شماره 82غلاتگندمماکارونی

تک ماکارون همچنان پیشگام در نوآوری و تولید محصولات سلامت محور

مدیر عامل شرکت تک ماکارون

با توجه به اهمیت محصول ماکارونی در سبد غذایی خانوارها و سختی هایی که این صنعت به دلیل استراتژیک بودن گندم و اهمیت محصول ماکارونی تحمل می کنند و همچنین شاهد هستیم که علی رغم هزینه های بالا تولید و نرخ پایین محصول نهایی ماکارونی برخی از شرکت های تولیدکننده ماکارونی که از گذشته و ابتدای فعالیت این صنعت همچنان حضور قوی خود را ثابت کرده اند و محصولات جدید و فراسودمند برای مصرف کنندگان تولید می کنند لذا به گفتگو با مهندس کاشانی، نائب رییس هیات مدیره شرکت تک ماکارون پرداخته ایم که در ادامه می خوانید؛

  • موفقیت هایی که شرکت تک ماکارون در سال گذشته در زمینه تولید، ‌فروش و صادرات کسب کرده است را مطرح کنید؟

شرکت تولیدی تک ماکارون  در سالی که گذشت به جهت دستیابی به اهداف و چشم انداز خود در جهت توسعه بازار به ویژه بازارهای صادراتی گام مهمی برداشته است و موفق به صادرات محصولات خود به 44 کشور اعم از کشورهای آسیایی، آفریقایی، اروپایی و کشورهای حاشیه خلیج فارس، ترکیه، افغانستان، عراق، پاکستان و اردن شده است. این شرکت هم چنین در جهت توسعه بازار محصولات خود با نصب ماشین آلات جدید به منظور افزایش ظرفیت تولید در راستای تامین نیاز مشتریان بازارهای داخلی و صادراتی حرکت کرده است که پیش بینی می شود بازارهای صادراتی ما را افزایش دهد.

  • در سال 1401 چه گواهینامه ها و عناوینی را شرکت تک ماکارون موفق به دریافت آن شد ؟

این شرکت در سال 1401 مفتخر به دریافت بیش از 25 تندیس و نشان شده است و همچنین موفق به دریافت گواهینامه های معتبر ملی و بین المللی از جمله صادر کننده برتر ملی،‌ لوح و تندیس برند ملی – افتخار ملی،‌ تندیس زرین برند محبوب مصرف کنندگان،‌ تندیس یکصد واحد مشتری مدار،‌ تندیس مدیر عالی سال، ‌تندیس و گواهینامه سلامت غذا، ‌تندیس جشنواره صنعت سلامت محور و گواهینامه های ایزو و حلال از سازمان های ذی ربط شده است.

  • در بخش کیفیت محصول و تنوع و نوآوری این شرکت چه اقداماتی در سالی که گذشت انجام داده است؟

شرکت تولیدی تک ماکارون با تکیه بر دانش قریب به 30 سال تجربه نیروهای متخصص و کارآزموده که در بخش های تحقیق و توسعه و تضمین کیفیت و نیز بازرگانی و فروش فعال هستند؛‌ توانسته به عنوان پیشرو در عرضه محصولات ماکارونی و پاستا،‌ آرد، ‌لازانیا، ‌محصولات فراسودمند، ‌ارگانیک، ‌محصولات حجیم شده غلات و با کیفیت متنوع باشد و ضمن شناسایی بازار هدف و ایجاد نیاز در مصرف کنندگان به تولید و عرضه محصولات بپردازد. در واقع این شرکت علی رغم چالش هایی که به واسطه تصدی گری های دولت با آن مواجه هست همچنان سعی دارد بهترین محصول و بهترین کیفیت را در اختیار مردم قرار دهد و مطابق نیاز بدنی آنها نیز محصولات خاص تولید کند. این شرکت که جزو اولین های صنعت ماکارونی است؛ عاشقانه در جهت خدمت به مردم گام برداشته است.

  • برنامه شما در سال جدید به عنوان لیدر بازار ماکارونی چیست؟

تک ماکارون در سال 1402 با در نظر گرفتن پتانسیل ها و نیاز بازار به عنوان واحد تولیدی دانش بنیان به جهت افزایش سهم بازار و عرضه محصولات متنوع اقدام خواهد نمود. این شرکت با توجه به افزایش ظرفیت تولید ایجاد شده توسط خطوط جدید، ‌بیش از پیش در بازارهای بین المللی حاضر و جایگاه برند ایرانی را در سطوح مختلف بین المللی بالاتر و مستحکم تر خواهد نمود. لازم به ذکر است در صورت همکاری ارگان های دولتی و سیاست های مربوطه امکان قرارگرفتن در میان صادرکنندگان مطرح بین المللی را خواهد داشت. به این معنا که دولت باید موانع سر راه صادرات همچون پیمان سپاری ارزی و تفاوت قیمت ماکارونی داخلی با نرخ جهانی را رفع کند تا شرکت های تولیدکننده ماکارونی بتوانند همچون گذشته به سایر کشورها نیز صادرات کرده و منجر به ارز آوری در کشور شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا