داخلیشماره 50غلاتگفتگوگفتگو با مسئولین دولتگندم

ورود بخش خصوصی؛ کلید جهش در حمل و نقل

در گفتگو با رئیس هیئت مدیر شرکت حمل نقل بین المللی خلیج فارس

صنعت حمل و نقل یکی از ارکان مهم برای توسعه کشور است که در سال‌های اخیر بخش خصوصی، نقش موثری را برای پیشرفت و بهبود این صنعت ایفا کرده است لذا  بی‌توجهی مسئولان به فعالان این عرصه می‌تواند بخش‌های مختلف اقتصادی کشور را دچار مشکل سازد. نگاشته در این شماره برای آگاهی از آخرین وضعیت حمل و نقل کشور و همچنین تاثیرات حوادثی چون شیوع کرونا بر آینده این صنعت با آقای غلامحسین مصلح، رئیس هیات مدیره و سهامدار عمده شرکت حمل نقل بین المللی خلیج فارس به گفتگو پرداخته است.

به گفته وی  لجستیک و حمل و نقل به‌عنوان یک صنعت زیربنایی، پایه و اساس تمام اقتصاد است و کیفیت زندگی مردم جهان به آن وابسته خواهد بود. از سوی دیگر حمل و نقل،‌ اقتصاد دنیا را به هم پیوند می‌زند و به عبارت بهتر، دولت ها برای مدیریت و معیشت تمام شده تولید، وابستگی شدیدی به این صنعت دارند. در همین راستا، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، نقش غیر قابل انکاری در شیوه مدیریت اقتصاد کشور دارد. از سوی دیگر  جامعه ما رو به پیشرفت است و کیفیت زندگی ما ایرانیان نیز وابستگی بسیار وسیعی به صنعت حمل و نقل دارد.

اختصاص 22 درصد تولید ناخالص داخلی به صنعت حمل و نقل

غلامحسین مصلح با اشاره به اینکه حمل و نقل باید ایمن، اقتصادی و دوستدار محیط زیست باشد، گفت: صنعت حمل و نقل بیش از 18درصد نیروی کار کشور را در اختیار دارد و بیش از 22 درصد تولید ناخالص داخلی کشور به صنعت حمل و نقل اختصاص دارد. در واقع نه تنها در ایران بلکه در بیشتر کشورهای جهان و همچنین کشورهای پیشرفته، صنعت حمل و نقل در راس هرم اداره امور کشور قرار دارد و بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری اگر به صنعت حمل و نقل اهمیت ندهیم، به جهش تولید دست پیدا نمی‌کنیم.

آسیب شناسی حمل و نقل؛ مقوله‌ا ی نو

وی با بیان اینکه صنعت حمل و نقل نیازمند آسیب‌شناسی است، اظهار کرد: در دولت فعلی، انتظار توجه بیشتری به موضوع حمل و نقل می‌رفت. از 30 سال گذشته تا به امروز رانندگان نسبت به مشکلات این حوزه اعتصاب نکرده بودند؛ اما سال گذشته شاهد این اتفاق بودیم و دلیل آن عدم آسیب شناسی این صنعت و ذی نفعان آن می‌باشد.

تهیه نرم افزار حمل و نقل مبتنی بر تکنولوژی در دستور کار بخش خصوصی کشور

رئیس هیات مدیر شرکت حمل نقل بین المللی خلیج فارس با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز اطلاعات صحیح  در حوزه حمل و نقل از جمله ترددها و … در کشور وجود ندارد، تصریح کرد: عدم وجود زیرساخت‌های صحیح و نبود نرم افزار یکپارچه برای این صنعت از دلائل اصلی ضعف در آمار و اطلاعات صنعت حمل و نقل کشور است و ما به عنوان بخش خصوصی با آسیب‌شناسی این صنعت درصدد هستیم تا نرم افزار حمل و نقل مبتنی بر تکنولوژی‌های نوین را تهیه کنیم تا مدیریت این صنعت در مسیر درست خود قرار بگیرد.

آیا رسیدن به سطوح عالی حمل و نقل برای ایران امکان پذیر است؟

مصلح در پاسخ به این سوال که آیا رسیدن به سطوح عالی حمل و نقل برای ایران امکان پذیر است؟ گفت: امروز سرعت تکنولوژی روز به روز در حال افزایش است. اگر در این مسیر کند باشیم و با تکنولوژی روز دنیا خود را منطبق نکنیم به آن چشم‌انداز مدنظر در حمل و نقل نخواهیم رسید. کلید جهش در حمل و نقل، ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در این زمینه است. آنچه واضح است این است که در حوزه حمل و نقل قدرت داریم اما متاسفانه نیازمند مدیریت بهتر منابع هستیم.

وی در خصوص ارزیابی خود از آینده این صنعت گفت: صنعت حمل و نقل، صنعت پیچیده‌ای است که جای کار بسیار زیادی دارد. مواردی همچون فناوری، نوآوری، تکنولوژی، تجهیزات و مدیریت در صنعت حمل و نقل از ضرورت‌های این صنعت است که همگی لازم و ملزوم یکدیگرند و باید در یک راستا حرکت کنند. قطعا هماهنگی در این حجم از عهده دولت خارج است لذا تنها میتوان به بخش خصوصی در این باره امیدوار بود.

دولت به جای بازوی اجرایی حمل و نقل  باید تسهیل‌گر موانع باشد

مصلح در ادامه با بیان اینکه بخش خصوصی قادر است که تجهیزات، نوآوری و همچنین مدیریت را در صنعت حمل و نقل کشور پیاده کند، گفت: در حال حاضر بخش خصوصی وارد چرخه حمل و نقل شده است؛ اما در این راه با دست اندازهایی رو به روست چراکه دولت دست بخش خصوصی را در این زمینه به اندازه کافی باز نگذاشته است. به عقیده من وظیفه دولت تنها رفع این موانع و دستور برای صنعت حمل و نقل است و در همین راستا دولت باید بسته‌های حمایتی متعددی را برای حمایت از این صنعت تدارک ببیند.

تقسیم بندی حوزه حمل و نقل

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دوران کرونا جهش در نوآوری این حوزه را رقم می‌زند، گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا حوزه فعالیت کالا توسط شرکت خلیج فارس گسترش یافت و این بحران باعث ضعف حمل کالای اساسی کشور نشد. به نحوی که بالاترین ظرفیت حمل کالاهای اساسی کشور را در زمان این ویروس و در ماه های اسفند، فروردین و اردیبهشت به میزان قابل ملاحظه ای افزایش دادیم. خوشبختانه از اردیبهشت ماه که رانندگان تجاری به چرخه حمل و نقل برگشتند، حجم کار ما متعادل شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا