داخلیشماره 41غلاتگفتگو

نانوپودر غیرسمی کشنده موش شک بوم، کارآمدترین روش پاک سازی انبارهای غله و مزارع

شرکت دانش بنیان رایان زرین سینا افتخار دارد برای اولین بار در ایران و جهان موفق به اختراع نانوپودر غیرسمی کشنده موش با نام تجاری (شُک  بوم) همراه با تاییدیه‌های مراجع ذی صلاح گردد و به تولید انبوه  برساند. این محصول منحصر به فرد فاقد هر گونه سموم شیمیایی خطرناک برای انسان، محیط زیست، دام، طیور، خاک، گیاه و سایر جانداران بوده و مصرف کننده می تواند این نانوپودر را با اطمینان خاطر مورد مصرف قرار دهد.

حمیدرضا جلالی، کارشناس فروش شرکت رایان زرین سینا در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص تولید محصول فوق، بیان داشت: مهندس نیازی، مخترع این محصول پس از 9 سال مطالعه بر روی جمعیت موش ها موفق به اختراع و عرضه این محصول به بازار شد و هم اکنون شک بوم توانسته سهم قابل توجهی از بازار را به خود اختصاص دهد. این محصول دارای تاییدیه از سازمان حفظ نباتات و سازمان غذا و دارو و دارای گواهی ثبت اختراع و گواهی نانو است.

 

جلالی با تاکید بر مهمترین خطرات همجواری انسان و موش، گفت: انتقال ۳۵ نوع بیماری مشترک خطرناک از جمله طاعون، جذام و تیفوس ازجمله مهم ترین خطرات همجواری با موش بوده که بیماری های فوق می تواند از طریق ادرار، مدفوع، بزاق دهان و نیز انگل هایی که روی پوست موش زندگی می کنند، انتقال یابد. مهمترین منابع غذایی موش نیز انبارهای غله، مزارع، باغات، سالن های مرغداری و دامداری، کانال های فاضلاب، محل جمع‌آوری زباله‌ها که در عین حال نقاط بسیار مناسبی برای تکثیر این جونده است.

وی در ادامه در خصوص ترکیبات این محصول، خاطرنشان کرد: شامل نانو پودر پاششی C.S، آلژینات، ژله گیاهی، مواد معدنی، مواد پروتئینی، چربی و غیره در طعم‌های مختلف که پس از فرآوری با تکنولوژی نانو به بهره ‌برداری رسیده است.

مزیت های خاص نانوپودر

 

جلالی در خصوص مزیت های خاص این محصول، اذعان داشت: اثر‌گذاری این محصول در بازه زمانی 1 تا 3 روز به گونه ‌ای است که موش پس از مصرف، به محل امن خود پناه برده و دچار انسداد دستگاه گوارش و ایست قلبی می شود. این محصول تنها بر روی جمعیت موش ها اثر گذار است و بر روی دیگر جانوران اثر گذار نیست. یکی از مزیت های این محصول آن است که این محصول اثر کشندگی خود را در ساعات اولیه مصرف نمی گذارد تا موش پیش مرگ مانع مصرف دیگر موش ها از این محصول نشود.

وی در پاسخ به روش مصرف نانوپودر غیرسمی شُک بوم، یادآور شد: مصرف این محصول در بخش کشاورزی، زراعت و باغبانی توسط بسته‌ هایی به وزن ۱۰۰ گرمی و 50 گرمی در سه مرحله (یک روز در میان) صورت می گیرد. در مرحله اول، بسته (پک) را  از محل علامت گذاری شده پاره کرده و در سوراخ موش قرار دهید. در مرحله دوم و سوم به فاصله یک روز در میان درصورت مصرف و احتمال وجود جمعیت موش، مجددا طعمه گذاری نمایید. لازم به ذکر است که در صورت عدم استفاده و عدم تغییردر بسته‌ها باید عمل لانه کوبی (تخریب لانه‌ها) در مزارع و باغات انجام شود. به منظور مبارزه با موش کور در باغات، مزارع کشاورزی و یا سایر اماکن آلوده می‌بایست بسته (پک) را بدون باز کردن آن در کانال و یا محل تردد موش کور در دو مرحله ذکر شده قرار داد.

نحوه استفاده از نانوپودر در واحدهای تولیدی و خدماتی سرپوشیده

وی در ادامه در خصوص نحوه استفاده از این محصول در واحدهای تولیدی و خدماتی سرپوشیده، گفت: منظور از واحدهای تولیدی و خدماتی، سیلوها و انبارهای ذخیره، دامداری‌ها و مرغداری‌ها، سالن های سرپوشیده، کارخانجات تولیدی، کارگاه‌ها، فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، تأسیسات، اماکن دارای پوشش سقف است. در این بخش نانوپودر شُک را درظروف یکبار مصرف (بشقابی) ریخته و در مسیر تردد موش‌ها قرار دهید. در صورت مصرف به فاصله یک روز در میان ظرف را پر نمایید. در صورت عدم مصرف و عدم تغییر نانوپودر درون ظرف، عمل پاکسازی انجام گرفته است.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا