آردتکنولوژی آردداخلیشماره 23گندممعرفی تکنولوژی

نرم افزار آسیابان چگونه به مدیریت فروش انواع آرد با نرخ های متفاوت کمک می کند؟

مدیر نرم افزار شرکت به اندیش پاسخ می دهد

نرم افزار آسیابان شرکت به اندیش با ایجاد ارتباط میان سیستم های حسابداری، آسیابانی، فروش، خزانه داری و با حذف دوباره کاری ها موجب کاهش هزینه ها و افزایش سرعت و دقت در فعالیت کارخانجات آرد شده است.

همچنین این نرم افزار امکان کنترل متمرکز در فعالیت های مالی و فروش کارخانه را نیز فراهم می کند که در حال حاضر بیش از ۴۰ کارخانه از این نرم افزار استفاده می کنند.

رضایی، مدیر نرم افزار شرکت به اندیش در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: شرکت به اندیش در سال ۱۳۷۳ تاسیس و در بیشتر حوزه های مختلف صنعت IT از جمله نرم افزار، شبکه، سخت افزار، امنیت، استاندارد سازی و مدیریت پروژه فعالیت دارد. در زمینه نرم افزار این شرکت علاقه مند به سفارشی سازی نرم افزار های مالی خود برای کسب و کارهای مختلف است. از جمله این سفارشی سازی ها، نرم افزار یکپارچه آسیابان است.

از دیگر محصولات سفارشی شده می توان به نرم افزار پخش مویرگی، نرم افزار تشریفات ویژه شرکت ها و موسسات، خدمات مراسم و سمینارها و نرم افزار صندوق های ذخیره ادارات اشاره کرد.

راهکار شرکت به اندیش برای مدیریت فروش آرد با نرخ های متفاوت و انبارداری گندم در کارخانجات

وی در پاسخ به این سوال که راهکار شرکت به اندیش برای مدیریت فروش آرد با نرخ های متفاوت و انبارداری گندم در کارخانجات چیست، گفت: در سیستم فروش شرکت به اندیش امکان تعریف و استفاده از چندین لیست قیمت وجود دارد. علاوه بر آن امکان انتساب این لیست قیمت به مشتری یا گروهی از مشتریان نیز در سامانه در نظرگرفته شده است.

برای شرکت هایی که از زیر سیستم تولید استفاده می کنند، موجودی گندم با توجه به گندم ورودی و میزان مصرف روزانه حساب می شود. در محاسبات مصرف با توجه به پارامترهای آزمایشگاه افت گندم نیز در نظر گرفته می شود تا موجودی دقیق تر محاسبه شود.

نرم افزار آسیابان چگونه خطای محاسباتی را کاهش داد؟

اما در کارخانه هایی که از زیر سیستم تولید استفاده نمی کنند، توسط پروانه خروج های صادره، آمار تولید محاسبه می شود و با توجه به درصد سبوس گیری هریک از انواع آرد و میزان تولید هریک، میزان مصرف و در نتیجه موجودی گندم محاسبه می شود. بدیهی است این روش خطای محاسباتی بیشتری دارد.

هر سیستم یکپارچه از چندین بخش تشکیل شده که هر کدام از این بخش ها در حوزه خاصی فعالیت می کنند. مانند حسابداری، فروش و خزانه داری به هریک از این بخش ها که باهم سیستم را کامل می کنند زیر سیستم می گوییم.

محصولات به اندیش در صورت آزادسازی آرد و گندم نیز کاربرد دارد

مدیر نرم افزار شرکت به اندیش به امکان بهره برداری از محصولات این شرکت در زمان آزادسازی خرید و فروش گندم پرداخت و گفت: این محصول بر پایه فعالیت آزاد کارخانه های آرد پیاده سازی شده است.

در حال حاضر که تجارت گندم عمدتا در دست دولت است فروشنده ی اغلب حواله های گندم، اداره غله است اما امکان خرید از فروشنده های دیگر نیز در سیستم وجود دارد. در قسمت فروش نیز دریافت اطلاعات از سامانه سپید تنها برای سرعت دادن به کار است و امکان ثبت حواله های فروش به صورت مستقیم هم وجود دارد.

بنابراین امکان خرید و فروش در شرایط آزاد کاملا مهیاست.
سامانه سپید یک سیستم فروش آرد آنلاین است که توسط بانک سپه راه اندازی شده است که نانوا وارد آن سایت می شود و از کارخانه هایی که برای آن استان مجاز اعلام شده است، خرید می کند.

خدماتی که به اندیش با نرم افزار آسیابان ارائه می کند

وی در بخش پایانی به خدمات به اندیش پرداخت و گفت: استفاده از نرم افزارهای مختلف برای قسمت های مرتبط مانند باسکول فروش، مالی و… موجب هدر رفتن نیرو، زمان و منابع می شود. هر چند که هریک از این نرم افزارها از کیفیت مناسب برخوردار باشند اما سیستم های غیر یکپارچه ضعف های بنیادینی دارند که در نحوه ارتباط غیر مکانیزه نهفته است.

برای اجتناب از این ضعف ها شرکت به اندیش محصولی ایجاد کرده که علاوه بر آنکه تک تک زیر سیستم های آن قدرتمند و انعطاف پذیر هستند در نهایت هماهنگی با هم نیز کار می کنند و برای کارخانه های آرد سازی سفارشی سازی شده اند. به همین دلیل باعث بالارفتن کارایی، کنترل و کاهش هزینه های استفاده کنندگان می شوند.

این فعال صنعت IT در پایان یادآورشد: خدمت دیگری که توسط شرکت به اندیش فراهم شده، سامانه داده بان است. این سیستم با تهیه نسخه پشتیبان از بانک اطلاعاتی مشتریان به صورت روزانه و نگهداری آن در فضای ابری(محلی امن در اینترنت) ریسک از دست رفتن این اطلاعات ارزشمند را به حداقل ممکن می رساند.

این سرویس برای تمام شرکت هایی که از پایگاه داده هایMS SQLServer استفاده می کنند قابل استفاده است و لازم نیست مشتری سایر محصولات به اندیش باشند. این سامانه کاملا مستقل بوده و وظیفه آن حفظ اطلاعات ارزشمند مشتریان است.

MS SQLServer نرم افزاری برای نگهداری اطلاعات است که توسط شرکت مایکروسافت تهیه شده و معمولا تمامی برنامه های مالی و اداری و… اطلاعات خود را با استفاده از این نرم افزار نگهداری می کنند. اما این اطلاعات در معرض انواع خطرات هستند. شرکت به اندیش راهکار مطمئنی برای حفظ این اطلاعات تدارک دیده است که تمامی شرکت ها صرف نظر از نوع کسب و کار می توانند از آن بهره مند شوند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا