیم

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا