آردآردسازانداخلیشماره 39گفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

افزایش ظرفیت تولید شرکت اطهر بافت با افزودن خط جدید 500 تنی

مدیرعامل شرکت اطهر بافت:

شرکت تولیدی اطهربافت با نصب ماشین آلات مدرن اروپایی در سال 1396 بهره برداری و شروع به فعالیت تولید کیسه های پلی پروپیلن نمود. در حال حاضر دارای حدودا 100 نفر نیرو به صورت سه شیفت در 24 ساعت می باشد که با تمام ظرفیت بدون تعطیلی تولید دارد. این شرکت با سرمایه 80 میلیارد ریالی دارای ظرفیت تولید 200 تن در ماه است که در ادامه فعالیت تولیدی خود با توسعه مستمر و مدرن نمودن ماشین آلات خود هم اکنون در حال افزایش ظرفیت و راه اندازی فاز دوم می باشد.

حسن فشنگچی، مدیرعامل شرکت اطهر بافت در گفتگو باخبرنگار نگاشته بیان کرد: شرکت اطهر بافت با سابقه فعالیت یک سال و نیم خود توانسته نیمی از ظرفیت موجود را به امر صادرات اختصاص دهد و خط جدید این کارخانه که 30 میلیارد ریال برای آن سرمایه گذاری شده است؛ ظرفیت فعلی را تا 500 تن افزایش خواهد داد.

صادرات، بقای کارخانجات صنعت گونی بافی را حفظ کرده است

وی با اشاره به اینکه در ایران حدود 90 کارخانه گونی بافی فعالیت دارند که  حدودا 75 درصد آن ها به امر صادرات می پردازند، گفت: علت رونق صادرات در این صنعت این است که مصرف گونی در ایران کمتر از ظرفیت و تعداد کارخانه های موجود در کشور است و مواد پتروشیمی و اولیه، هزینه های مصرفی انرژی، نیروی انسانی در ایران قابل دسترس تر و ارزان تر از سایر کشورها و حتی اروپا است لذا این صنعت پتانسیل خوبی برای رونق صادرات دارد که در این راستا شرکت اطهر بافت توانسته به کشورهای همجوار از جمله ترکیه، آذربایجان، سوریه، عراق و افغانستان صادرات داشته باشد.

فشنگچی یادآور شد: شرکت اطهر بافت با تنوع سایز در تولید گونی از عرض 35 سانت تا دو متر توانسته علاوه بر صنف غذایی، صنایع کشاورزی و شیمیایی را نیز پوشش دهد. همچنین این شرکت دارای پروانه ساخت و تاییدیه غذایی است که استاندارد آن نیز به زودی آماده می شود.

مدیرعامل شرکت اطهر بافت در خصوص افزایش قیمت کیسه گفت: تا پیش از پایان سال 96، دولت نرخ کیسه را با دلار یارانه ای تعیین می کرد اما پس از آن نرخ پتروشیمی آزاد و قیمت کیسه ناگهان سه برابر شد که این امر باعث شوکی به کارخانجات تولیدی بود. در صورتیکه افزایش گام به گام آن طی مدت می توانست نتیجه بهتری داشته باشد.

بازگشت مجدد کیسه ها به چرخه مصرف در صنعت غذایی ممنوع است

وی در خصوص امکان بازگرداندن کیسه ها به چرخه مصرف تصریح کرد: در صنعت غذایی این امر ممنوع است و ما تنها کیسه های نانوایی را برای بسته بندی های دان مرغی استفاده می کنیم. اما در کشور اتریش کیسه ها از طریق شستشوی خشک، مجدد به چرخه مصرف بازمی گردند که قیمت این دستگاه ها بسیار بالا می باشد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا