آردسازانداخلیشماره 38غلاتگفتگوگندم

سیلو ذخیره‌سازی نظرآباد با 12 هزارتن ظرفیت ذخیره سازی گندم افتتاح شد

مدیرعامل شرکت آرد خورشیددانه کرج

سیلو ذخیره‌سازی نظرآباد با 12 هزارتن ظرفیت ذخیره سازی گندم افتتاح شد مهندس شهرکی، مدیرعامل شرکت آرد خورشید دانه کرج در گفت و گو با نشریه نگاشته از افتتاح اولین سیلو ذخیره سازی نظرآباد خبر داد و گفت: ساخت سیلو نظرآباد و کارخانه آرد از سال 1391 در دستور کار قرار گرفت که در خردادماه سال جاری افتتاح رسمی سیلوها با حضور استاندار استان البرز، معاون وزیر جهاد کشاورزی، نماینده ساوجبلاغ در مجلس شورا اسلامی، مدیر کل غله استان البرز، مدیر کل جهاد استان البرزو جمعی از مسئولان استانی و شهرستان نظرآباد صورت گرفت.

 

افتتاح سیلو ذخیره‌سازی نظرآباد با 12 هزارتن ظرفیت ذخیره سازی

وی در ادامه با بیان اینکه ظرفیت سیلو ذخیره‌سازی نظرآباد به صورت 3 سیلوی 4 هزار تنی در مجموع 12 هزارتن ظرفیت ذخیره سازی گندم طراحی شده است که در این راستا 100 میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است، گفت: از آنجایی که منطقه نظرآباد و ساوجبلاغ، قطب تولید گندم استان البرز محسوب می شوند و منطقه نظرآباد به عنوان آخرین منطقه این استان، فاقد امکانات جمع آوری مکانیزه گندم بود لذا هدف از تاسیس این سیلوها دسترسی راحت تر کشاورزان به سیلومکانیزه گندم بوده است. امید است در فاز دوم نیز 10 هزار تن به ظرفیت ذخیره سازی این منطقه افزوده شود. کارخانه آرد خورشید دانه کرج نیز با ظرفیت 100 تن تولید در شبانه روز و 30 هزار تن در سال هم اکنون در کنار سیلوهای نظرآباد در حال فعالیت است.

مهمترین مطالبات آردسازان در سال رونق تولید

وی در خصوص مطالبات آسیابانان در راستای رونق تولید، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه منطقه نظرآباد با دارابودن چندین روستا و بخش ازجمله مناطق محروم بوده، از آرد یارانه ای استفاده می کند. در این راستا با توجه به اهداف احداث این کارخانه در این منطقه که دسترسی راحت تر نانوایان به آرد ارزان قیمت با کرایه کمتر بوده اما همچنان سهمیه دولتی به این واحد تخصیص نیافته است. هم اکنون عمده مشکلات گریبان گیرتولیدکنندگان و تمامی صنعتگران، تصمیم گیری مسئولان بدون کارشناسی در مسائل و عدم تمایز میان بخش تولید و صنعت از بخش خدماتی و بازرگانی در اعطا وام و دریافت سود است.

نگاهی بر سامانه فروش سبوس

شهرکی در ارزیابی طرح سامانه فروش سبوس، بیان داشت: به اعتقاد من اگر تمام بخش های کشور به صورت سیستماتیک عمل کنند، این امر جهت رصد دقیق عملکرد فعالان بخش های مختلف و همچنین جهت جمع آوری اطلاعاتی که دولت با استناد بر آن برنامه ریزی های آینده کشور را انجام می دهد، مثمرثمر خواهد بود. همانطور که تمامی کشورهای جهان از سامانه های متفاوت جهت رصد دقیق فعالیت های بخش های مختلف بهره مند هستند اما متاسفانه این چنین سامانه هایی برای پیشگیری از فعالیت دلالان که اقتصاد کشور را به چالش می کشند، طراحی نشده است.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا