داخلیشماره 25گفتگوگفتگوی ویژه

نان داغ سالم تر نیست، باورهای غلط را باید تغییر دهیم

در گفت‌وگو با مدیرعامل شرکت سه نان

نان داغ سالم تر نیست، باورهای غلط را باید تغییر دهیم! شرکت صنایع غذایی نامی نیک نهاد (سهامی خاص) تحت نام تجاری سه نان، با احداث کارخانه در شهرک صنعتی بهارستان در زمینی به مساحت ۱.۵ هکتار، به عنوان اولین واحد تولید کننده نان صنعتی در ایران با ظرفیت تولید ۵۰ تن در روز فعالیت خود را آغاز نمود.

در ۲۲ مهرماه ۱۳۸۷ به بهره برداری رسید. ماشین آلات این کارخانه از جدیدترین فناوری روز دنیا متعلق به شرکت Kaak هلند می باشد. خط تولید سه نان بدون دخالت دست، محصولات سالم، مرغوب با طعم و مزه مطبوع تولید می کند.

باور قدیمی در بین مردم وجود دارد که نان داغ را مناسب می داند

در این شماره خبرنگار نگاشته میزبان مهندس بابایی مدیر عامل شرکت سه نان شده تا از آخرین وضعیت فعالیت این شرکت مطلع شود.

مهندس بابایی در ابتدای گفت وگو با بیان اینکه ورود به صنعت نان برای او که سابقه ای طولانی در صنایعی متفاوت داشته، صرفا به دلیل معامله ای بوده که با خداوند داشته و لطفی بوده که خداوند متعال برای سلامتی ایشان به وی عطا نموده است بیان داشت: بر این مبنا وظیفه اش را در صنعت نان فراتر از تولید و راهی برای خدمت به سلامت مردم می داند.

مصرف کنندگان در مورد ارزش غذایی نان حجیم اطلاعات کافی ندارند

مدیر عامل شرکت سه نان گفت: باور قدیمی در بین مردم وجود دارد که نان داغ را مناسب می داند این درحالیست که نان داغ را نیز پس از سرد شدن و بیات شدن مصرف می کنند. اما نان صنعتی با اینکه سرد به دست مصرف کننده می رسد اما کاملا تازه، مغذی و سالم است. اگر مصرف کنندگان در مورد ارزش غذایی نان حجیم اطلاعات کافی داشته باشند بدون در نظر گرفتن اختلاف قیمت جزئی که ناشی از استفاده از تجهیزات و امکانات بسیار پیچیده است از محصولات سالمتری استفاده خواهند کرد و نان حجیم به سفره همه خانواده ها راه خواهد یافت.

وی ادامه داد: این نکته را نیز باید یادآور شد که مصرف کنندگان نیز بسیار آگاه تر از گذشته هستند و محصولی را انتخاب می کنند که برای سلامتی مفید باشد. نان حجیم در اروپا 6 یورو قیمت دارد ولی در ایران کمتر از یک یورو برای خرید نان مرغوب صنعتی پرداخت می شود. اینکه چطور با کمترین سود به فعالیت خود ادامه می دهیم به این دلیل است که جای خالی نان با کیفیت را به واقع در سبد غذایی جامعه خالی می دانیم.

برنج یا نان کدامیک ارجحیت دارد؟

بخش بعدی گفت وگو با مهندس بابایی به مشکلات تولید کنندگان نان صنعتی اختصاص یافت. وی با بیان اینکه برنج در انواع و قیمت های مختلف در بازار تفکیک شده و عرضه می گردد، گفت: با وجود اینکه گندم ارزشی بالاتر از برنج دارد اما در حال حاضر هر گندمی که برداشت می شود فارغ از آلودگی، سن زدگی، ضعیف و قوی بودن با یک قیمت در بازار عرضه می شوند.

این اتفاق نامبارک اثر مستقیم بر نان مصرفی مردم دارد بنابراین نانوایی که در واحد صنفی کوچک فعالیت می کند و کسی که در صنعت سهم بیشتری دارد هر دو از کیفیت پایین آرد ناراضی هستند و دلیل آن نیز این است که خرید گندم وفروش آن در اختیار بخش خصوصی قرار نگرفته است. دولت متولی کار، صنعت و بازرگانی است و قوانین بازارباید به گونه ای باشد تا تولید کننده بتواند با تکیه بر قوانین کارآمد وضع شده محصول مرغوب تری را در اختیار جامعه قرار دهد. حال آنکه امروز متاسفانه تولید کننده دغدغه کیفیت آرد را دارد.

نوسان نرخ ارز بسیاری از واحدها را در مقابل سرمایه گذاری های جدید باز نگه می دارد

مسئله دوم پیش رو برخی سیاست های کلان اقتصادی دولت است. نوسان نرخ ارز بسیاری از واحدها را در مقابل سرمایه گذاری های جدید باز نگه می دارد. ما نیز به دنبال تولید بیشتر و افزایش سهم نان صنعتی و بهداشتی در سبد غذایی مردم، طرح توسعه ای برای ایجاد دو خط تولید کاملا اروپایی سفارش داده و بخش مهمی از پیش پرداخت خطوط را نیز پرداخت نموده ایم اما به دلیل عدم ثبات نرخ ارز، بهره برداری از طرح ها به خرداد ماه موکول شده است و ما تلاش داریم با مشکلات موجود در قوانین، نوسانات ارز و تحریم ها به تعهد خود در برابر سازندگان ماشین آلات جامه عمل بپوشانیم. با افتتاح دو خط جدید مصرف روزانه 60 تن آرد در سه نان به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

در سال تولید و اشتغال، از تولید کننده چه حمایتی صورت گرفته است؟

مدیر عامل شرکت سه نان در خاتمه با بیان اینکه هم اکنون ایران پس از آلمان در رتبه دوم توسعه پذیری قرار دارد، یادآور شد: چنانچه هر ایرانی وظیفه خود را در هر جایگاهی که دارد به درستی انجام دهد به بهترین جایگاه در تکنولوژی و فناوری دست خواهیم یافت. سال گذشته به نام سال تولید و اشتغال نامگذاری شده بود و علی رغم توصیه رهبری درباره حمایت از تولید کننده، مسئولینی که باید به این شعار جامه عمل می پوشاندند در انجام کارهای خود قصور کرده و تولید کننده را تنها گذاشتند.

مسئولین باید متوجه این موضوع باشند که تولید کنندگان با مشکلات زیادی به فعالیت خود ادامه می دهند در واقع تولید کنندگان با تمام نیرو دست به دیوار مشکلات دارند تا خراب نشده و به صنعت آسیب وارد نگردد. وی ابراز امیدواری کرد تا در سال حمایت از کالاتی ایرانی، شاهد تسهیل مشکلات تولید برای تولیدکنندگان باشیم.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا