داخلیشماره 78گفتگوگفتگو با بخش خصوصی

آیا افزایش 38 درصدی دستمزد ذخیره‌سازی گندم راهگشاست؟

نایب رئیس انجمن کارفرمایان سیلوداران کشور

کارمزد ذخیره‌سازی گندم برای کارخانه و غیرکارخانه با رتبه درجه یک برای سیلوهای بتنی به ازای هر کیلوگرم ۱۴۱ریال و برای سیلوهای فلزی به ازای هر کیلوگرم ۱۳۸ ریال و با رتبه درجه دو برای سلیوهای بتنی به ازای هر کیلوگرم ۱۲۶ریال و برای سیلوهای فلزی به ازای هر کیلوگرم ۱۲۳ ریال در نظر گرفته شده است.

همچنین نرخ سیلوهای بتنی و فلزی در کارخانه‌ها و غیر کارخانه‌ها بر حسب نوع سازه یکسان در نظر گرفته شده است و هرگونه تغییر کارمزد ذخیره‌سازی در انبار نسبت به سال ۱۴۰۰ منوط به افزایش و اعلام سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان است.

نگاشته در این شماره برای ارزیابی کارمزد ذخیره‌سازی گندم در سیلوهای بخش خصوصی و کارخانه‌های آرد با فعالان این عرصه گفت‌وگو کرده است.

به گفته ناصر فلاحی، نایب رئیس انجمن کارفرمایان سیلوداران کشور با توجه به گلایه سیلوداران از شرایط حرفه خود و دستمزدهای پایین ذخیره‌سازی، سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان نرخ جدید دستمزد ذخیره‌سازی را در تیرماه امسال تعیین کرد؛ اما متأسفانه به دلیل تغییرات ایجادشده در هیئت مدیره شرکت بازرگانی دولتی ایران، نرخ جدید با تأخیر و در آبان ماه به استان‌های کشور اعلام شد.

وی با اشاره به نارضایتی سیلوداران از بهای جدید دستمزد ذخیره‌سازی گندم گفت: انجمن سیلوداران بر اساس آنالیزهای انجام شده خواستار افزایش 40 درصدی دستمزد ذخیره‌سازی بود که تنها 38 درصد به قیمت‌ها افزوده شد.

 

نایب رئیس انجمن کارفرمایان سیلوداران کشور در پایان اظهار کرد:  درسال‌های 95، 96 و 97، تنها ۶ درصد به نرخ دستمزد ذخیره‌سازی گندم در کشور افزوده شد که متأسفانه این موضوع پایه نرخ‌گذاری در این بخش را تحت تأثیر قرار داده است.

 

خبرنگار: فاطمه بغدادی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا