آردتکنولوژی آردداخلیشماره 49غلاتگفتگوگندممعرفی تکنولوژی

تولید بلندرهای جدید و پیشرفته صنایع غذایی و دارویی برای اولین بار در ایران

مدیرعامل شرکت وارنا

تولید بلندرهای جدید و پیشرفته صنایع غذایی و دارویی برای اولین بار در ایران/ بخش ماشین سازی شرکت وارنا به تازگی اقدام به رونمایی از دستگاهی جدید در بخش سیستم میکس برای اولین بار در صنعت غذا و داروی ایران کرده است که با توجه به ویژگی های فنی و مزایای این دستگاه در مقایسه با سایر نمونه ها، شاهد تغییری اساسی در این صنایع خواهیم بود.

تولید بلندرها جدید و پیشرفته صنایع غذایی و دارویی برای اولین بار در ایران

دکتر نورافشان، مدیرعامل شرکت وارنا در این راستا در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: بخش ماشین سازی شرکت وارنا موفق به تولید نوع جدیدی از بلندرها با سيستم ميكس پدلی و توانايي ميكس 4ppm  در 5 دقيقه شده است که این دستگاه 4 گرم ماده موثر درون يك ميليون گرم ماده بستر را در مدت 5 دقيقه، به گونه ای هموژن مي كند كه اگر از هر نقطه ماده بستر نمونه برداري شود؛ به طور مساوي ماده موثر در آن وجود خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: این دستگاه ‎مشابه بلندر ماتادور آلمان و CPM آمريكا بوده و دارای ظرفيت یک تن پودر، بدنه تمام استيل، الكتروموتور هلند، گيربكس SEW آلمان،  قدرت 22/5 اسب kw15، خروجي ٣٠ دور در دقيقه است.

قدرت هموژنایز کردن و عدم رسوب پذیری مواد، تولید دستگاه بلندرها وارنا را منحصر بفرد کرده است

نورافشان با اشاره به اینکه این دستگاه در یکی از شرکت های چای سازی در عراق مورد استفاده و رضایت قرار گرفته است، گفت: در حال حاضر بسیاری از شرکت های تولید کننده بهبود دهنده از سیستم های میکس قدیمی که ساخت 25 سال پیش بوده اند، استفاده می کنند که قدرت و دقت همزدن مواد در این دستگاه ها بسیار ضعیف تر از بلندرهای ساخت شرکت وارنا است و این موضوع منجر به رسوب مواد و کاهش کیفیت محصول نهایی می شود.

نحوه کارکرد تولید دستگاه بلندرها ساخت شرکت وارنا

وی ادامه داد: این در حالی است که با توجه به نحوه کارکرد دستگاه بلندر ساخت شرکت وارنا و هم زدن مواد به صورت دو منحنی سینوسی و معکوس همدیگر، هیچ گونه موادی در اطراف و انتهای این دستگاه رسوب نمی کند.

مدیر عامل شرکت وارنا در پایان خاطر نشان کرد: این دستگاه می تواند در صنایع  دارویی و غذایی همچون تولید مکمل های خوراکی دام و طیور، پودر کیک، شیرخشک و ساخت چایی معطر و همچنین در صنایع تولید مکمل ها وبهبود دهنده ها مورد استفاده قرار گیرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا