آردآردسازانداخلیشماره 39غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

بخش زیادی از گندم تولیدی سمنان مناسب مصرف دام است!

در گفتگو با مدیرعامل کارخانه آرد گرمسار

استان سمنان یکی از مهم‌ترین استان‌های واقع شده در شرق استان تهران است. بیش از 100 هزار تن گندم در استان سمنان به صورت سالانه تولید می‌شود اما بخش زیادی از این تولید، کیفیت مناسبی برای مصرف انسانی ندارد. مجید شجاعی، مدیرعامل کارخانه آرد گرمسار در گفت‌وگو با خبرنگار نگاشته ضمن بیان مطلب فوق در خصوص کیفیت گندم استان سمنان اظهار کرد: متاسفانه استان سمنان به ویژه مناطق غربی آن با چالش جدی کیفیت گندم مواجه هستند. به گونه‌ای که بیشتر گندم تولیدی آن مصرف دامی دارد و حدود 80 درصد گندم مورد نیاز کارخانجات سمنان به صورت واردات از استان‌های مجاور تامین می‌شود.

شجاعی با اشاره به اینکه حدود 90 درصد آرد مورد نیاز صنف و صنعت سمنان از خارج استان تامین می‌شود گفت: علی‌رغم همسایگی این استان با استان گلستان، تامین گندم کیفی برای کارخانجات استان به ویژه در کارخانجات واقع در غرب استان از چالش‌های جدی است لذا به دلیل کیفیت نامرغوب گندم، تمام کارخانجات استان سمنان آمادگی واردات گندم از خارج کشور را در صورت موافقت شرکت غله و خدمات بازرگانی استان دارند.

 

سرمایه‌گذاری 6 میلیاردی آرد گرمسار برای تحقق طرح‌های توسعه

وی با اشاره به عمکرد عمده کارخانه آرد گرمسار در تولید آرد خبازی گفت: کارخانه آرد گرمسار با ظرفیت اسمی 250 تن در روز و تولید رسمی 40 تن آرد، یکی از مراکز تولیدی مجهز در استان سمنان است که با بهره‌گیری از تجهیزات و ماشین‌آلات به روز ترکیه و صرف هزینه‌ای بالغ بر 60 میلیارد ریال توانسته است گام مهمی را در راستای اجرای طرح‌های توسعه‌ای خود بردارد که در حال حاضر با دو سیلو 15 هزار تنی فلزی و 25 هزار تنی مکانیکی به ارائه خدمات می‌پردازد.

شایان ذکر است کارخانه آرد گرمسار برای سال‌های متمادی به‌عنوان مرکز خرید گندم در استان فعال بوده است و با توجه به نزدیکی سمنان به نقطه مصرف یعنی استان تهران، بخش زیادی از محصولات این کارخانه برای مصرف خبازی به دست نانوایان شرق استان تهران می‌رسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا