داخلیسیلوسازانشماره 31گفتگو

خطوط انتقال در صورت خرابی، احتمال افت 20 درصدی تولید روزانه کارخانجات را به همراه دارد

مدیرعامل شرکت عمران صنعت فنون البرز

علت احتمال افت 20 درصدی تولید روزانه کارخانجات چیست؟

خطوط انتقال در صورت خرابی، احتمال افت 20 درصدی تولید روزانه کارخانجات را به همراه دارد! شرکت عمران صنعت در دهه 70 با اجرای انبارهای نیمه مکانیزه مدور با سازه ترکیبی روکش های فلزی و جداره های فلزی وارداتی برای شرکت پشتیبانی امور دام کشور و شرکت های تابعه شبکه تعاونی روستایی کار خود را آغاز کرد.

با اجرای پروژه های انبار مکانیزه کار و ساخت تجهیزات کامل خط خشک کن ذرت دانه ای در سطح گسترده و همزمان ساخت انواع خشک کن محصولات کشاورزی از جمله توتون تفاله های زیتون و غیره و همچنین تجهیزات جانبی و ماشین آلات صنایع تبدیلی کشاورزی کار خود را ادامه داد تا اینکه در سال 1387 با دریافت پروانه بهره برداری در زمینه طراحی، ساخت و تولید سیلوهای فلزی غلات به عنوان طرح توسعه، دامنه پروژ های خود را گسترش داد. به علاوه در همین سالها نیز اقدام به ساخت خطوط انتقال، با ظرفیت های بالا سیلوهای فلزی کرده است.

خطوط انتقال با ظرفیت 10 تا 400 تن در ساعت

مهندس باقرزاده، مدیرعامل شرکت عمران صنعت فنون البرز در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: علی رغم اینکهاین شرکت با برند تجاری OSM silo (Omran Sanat Machin)  به عنوان اولین سازنده سیلوهای فلزی در کشور فعالیت داشته است اما بنا به دلایلی همچون واردات سیلوهای فلزی و افزایش قیمت مواد اولیه امکان رقابت از آن گرفته شد تا اینکه در سال 93 با مدیریت و مهندسی جدید از نو خط تولید سیلو را راه اندازی کرد.

همچنین وی افزود: در حال حاضر این شرکت با بهره گیری از نیروی انسانی مجرب و تجهیزات کامل برای ساخت و تولید ماشین آلات و تجهیزات مرتبط با صنایع تبدیلی کشاورزی، تجهیزات کارخانجات خوراک دام از قبیل بوجاری ها، گردگیرها، خطوط انتقال با ظرفیت 10 تا 400 تن در ساعت و سیلوهای فلزی 5 تا 7500 تن، تجهیزات کارخانجات آرد و انبار های مکانیزه و اجرای پروژه های ذخیره سازی روزمینی و ارزان قیمت برای غلات و غیره می پردازد و در این رابطه متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان و دید تصاویر مرتبط بهره ببرند.

مهمترین دغدغه کارخانجات آرد و خوراک دام در بخش ذخیره سازی و خطوط انتقال آنها است

مهندس باقرزاده در خصوص مهمترین مشکل کارخانجات در بخش تکنولوژی عنوان کرد: امروزه یکی از مهمترین دغدغه کارخانجات آرد و خوراک دام در بخش ذخیره سازی و خطوط انتقال آنها است. بدین دلیل که هرگونه مواجهه با اشکال در تجهیزات بهره برداری از کارخانه مختل و برنامه های تولید را متوقف می سازد و بدیهی است ضرر و زیان ناشی از این توقفات خیلی بیشتر از هزینه هایی است که مدیریت فنی این مجموعه ها می توانند در مرحله پیشگیری و تعمیر و نگهداری مناسب بپردازند.

در اغلب موارد افت تولید روزانه 19 تا 20 درصد در تولید می تواند مشمول این موضوع شود. به این معنا که اگر دستگاه الواتور یا کانوایری به درستی کار نکند، زمان زیادی صرف تعمیر آن می شود لذا تولید کاهش می یابد.

مزایای نگهداری غلات در سیلوهای فلزی

مدیرعامل شرکت عمران صنعت به مزایای نگهداری غلات در سیلوهای فلزی اشاره کرد و گفت: هزینه های ساخت کمتر، سرعت ساخت بیشتر نسبت به سیلوهای بتنی، سبکی وزن، امکان مونتاژ و جابجایی سیلوهای فلزی، جدا بودن کندوها که ضمن رعایت مسائل بهداشتی و حفظ گندم در مقابل آفات انباری، امکان ذخیره سازی گندم های مختلف و تفکیک آنها را فراهم می کند، امکان اختلاط گندم‌های متنوع در هنگام تخلیه، امکان کنترل درجه حرارت، امکان تعبیه سیستم‌های تهویه و هوادهی از زیر کندوها، سهولت تمیز کردن دیواره‌های سیلو از جمله مزایای سیلوهای فلزی است.

خدمات پس از فروش ویژگی منحصر بفرد خدمات ماست

باقر زاده تصریح کرد: در دنیای کنونی به دلیل پیشرفت علم می توان گفت که اکثر تجهیزات خطوط انتقال در سطح کیفی یکسانی قرار گرفته اند اما آنچه ما را متمایز می کند، خدمات پس از فروش است به گونه ای که حتی با شرکت هایی که 10 سال پیش از ما خرید کرده اند، همچنان در ارتباط هستیم و به هنگام وقوع مشکل حداکثر 12 ساعت پس از اولین تماس پرسنل ما در خدمت آنها هستند. در حالیکه بسیاری از شرکت های خارجی پس ار فروش هیچ گونه خدماتی ارائه نمی کنند.

4 سیلوی 10 هزار تنی بتنی با خطوط انتقال کامل در دست اجرا

وی در ادامه به چند پروژه مهم شرکت اشاره کرد و گفت: سیلوهای 1200 تنی کارخانه خوراک دام آزمون دانه غرب سپاهان آخرین پروژه ای بوده که اخیرا داشته ایم و در حال حاضر نیز 4 سیلوی 10 هزار تنی بتنی با خطوط انتقال کامل در دست اجرا داریم که یکی از آنها در استان ایلام و دیگری در خوزستان است.

ساخت و تجهیز کامل۱۵۰واحد خشک کن محصولات کشاورزی از قبیل ذرت، سویا، کلزا و کشمش در داخل و کشور عراق، فروش سه مجموعه کامل دستگاه خشک کن ذرت با تمام تجهیزات و سیلوهای فلزی به کشور عراق در سال 94، ساخت و نصب و راه اندازی مجموعا۲۰۰ هزار تن سیلوی فلزی با ظرفیت های متفاوت در داخل و خارج از کشور در کارنامه سابقه این شرکت قرار دارد.

با حمایت های دولت توان صادرات در بخش خطوط انتقال نیز خواهیم داشت

مدیرعامل شرکت عمران صنعت با اشاره به اینکه بزرگترین مشکل تولیدکنندگان در حال حاضر تهیه مواد اولیه است، گفت: با افزایش نرخ دلار قیمت مواد اولیه چندین برابر شده است به عنوان مثال پیش از این مواد اولیه فولاد را به طور متوسط کیلویی 1900 تومان خریداری می کردیم در صورتیکه در شرایط کنونی 6700 تومان قابل تامین است. علاوه بر این علی رغم اینکه برخی مواد اولیه افزایش قیمت داشته، کمیاب نیز شده است.

وی در خاتمه افزود: در حال حاضر یکی از مهمترین مشکلات این شرکت و شرکت های ساخت ماشین آلات صنایع وابسته کشاورزی عدم حمایت دولت و ناپایداری بازار است. در شرایط کنونی اگر دولت کمی حمایت کند علاوه بر عرضه تولیدات شرکت از قبیل سیلوها، تجهیزات جانبی و خشک کن محصولات کشاورزی در داخل کشور می توانیم توان صادرات به کشورهای همسایه وکشورهای و قاره آفریقا نیز داشته باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا