بین‌المللیشماره 40گفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

تجارت غلات جهان و استحقاق ایران برای دستیابی به جایگاه محکم تر در آن

معرفی اعضای هیئت رئیسه کنفرانس IRANGRAIN در گفتگو با دکتر سید محمد حسین ضیائیان

کنفرانس iranGrain به عنوان اولین رویداد بین المللی تجاری و علمی در حوزه غلات و دانه های روغنی در کشور توسط بخش خصوصی و اتاق بازرگانی ایران و سوئیس برگزار خواهد شد.

دکتر حسین ضیائیان رئیس هیئت مدیره کنفرانس iranGrainکه سابقه سال ها فعالیت در صنعت آسیابانی و تجارت  غلات را در کارنامه فعالیت خود دارد در گفتگو با نگاشته ضمن اشاره به  میزان مصرف غلات و دانه های روغنی در کشور، گفت: همواره ایران به عنوان یکی از جذاب ترین بازارها مورد توجه کشورهای فروشنده غلات بوده است. از سوی دیگر موقعیت جغرافیایی ویژه ایران و دستیابی به دریاهای آزاد در شمال و جنوب، توجه تامین کنندگان زیادی را در دنیا برای حمل محصولات از مسیر ایران به این منطقه جذب کرده است.

لذا ایران چه در حوزه مصرف و چه در حوزه حمل و نقل و چه در حوزه دسترسی به قطب تولید غلات (کشورهای CIS)  باید نقش پررنگ تری را در بازار تجارت جهانی این محصولات ایفا کند و با توجه به حجم بالای سرمایه در گردش این صنعت و پتانسیل مدیران این حوزه، ایران مستحق تثبیت جایگاه محکم تری در تجارت غلات جهان است.

چه کسانی اعضای هیئت مدیره کنفرانس غلات هستند؟

وی در پاسخ به سوال فوق آقایان سید محمد رضا مرتضوی، دکتر حسین یزدجردی، دکتر علیرضا کریمی وثیق، شریف نظام مافی، مهندس مهرزاد جمشیدی، مهندس کاوه زرگران و آقای مهندس جعفر ایزدیار را از اعضای هیئت رئیسه این کنفرانس برشمرد که همگی در حوزه غلات دارای تجربه و سابقه فعالیت طولانی می باشند.

ضیائیان مهمترین وظایف هیئت رئیسه را تعیین خط مشی برگزاری کنفرانس، تعیین اعضای کمیته ممیزی مقالات، دعوت رسمی از مقامات رده بالای بخش خصوصی و دولتی مسئول در حوزه غلات، مکاتبه با شرکتهای بزرگ خارجی برای حضور در کنفرانس، هماهنگی و مکاتبه با انجمن های فعال مرتبط در حوزه صنایع غذایی برای حضور در کنفرانس و… عنوان کرد.

موضوع کنفرانس ایران گرین چیست؟

ریاست هیئت رئیسه iranGrain در خصوص مشارکت انجمن های مرتبط در این کنفرانس گفت: انجمن آردسازان، انجمن آسیابانان، انجمن تولیدکنندگان دانه های روغنی و تولیدکنندگان روغن، انجمن تولید کنندگان خوراک دام و طیور، انجمن افزودنی های صنایع غذایی، انجمن تولید بهبود دهنده و خمیرمایه، انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان ماکارونی، انجمن تولیدکننده نان های صنعتی، انجمن تولیدکنندگان بیسکویت، شیرینی و شکلات، انجمن صادرکنندگان مواد غذایی، اتاق های بازرگانی

در حوزه صنایع کشاورزی، انجمن تامین کنندگان ماشین آلات و انجمن سیلوسازان و سیلوداران از جمله مهمترین تشکل های مشارکت کننده در این کنفرانس هستند.

وی در خاتمه ضمن دعوت از شرکتهای توانمند حوزه صنایع غلات و دانه های روغنی و نهاده های دامی برای حمایت مالی و معنوی از این سمینار خاطر نشان کرد که اتاق بازرگانی ایران و سوئیس در طی برگزاری نمایشگاه غلات، آرد و نان (ibex2019) که 22 تا 25 شهریور امسال در محل دائمی نمایشگاههای تهران برگزار خواهد شد، ضمن میزبانی مدیران فعال صنعت در غرفه iranGrain  ، آمادگی مذاکره مستقیم و جلسات حضوری برای جذب مشارکت و حضور این عزیزان را خواهد داشت.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا