آردتکنولوژی آردداخلیشماره 22معرفی تکنولوژی

ماشین آلات کارخانه آرد و بومی سازی آن، تلاشی برای رفع نیازهای تکنولوژیکی کارخانجات

مدیر عامل کارگاه کیان صنعت

ماشین آلات کارخانه آرد و بومی سازی آن، تلاشی برای رفع نیازهای تکنولوژیکی کارخانجات! بهزاد عسگری از جمله فعالانی است که از سال 1378 به طور جدی در ساخت و تولید تجهیزات و ماشین آلات آردسازی فعالیت می کند.

وی طی این مدت تجربیات و دانش لازم در خصوص ساخت ماشین‌آلات مورد نیاز کارخانه های آرد با استاندارد های به روز صنعت آرد را کسب نموده و تا به امروز به صورت حرفه ای بسیاری از قطعات و ماشین آلات مورد نیاز واحدهای آردسازی را تولید و با کیفیت مناسب در اختیار مشتریان قرار داده است.

ماشین آلات کارخانه آرد و بومی سازی آن

عسگری در گفتگو با نگاشته در خصوص اهم تولیدات این کارگاه به ماشین آلات ذیل اشاره کرد؛ انواع الک بوجاری در تیپ های مختلف، انواع شن گیر، هواکش پنوماتیک و هواکش آسپیریشن، جت فیلتر در تیپ های مختلف، همچنین الک دوار، پوست گیر، انواع الک کنترل آرد، تایفون ویبره ها، همزن های سریع، بارریزهای زیر سیلو، بالابر کاسه ای، نقاله مارپیچ، نقاله زنجیری و…

وی با اشاره به بازدیدهای مکرر خود از کارخانجات آرد، گفت: بسیاری از کارخانجات علی رغم به کارگیری ماشین آلات مدرن نمی توانند تولید خوب با کمیت و کیفیت مناسب داشته باشند و رعایت نکات ذیل برای آنها الزامی است؛

داشتن دیاگرام صحیح و مهندسی شده و به روز، در کارخانه آرد و رعایت الزامات تولید خوب و موفق از جمله لحاظ کیفیت مواد اولیه در دسترس و کیفیت محصولات تولیدی طبق خواسته و نیاز بازار بسیار حائز اهمیت است.

داشتن ماشین آلات مدرن در کارخانه آرد شرط لازم، ولی کافی نیست

انتخاب ماشین آلات مناسب در پروسه تولید و در محل درست بر حسب ظرفیت و کارایی اهمیت بالایی دارد.
انجام تنظیمات صحیح جهت عملکرد بهینه ماشین آلات تاثیر بسزایی در پروسه تولید دارد و در این راستا داشتن اپراتورهای آموزش دیده و با تجربه بسیار کارساز است.

استفاده از قطعات و لوازم مصرفی با کیفیت و استاندارد برای ماشین آلات کمک زیادی در جهت عملکرد صحیح ماشین آلات خواهد نمود.
مدیران و تصمیم گیرندگان کارخانجات آرد در زمان انتخاب و خرید ماشین آلات و قطعات، فقط به پایین بودن قیمت توجه نکنند بلکه برای انتخاب درست علاوه بر قیمت، کیفیت و کارایی را هم حتما مد نظر قرار دهند.

عسگری افزود: تجهیزات تولیدی کیان صنعت به دلیل استفاده از متریال مرغوب استهلاک کمی داشته و دستگاه ها در زمان کاربری توسط کارخانجات نیاز کمتری به سرویس و تعمیر خواهند داشت.

در طراحی و ساخت ماشین آلات بر رعایت استاندارد تلاش می کنیم

وی همچنین اظهار داشت: در طراحی و ساخت ماشین‌آلات تلاش می کنیم تا در کنار رعایت استانداردهای معتبر و جهانی با چاشنی خلاقیت و نوآوری، نواقص و مشکلات ماشین‌آلات را روز به روز کاهش دهیم تا بتوانیم گامی مثبت در جهت کاهش مصرف انرژی و هزینه های تعمیر و نگهداری برداریم. وی یادآور شد که تلاش این کارگاه بومی سازی تکنولوژی در داخل کشور با کیفیتی قابل قبول است، تا بتواند بخش زیادی از نیازهای کارخانجات را به صورت ریالی برطرف کند.

مدیر کارگاه تولیدی کیان صنعت گفت: ماشین آلات این کارگاه تولیدی دارای یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش است.
این فعال تکنولوژی آرد افزود: امروزه شرکت های سازنده معتبر جهت بالا بردن کیفیت ماشین آلات تولیدی خود از روشهای زیر استفاده می کنند:

طراحی نقشه های مهندسی و نقشه های دقیق ساخت

انتخاب متریال مناسب با توجه به عملکرد قطعات و ماشین‌آلات
ساخت قطعات با روش های مهندسی پیشرفته از جمله برش و ماشینکاری CNC
مونتاژ قطعات با دقت و ظرافت خاص و رعایت الزامات کاربری و تعمیرات ماشین‌آلات پس از نصب و راه اندازی
انتخاب الکتروموتورها و درایوها و یاتاقان ها بر حسب محاسبات مهندسی و رعایت استانداردهای لازم و انتخاب برندهای معتبر
استفاده از رنگ های الکترو استاتیک یا رنگ های اپوکسی با کیفیت
راه اندازی آزمایشی در کارگاه ساخت، پیش از بسته بندی و ارسال ماشین آلات

افزایش سرعت ساخت و مونتاژ به طور همزمان دستگاه های مختلف

ما در کارمان سعی می کنیم مراحل مذکور را دقیقا رعایت نموده تا بتوانیم کیفیت استانداردی را ارائه نماییم و با افزایش سرعت ساخت و مونتاژ به طور همزمان دستگاه های مختلفی را با کیفیت مطلوب در دستور کار ساخت قرار دهیم تا مشتری با خیال راحت ماشین‌آلات ما را نصب و راه اندازی نماید.

ما برای بهبود مستمر تولیداتمان تعامل نزدیکی با طراحان و مشاوران با تجربه و مطرح صنعت آرد ایران داریم و نقطه نظرات و پیشنهاد های صاحبنظران را با کمال مسرت پذیرا هستیم. امیدوارم مدیران و صاحبان کارخانجات آردسازی از تولید کنندگان و سازندگان داخلی حمایت نمایند و با خرید کالای ایرانی گامی مثبت در جهت اعتلای صنعت آرد بردارند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا