آردداخلیشماره 62گفتگوگندم

تک‌نرخی‌سازی آرد؛ بهترین خدمت دولت جدید به تولیدکنندگان نان‌های صنعتی

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی مطرح کرد

تک‌نرخی‌سازی آرد؛ بهترین خدمت دولت جدید به تولیدکنندگان نان‌های صنعتی/ محسن لزومیان، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی در گفت­وگو با نگاشته درباره مهم­ترین انتظارات فعالان این صنف از دولت جدید گفت: تأمین مواد اولیه همچون آرد یکی از مهم‌ترین خواسته‌های تولیدکنندگان است و دولت جدید باید علاوه برحمایت از این صنعت به وعده‌‌های دولت گذشته نیز جامه عمل بپوشاند. همچنین ارائه مشاوره‌های تخصصی از جانب اتحادیه به دولت می‌تواند نقش مهمی را در رفع مشکلات داشته باشد.

 

تک‌نرخی‌سازی آرد؛ بهترین خدمت دولت جدید به تولیدکنندگان نان‌های صنعتی

لزومیان تک‌نرخی سازی آرد را مهم­ترین کمک دولت به تولیدکنندگان نان‌های صنعتی دانست و افزود: آرد تک نرخی علاوه بر تأمین منفعت تولیدکننده، مصرف‌کننده و دولت از فساد و قاچاق آرد نیز جلوگیری می‌کند. برای مثال در زمان ریاست جمهوری احمدی‌نژاد با تک نرخی شدن آرد، نان صنعتی جایگاه خود را پیدا کرد.

 

اعمال سلیقه شخصی در تخصیص سهمیه آرد واحدهای نان صنعتی

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان نان‌های صنعتی با انتقاد از اعمال سلیقه شخصی در بحث تخصیص سهمیه آرد واحدهای نان صنعتی گفت: در حال حاضر به دلیل اعمال سلیقه برخی مدیران در تعیین سهمیه آرد، تعدادی از واحدها تعطیل یا تنها با 10 درصد ظرفیت خود، فعال هستند. از سوی دیگر، برخی واحدها  برای بقا در صنف، آرد دولتی را با آزاد ترکیب کرده و به قیمت دولتی می‌فروشند.

 

وی در خصوص نرخ‌گذاری جدید نان صنعتی گفت: وضعیت عرضه و تقاضا، تعیین‌کننده نرخ نان صنعتی است که در این میان تورم جامعه، دستمزد و سایر هزینه‌های تولید در این نرخ‌گذاری اثرگذار هستند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا