آردآردسازانداخلیشماره 40غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

شرکت آرد میلاد آذربایجان و بهره برداری از سیلوهای اختلاط گندم

مدیرعامل شرکت آرد میلاد آذربایجان؛

مهندس حافظ ابراهیم پور، مدیرعامل شرکت میلاد آذربایجان ازجمله مدیران جوان و با انگیزه صنعت آردسازی کشور به شمار می رود که با سابقه بیش از 50 سال فعالیت خانوادگی در این صنعت، گروه تولیدی کارخانجات آرد میلاد آذربایجان را با رویکرد تبدیل شدن به یکی از برندهای برتر آردهای تخصصی کشور، هدایت می کند. به گفته وی، ورود به صنعت آردسازی علاوه بر علاقه وافر به شغل اجدادی اش، مدیون کنجکاوی و دقت بالا اوست که ثمره آن پس از 7 سال، راه اندازی یکی از برترین واحدهای تولید آرد تخصصی در کشور بوده است. ظرفیت تولید کنونی این واحد 70 هزار تن در سال، معادل 200 تن در شبانه روز است. این واحد هم اکنون مجهز به سیلوهای ذخیره سازی گندم ، سیلوهای اختلاط آرد و اختلاط گندم است و جزو کارخانجات پر فروش غرب کشور محسوب می شود.

تولیدکننده برتر آردهای تخصصی در غرب کشور توسط شرکت آرد میلاد آذربایجان

وی در پاسخ به چگونگی تامین گندم کیفی جهت تولید آردهای تخصصی، گفت: این شرکت 5 برابر سهمیه یارانه ای خود به صورت آزاد فعالیت دارد. گندم کیفی مورد نیاز این شرکت از استان خوزستان با قیمت بسیار بالا تامین و در روند تولید قرار می گیرد. هم اکنون این شرکت با 20 برند مطرح شیرینی و شکلات از جمله ناربن،  بیسکو لارج ، درنا، صنایع غذایی عباس پور و … همکاری دارد . و به صادرات آرد  به صورت استانی نیز اقدام نموده است که در این میان به صادرات آرد به استانهای  تهران ، بندرعباس ، قم ، اصفهان، گیلان، زنجان، همدان، آذربایجان غربی  و… می توان اشاره کرد. آرد میلاد آذربایجان با استقرار 5 نیرو متخصص در آزمایشگاه خود، قصد دارد در تمامی آردهای تخصصی تبحر لازم را کسب نماید.

ابراهیم پور با تاکید بر برنامه های توسعه ای در حال اجرای این واحد، خاطرنشان کرد: جهت اجرای برنامه های توسعه ای چشم انداز یک ساله ای تعریف شده است که بهره برداری سیلوهای ذخیره سازی آرد و اختلاط گندم، تقویت سیستم بوجاری، پیگیری تحقیقات تکمیلی جهت اجرای پروژه صنایع تبدیلی شرکت میلاد آذربایجان را شامل می شود. با توجه به اهداف توسعه ای شرکت، مقرر است پس از اجرای طرح یک ساله، بر روی چشم اندازهای 3 ساله و 5 ساله تمرکز شود.

وی در ادامه افزود: در راستای توسعه مرکز مکانیزه خرید و نگهداری غلات در منطقه، اقدامات مطالعاتی و نقشه های اجرایی سیلوهای گندم این کارخانه انجام گرفته و به محض اتمام کندوهای آرد مراحل اجرایی این سیلوها هم آغاز خواهد شد تا ظرفیت ذخیره سازی غلات این مرکز از 30 هزار تن به 60 هزار تن افزایش یابد. این اقدام باعث می شود تا هم ازانتقال گندم کشاورزان منطقه به مراکز دیگر با صرف هزینه های گزاف جلوگیری شود وهم منجر به افزایش اشتغال زایی خواهد شد.

اولین تجربه شرکت آرد میلاد آذربایجان برای حضور در نمایشگاه ibex 2019

ابراهیم پور با اشاره به اینکه شرکت میلاد آذربایجان در نمایشگاه ibex 2019 برای اولین بار به عنوان غرفه گذار پذیرای بازدید کنندگان و فعالان صنعت آرد و نان است، اذعان داشت: این شرکت در راستای ایجاد تنوع در محصولات بنا به خواست و نیاز مشتریان، اقدام به تولید آردهای تخصصی نموده است که علاوه بر تولید آردهای خبازی شامل آرد لواش و تافتون، آرد سنگک، آرد بربری، آرد نول فانتزی و آرد کامل؛ اقدام به تولید انواع آردهای نول مخصوص کیک، نول مخصوص کلوچه، نول مخصوص برای انواع بیسکویت، نول مخصوص ویفر، نول مخصوص چوب شور و همچنین آرد مخصوص ماکارونی و لازانیا نموده است لذا با شرکت در نمایشگاه قصد دارد تا تمامی نیازهای صنف و صنعت و خبازی ها را تحت پوشش قرار دهد.

 

 

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا