آردآردسازانشماره 52غلاتگندم

جهش تولید هم در کمیت و هم در کیفیت لازم است

جهش تولید هم در کمیت و هم در کیفیت لازم است/ یکی از مسائل مهمی که دغدغه بسیاری از کارخانجات آردسازی کشور شده است، تعیین سهمیه‌های آردسازی واحدها بر اساس کیفیت آرد و بر اساس سطح تکنولوژی و میزان سرمایه‌گذاری های جدید آنهاست.

آقای شریعت، مدیرعامل کارخانه آرد سفید ارمغان بجنورد در گفتگو با نگاشته ضمن تاکید بر لزوم تعیین سهمیه بر اساس کیفیت محصول تولیدی کارخانجات، به نامه‌ای که اخیرا برای استاندار استان خراسان شمالی ارسال نموده اشاره کرد. وی یادآور شد که سهمیه‌ها را می‌توان کیفی کرد اما به نحوی تخصیص آن را برنامه‌ریزی نمود که همه واحدها امکان تولید و بقا را در یک سطح عادلانه داشته باشند.

 

جهش تولید هم در کمیت و هم در کیفیت لازم است

متن نامه ؛

جناب آقای دکتر شجاعی، استاندار محترم خراسان شمالی

احترامأ همانطور که مستحضر هستید برای تولید آرد خبازی یارانه‌ای بدون در نظرگرفتن کیفیت محصول تولیدی، درخواست مشتریان و ظرفیت تولید کارخانجات، سهمیه‌ای برای هر کارخانه تعریف گردیده است و پس از اتمام سهمیه تعریف شده کارخانجات مورد نظر نانوا به ناچار علی رغم میل باطنی مجبور به خرید آرد از سایر کارخانجات می‌گردد. لذا به این ترتیب محصول تولیدی هر کارخانه با هر کیفیتی که باشد قطعأ فروخته خواهد شد و با این روش نه تنها کارخانجات هیچ انگیزه‌ای برای بهبود کیفیت تولیدات خود نخواهند داشت،

از آنجایی که رقابتی وجود ندارد قطعآ شاهد افت کیفیت محصولات تولیدی نسبت به قبل نیز خواهیم بود. لذا جهت تحقق اهداف مدنظر مقام معظم رهبری که جهش تولید هم از نظر کمی و هم از نظر کیفی می باشد خواهشمند است دستور فرمایید ترتیبی اتخاذ فرمایند تا با ایجاد فضایی رقابتی شاهد افزایش کیفیت آرد تولیدی استان و پیرو آن، افزایش کیفیت نان تولیدی به عنوان قوت غالب مردم باشیم.

به عنوان پیشنهاد به استحضار می‌رساند اگر ترتیبی اتخاذ گردد که به طور مثال 60 در صد از سهمیه فعلی به عنوان سهمیه ثابت هر کارخانه منظور گردد و 40 درصد کل سهمیه به طور شناور و متغیر به درخواست نانوایان و بر اساس کیفیت به کارخانجات دارای متقاضی تخصیص یابد با وجود 60 درصد سهمیه ثابت از تعطیلی همه واحدهای آرد سازی جلوگیری می‌گردد و آن 40 درصد شناور باعث ایجاد فضایی رقابتی بین کارخانجات می‌گردد.

از حسن توجه شما به موضوع کیفیت آرد و نان به عنوان قوت غالب مردم کمال تشکر را دارم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا