پزشکی و سلامتداخلیشماره 32گوناگون

گوشت‏ فرآوری شده آنقدر که شنیده ‏ایم برای سلامتی مضر است؟

گوشت‏ فرآوری شده، ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ را تا 4 درصد افزایش می‏ دهد

گوشت سفید و قرمز منابع بسیار غنی از پروتئین، ویتامین‏ های گروه ب و مواد معدنی هستند، اما حتی مصرف میزان کمی از این گوشت‏ فرآوری شده می‏تواند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش دهد.

تنها با مصرف 15 گرم از این گوشت‏ فرآوری شده، ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ 4 درصد افزایش می‏یابد. در برخی کشورها که مصرف این محصولات به صورت روزانه جزء رژیم غذایی روزانه محسوب می‏شود (به طور متوسط 50 گرم یا یک هات داگ) ریسک ابتلا به این سرطان تا 18 درصد افزایش می‏یابد.

این در حالی است که گوشت قرمز معمولی و فرآوری نشده تنها با مصرف بیش از 100 گرم به صورت روزانه، ریسک ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می‏دهد که البته درصد خاصی برای آن در تحقیقات مشخص نشده است. دانشمندان معمولا به مردم توصیه می‏کنند که مصرف گوشت قرمز را محدود کنند اما مصرف گوشت‏های فرآوری شده را کاملا قطع کنند.

به طور متوسط، احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ در افراد معمولی 5 درصد است که با مصرف گوشت فرآوری شده به 6 درصد افزایش خواهد یافت. البته دانشمندان روابطی نیز بین سرطان معده و سینه با مصرف گوشت‏های فرآوری شده پیدا کرده‏اند. علاوه بر سرطان، مصرف این نوع از گوشت به افزایش فشار خون و بیماری‏های قلبی نیز منجر می‏شوند.

کم نمک و کم چرب بودن این محصولات از مضر بودن آن‏ها برای سلامتی نمی ‏کاهد؟

گوشت فرآوری شده به هرگونه گوشت، گاو، گوساله، مرغ، بوقلمون، خوک یا هر نوع گوشت دیگر که نمک سود یا دودی شده است و یا هر نوع فرآوری دیگری بر روی آن انجام پذیرفته است. انواع سوسیس و کالباس در زیرمجموعه گوشت‏های فرآوری شده قرار می‏گیرند. گوشت‏های فرآوری شده معمولا درصد بالایی از نمک و چربی‏های اشباع دارند، اگرچه انواع کم نمک و کم چرب آن‏ها نیز در بازار موجود است، اما همچنان از مضر بودن آن‏ها برای سلامتی نمی‏کاهد.

به گوشت‏ فرآوری شده معمولا نیتریت سدیم افزوده می‏شود که به آن‏ها رنگی صورتی و طعمی متفاوت می‏دهد. نیتریت و نیترات از تولید سم بوتولین، که سمی کشنده است، در این محصولات جلوگیری می‏کنند و همین افزودنی‏ ها هستند که به گفته دانشمندان، موجب تولید ترکیبات سرطانی در بدن انسان می‏شوند.

محصولات فرآوری شده که به عنوان ارگانیک و طبیعی به فروش می ‏رسند

برخی از محصولات فرآوری شده که به عنوان ارگانیک و طبیعی به فروش می‏رسند، ممکن است حاوی نیتریت و نیترات به صورت مصنوعی نباشند اما از ترکیبات گیاهی مانند کرفس و چغندر در آن‏ها استفاده شده است که به صورت طبیعی حاوی نیترات هستند و در محصولات غذایی به نیتریت نیز تبدیل می‏شوند. در نتیجه، درست است که در تهیه آن محصول از نیترات و نیتریت به صورت افزودنی غیر طبیعی استفاده نشده است اما به هر حال آن محصول حاوی مقادیری از آن است و همچنان ریسک ابتلا به سرطان با مصرف این محصولات افزایش می‏یابد.

مصرف کنندگان معمولا با دیدن برچسب‏های طبیعی و ارگانیک این تصور را دارند که آن محصول برای سلامتی ضرری ندارد، در حالی که این موضوع در مورد همه محصولات صادق نیست.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا