بین‌المللیشماره 45غلاتگفتگوگندمگوناگون

تجارت غلات پارسیان/ صادرات آرد خود را به یکی از معتبرترین تجار منطقه بسپارید

شرکت  تجارت غلات پارسیان ساعی به پشتوانه سابقه مدیران خود یکی از شرکت های معتبر فعال در تولید و تجارت محصولات آرد است که در زمینه ورود موقت گندم کیفی و صادرات آرد به کشور عراق آماده خدمات رسانی به متقاضیان و همراهی آن ها در تمامی مراحل، از ورود موقت گندم تا حمل و صادرات آرد به بازارهای هدف است. انبارهای مجهز در شهرهای اربیل با 500 تن ظرفیت ذخیره سازی و سلیمانیه عراق با 1000 تن ظرفیت ذخیره سازی نیز خدمتی دیگر از شرکت غلات تجارت پارسیان ساعی است که فرصتی ارزشمند برای تولیدکنندگان جهت صادرات فراهم آورده تا با معرفی برند خود در بازار بزرگ کشور عراق حضوری پررنگ داشته باشند.

 

تجارت غلات پارسیان/ صادرات آرد خود را به یکی از معتبرترین تجار منطقه بسپارید

مهندس مجید حیدری، مدیرعامل شرکت تجارت غلات پارسیان ساعی در گفت و گو با نشریه نگاشته با تاکید برامکان ترانزیت آرد از قزاقستان و روسیه با برند اختصاصی شرکت متقاضی به مقصد عراق، بیان داشت: عمده بازارهدف شرکت تجارت غلات پارسیان ساعی متمرکز بر کشورعراق است و در حوزه برندسازی در این کشور فعالیت دارد. این شرکت ترانزیت آرد از مناطق مختلف روسیه به عراق و واردات گندم از روسیه و سپس صادرات آرد به عراق را در کارنامه کاری خود دارد و این امکان را فراهم می آورد تا شرکت ها بتوانند آرد سفارش شده را با برند اختصاصی خود به مقصد عراق صادر نمایند مرغوب ترین مواد اولیه موجود در بازار و تولید آرد مطابق با الگوهای استاندارد HACCP ،ISO9000 ،ISO2200  و GM به وسیله ماشین آلات مدرن و بهره گیری از آخرین تکنولوژی روز دنیا برای تولید آرد نقطه عطف فعالیت این شرکت است.

 

به گفته وی، به دلیل زمانبر بودن پروسه واردات گندم تا صادرات آرد، این شرکت موفق شد تا با ورود به بازار روسیه، پس از 4 روز از زمان عقد قرارداد، محصول نهایی را آماده تحویل کند. همچنین به واسطه بهره مندی از سیستم باربری و دسترسی به بندر آستارا ایران، حمل ریلی از آستارا آذربایجان با سهولت انجام می گیرد. این شرکت هم اکنون نیز اقدامات امکان سنجی و بازاریابی جهت تعامل و همکاری با کشورهای همسایه خلیج فارس را پیگیری می کند و در نظر دارد تا در حیطه ترانزیت آرد در تناژ بالاترنیزدست باید.

 

گسترش دامنه تجارت داخلی و خارجی با کشورهای CIS

حیدری با اشاره به فراهم آوردن امکان مشاوره ترانزیت غلات و نهاده های دامی از مبدا کشورهای CIS توسط شرکت تجارت پارسیان ساعی، اذعان داشت: این شرکت با هدف گسترش دامنه فعالیت های تجاری و متنوع سازی سبد کالاهای خود، تامین مواد اولیه اساسی مورد نیاز صنایع غذایی کشور را در دستور کار خود قرار داده است. همچنین در زمینه واردات انواع نهاده های دامی شامل ذرت و جو، دانه های روغنی از جمله دانه سویا، کلزا و انواع روغن های نباتی شامل روغن آفتابگردان و پالم فعالیت دارد. واردات انواع حبوبات به کشور نیز از دیگر فعالیت های این شرکت با هدف تامین بازار داخلی این محصولات است.

وی در ادامه افزود: عمده محصولات غذایی وارداتی شرکت تجارت غلات پارسیان ساعی با بالاترین کیفیت و استاندارد و از کشورهای عمده و معتبر تولیدکننده این محصولات چون روسیه، قزاقستان، برزیل، آرژانتین، اوکراین و مالزی تامین و با قیمت های مصوب و روز بازار به مشتریان عرضه می گردد.

 

امکان معامله ریالی از مزیت های شرکت پارسیان ساعی

وی در پاسخ به نحوه حمل و انتقال مالی در شرایط تحریم توسط این شرکت، گفت: از مزیت های شرکت پارسیان ساعی توان تولید آرد با فاکتورهای درج شده در قرارداد است و این امکان را فراهم می آورد تا با کیفیتی بالا آرد با 18، 21 و 23 درصد و بالار سبوسگیری را ارائه دهد. از سویی با وجود تحریم های بانکی و مشکلات ناشی از نقل و انتقال های مالی، شرکت پارسیان ساعی این امکان را برای مشتریان خود فراهم می آورد تا بتوانند به وسیله ریال معادل دلار روز به معامله بپردازند و لزومی جهت نقل و انتقال ارزی نیست.

خبرنگار: شیرین قنبری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا