آردآردسازانداخلیشماره 67گفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

بازگشایی صنایع غذایی جرعه پس از 9 سال تعطیلی و کم لطفی مسئولان!

رئیس هیأت مدیرۀ گروه صنایع غذایی جرعه:

صنعت گندم و آرد طی سال‌ها فعالیت، فراز و نشیب و چالش‌های زیادی را پشت سر گذاشته است. برخی از این مشکلات ناشی از بی توجهی و کم لطفی دولتمردان است. صاحبان سرمایه و تولیدکنندگانی که در شرایط سخت همچنان فعال هستند، به پشتیبانی و دلگرمی مسئولان نیاز دارند. در واقع حمایت دولت، تعهد و تلاش فعالان را دوچندان می‌کند زیرا سرمایه‌گذاران عاشق کار خود هستند و حمایت و محبت را درک می‌کنند.

عصارزادگان، رئیس هیأت مدیرۀ گروه صنایع غذایی جرعه در ادامۀ سخنان خود، به خبرنگار نگاشته گفت: پس از تعطیلی گروه صنایع غذایی جرعه، 200 نفر شغل خود را از دست دادند که حق آنها این نبود! مسئولین مرتبط چگونه از بیت المال دم میزند؛ اما تفسیر آن را نمی‌داند؟ بیت المال برای آن است که روی آن تعصب داشت یا تعهد؟ مجموعه ای که ساخته شده برای کشور و آبروی آن، چه کسی باید از آن حمایت و حراست کند؟ وظیفۀ مسئولان استانی و کشوری است که از واحدهای فعال و سرمایه‌گذاری حمایت کنند؟

9 سال تعطیلی بی منطق به دلیل بی مسئولیتی شرکت بازرگانی دولتی ایران

عصارزادگان در ادامۀ گفت‌وگو یادآور شد: مجموعۀ جرعه هیچ گونه مشکل سیاسی یا اجتماعی نداشت و تنها مشکل ما این بود که یک سیلوی 100 هزارتنی در 15 هزارمتر زیربنا با فناوری روز  به منظور حفظ آبروی شهر و صنعت احداث کردیم و وظیفۀ دولت این بود که محموله‌ای برای ذخیره و نگهداری در اختیار ما بگذارد؛ اما دولت به تعهدات خود عمل نکرد و از این ظرفیت بهره نبرد؛ لذا مقصر اصلی، شرکت بازرگانی دولتی ایران بود. دستمزد یک سرمایه‌گذار و پر تلاش این نبود!

عصارزادگان عنوان کرد: مسئولان دولت باید به این باور برسند که از افراد باپشتکار، حمایت و با خطاکاران برخورد کنند. همچنین هنگامی که یک مجموعه ای ساخته شده و همه آن را تأیید می‌کنند؛ چرا با آن لجبازی می‌کنند؟ این صنعت به کارشناسانی نیاز دارد که حتی هنگام خشکسالی تشخیص دهند که سیلوهای ساخته شده را با دیگر نهاده‌ها پر کنند تا دیگران از سرمایه‌گذاری دلسرد نشوند.

چه نهاد یا ارگانی مسئولان مرتبط با این حرفه که اشتباه و یا لحبازی کردند را محاکمه خواهد کرد؟

عصارزادگان خاطر نشان کرد: بی توجهی مسئولان استان اصفهان به این سیلوها، علاوه بر این که به افزایش بیکاری، ضرر سرمایه‌گذار و نابودی بیت المال دامن زد؛ بلکه به نگهداری حجم زیادی از گندم‌های این استان در سیلوهای روباز و آسیب دیدن آنها منجر شد. متأسفانه بعضی مسئولان ما قبول ندارند که در برخی موارد اشتباه کرده اند؟ و کسی نیز نمی‌تواند مانع آنها شود! اگر آرد تولیدی کارخانه‌ها دارای مشکل باشد، تعزیرات وجود دارد؛ اما هیچ نهادی، مسئولی را که عامل خالی ماندن سیلوی ما شد، محاکمه نکرد؟ حتی با مصوبه ملی ستاد رفع موانع تولید!

با بازگشایی شرکت جرعۀ اصفهان، همچنان سیلوی این مجموعه خالی است

رئیس هیات مدیره گروه صنایع غذایی جرعه در پایان عنوان کرد: به رغم بازگشایی این واحد پس از 9 سال تعطیلی و پخش اخبار این موضوع به طور گسترده، همچنان سیلوی این مجموعه خالی از ظرفیت است و شرکت بازرگانی دولتی ایران هم انگار نه انگار چنین مجموعه ای  احداث شده است؟!

 

………………………………………………………………………………………………………………

استاندار اصفهان در حاشیۀ مراسم بازگشایی مجموعه صنایع غذایی جرعه اصفهان:

احیای صنایع غذایی جرعه، احیای توجه به فعالیت‌های اقتصادی است

سیدرضا مرتضوی، استاندار اصفهان در مراسم بازگشایی مجموعه صنایع غذایی جرعه که 27 آذرماه سال جاری برگزار شد، احیای مجموعۀ صنایع غذایی جرعه را احیای توجه به فعالیت‌های اقتصادی دانست و گفت: درهای تولید و اشتغال که باز شود، درهای بسیاری از مشکلات و مسائل اجتماعی بسته می‌شود. خوشبختانه هم اکنون این نگاه در کشور و استان حاکم است که هیچ واحد صنعتی تعطیل نشود و واحدهای تعطیل نیز احیا شوند.

 

………………………………………………………….

 

 

رئیس کل دادگستری استان اصفهان در حاشیۀ مراسم بازگشایی مجموعۀ صنایع غذایی جرعه اصفهان:

پیگیری و حمایت از واحدهای تولیدی را وظیفۀ خود می‌دانیم

حجت‌الاسلام اسدالله جعفری، رئیس کل دادگستری استان اصفهان نیز در این جلسه اظهار کرد: وظیفۀ خود می‌دانیم هرکجا مسألۀ تقویت واحدهای تولیدی مطرح است؛ پیگیری و حمایت لازم را داشته باشیم و این موضوع یکی از سیاست‌های محوری و اصلی دستگاه قضایی براساس سند تحول قضایی است. سال گذشته بیش از دو هزار و ۴۰۰ واحد تولیدی تعطیل شده در کشور با حمایت قضایی دوباره شروع به کار کرد. امروز نیز این کار با همت بیشتری دنبال خواهد شد. دستگاه قضایی، آمادگی کامل خود را برای رونق کسب وکار و حمایت از اشتغال به کار می‌بندد و این حمایت قضایی فقط در قالب ستاد اجرایی اقتصاد مقاومتی نیست، بلکه در روند رسیدگی قضایی نیز رأیی صادر نمی‌شود که به تعطیلی کارخانه‌ای منجر شود.

 

……………………………………………..

 

دادستان اصفهان، در حاشیۀ مراسم بازگشایی مجموعه صنایع غذایی جرعه اصفهان:

درهای هیچ واحد تولیدی بسته نمی‌شود

علی اصفهانی، دادستان اصفهان نیز در این جلسه با تأکید بر این که درهای هیچ واحد تولیدی بسته نمی‌شود، گفت: سیاست قوه قضاییه این است که درهای هیچ واحد تولیدی بسته نشود. مشکلات و مسائل حقوقی باید در جایگاه خودش حل شود، اما نباید موجب تعطیلی یک واحد تولیدی شود، کما این که در مورد همین واحد تولیدی نیز تمام تلاش‌ها بر این بود که بتواند به کار خود ادامه دهد.

 

………………………………………

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان، در حاشیۀ مراسم بازگشایی مجموعه صنایع غذایی جرعه اصفهان

سیلویی که با فراخوان دولت احداث شد؛ اما خالی ماند

محمدرضا جان نثاری، معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان نیز در این جلسه، بااشاره به آنچه برای مجموعه صنایع غذایی جرعه گذشته بود، گفت: آنچه بر این مجموعه گذشت، باید به دقت آسیب شناسی و بررسی شود که نگاه‌های اقتصادی چطور بر یک مجموعه تأثیرگذار است و این مجموعه می‌تواند مدلی برای تفاوت این نوع نگاه‌ها باشد. ۹ سال است این مجموعه با برخی مسائل پیچیده دست و پنجه نرم می کند. در دولت نهم و دهم، نهضت سیلوسازی در کشور مطرح و از بخش خصوصی دعوت شد با شرایطی ازجمله دادن وام‌های کم بهره وارد این عرصه شود.

به دنبال این فراخوان دولت، گروه صنایع غذایی جرعه به احداث یک سیلوی یکصد هزار تنی اقدام کرد، اگرچه تعهدات دولت انجام نشد، اما بر افتتاح سیلو در دهۀ فجر تأکید زیادی شد و در نهایت این سیلو افتتاح شد. پس از افتتاح این سیلو، کج دار و مریز تا یکی دو سال گندم در آن ذخیره شد. پس از آن، سیلو خالی ماند و آسیب فراوانی به مجموعه زد، در این مدت وام‌های گرفته شده هم به عنوان یک ضرر انباشته روی هم جمع شد.

 

…………………………………………………………

 

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان، در حاشیۀ مراسم بازگشایی مجموعۀ صنایع غذایی جرعه اصفهان:

اصفهان باید سرآمد باشد نه سرمایه گریز

حجت‌الاسلام سیدناصر موسوی لارگانی، رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با اشاره به این که گاهی مسئولان استان صحبت‌هایی برخلاف استانداران وقت مطرح می‌کردند، گفت: می‌خواستند مجموعه را به ثمن‌ بخس بفروشند و بدهکاری برای صاحب مجموعه باقی بگذارند. کجای دنیا چنین وضعیتی است که دادگاه بدوی و تجدیدنظر به نفع مجموعه رأی داده، اما باز هم رئیس غله کشور از راه دیگری وارد می‌شود و حیثیت یک کارآفرین را پس از ۸سال دوندگی، زیر سؤال می‌برد؟! این نمایندۀ مجلس با اشاره به این که حتی برای اجرای حکم، شاهد بهانه‌های دیگری هستیم، گفت: ۸سال است به مجموعۀ جرعه، سهمیۀ گندم ندادند و وظیفۀ مجریان استان است که امروز برای این مجموعه اعتمادسازی کنند.

…………………………………………..

 

نمایندۀ مردم شاهین شهر و میمه، در حاشیۀ مراسم بازگشایی مجموعه صنایع غذایی جرعۀ اصفهان:

راه توسعۀ اصفهان از شمال اصفهان می گذرد و باید به پیشرفت آن توجه کرد

حسینعلی حاجی، نمایندۀ مردم شاهین شهر و میمه در مجلس  نیز با اشاره به گشایش این مجموعه تولیدی، گفت: راه توسعۀ اصفهان از شمال اصفهان می‌گذرد و دروازۀ اصفهان از شاهین‌شهر است که باید حفظ شود و به پیشرفت درست این منطقه توجه شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا