داخلیشماره 52غلاتگفتگوگفتگو با بخش خصوصیگندم

انجمن تامین کنندگان غلات کشور به طور رسمی آغاز به کار کرد

با توجه به خلا وجود یک NGO مستقل و قوی در حوزه تامین غلات کشور که بتواند حافظ منافع همه فعالان این حوزه باشد تعدادی از بزرگان و شرکت های با سابقه فعال این صنعت پس از مدت ها اقدام به تشکیل انجمنی در حوزه غلات (گندم، ذرت، جو، دانه های روغنی و کنجاله ها) کردند و در نهایت انجمن صنفی کارفرمایان تامین کنندگان غلات کشور با کسب مجوز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ابتدای مهرماه سال 1399 آغاز به کار کرد.

به گزارش خبرنگار نگاشته، مجمع عمومی این انجمن با حضور جمع کثیری از شرکت های فعال در این حوزه در روز 31 شهریور ماه برگزار گردید و هیئت مدیره انجمن صنفی کارفرمایان تامین کنندگان غلات کشور متشکل از کاوه زرگران به عنوان رییس هیات مدیره، حسن افراشته پور نائب رییس انجمن، محسن امینی خزانه دار هیئت مدیره، سید محمدرضا مرتضوی، سید احمد مقدسی، سید کاظم موسوی فخر و مهدی احمدوند به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره و آقای علی عسگری به عنوان بازرس انجمن و آقایان مهندس نوری و مهندس یداللهی به عنوان دو عضو علی البدل می باشد.

کاوه زرگران رئیس هیات مدیره انجمن تامین کنندگان غلات کشور در گفتگو با نگاشته مهمترین رسالت این انجمن را حفظ و تامین منافع صنفی تامین کنندگان غلات در کشور عنوان کرد و افزود: انجمن تامین کنندگان غلات هیچگونه موازی کاری با سایر انجمن های مشابه نخواهد داشت چراکه هر یک از تشکل ها طبق اساس نامه و در چارچوب کاملا قانونی فعالیت خواهند نمود. وی از استقرار رسمی دفتر این انجمن در تهران خبر داد و گفت: جلسات  اعضای هیئت رئیسه به صورت هفتگی برگزار می گردد.

شاهد استقبال فعالین حوزه برای حضور در انجمن هستیم

زرگران در خصوص پیش بینی تعداد اعضایی که در آینده ممکن است به این انجمن ملحق شوند، یادآور شد: بیشتر تعداد اعضا حضور شرکتهایی است که نقش کلیدی در بازار ایفا می‌کنند که این اتفاق تا به امروز رخ داده است اما شرکت های متعددی در حوزه تامین و تجارت غلات در کشور وجود دارد. به طور تقریبی حدود 300 شرکت در حوزه غلات در کشور فعال هستند لذا پیش بینی می کنم که این انجمن بتواند به  بخش قابل توجهی  از این فعالین خدمات ارائه نماید. علاوه براین با احتساب فعالان حوزه خرید و فروش داخلی غلات این عدد بیشتر نیز خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد که عضویت در این انجمن محدودیتی نداشته و همه فعالان حوزه تجارت غلات می توانند در این تشکل برای عضویت و همکاری اعلام آمادگی کنند.

رییس هیات مدیره انجمن تامین کنندگان غلات کشور در پایان اذعان کرد: دولت، شرکت های بزرگ و توانمندی را در زیر مجموعه خود به عنوان تامین کننده غلات در اختیار دارد که وظیفه تامین انواع غلات، نهاده های دامی و کالاهای اساسی را بر عهده دارند لذا وظیفه این انجمن صرفاً همراهی کردن و روابط پایاپای با دولت نیست بلکه هر کدام از بخش ها چه به صورت انجمن (NGO) و چه به صورت سازمان های زیر نظر دولت، به طور مستقل وظایف خود را اجرا می کنند اما این انجمن امیدوار است که بتواند در راستای تامین غلات کشور و رفع نیاز داخلی و خارجی کشور، بسیار موثرتر و کارآمدتر عمل کند و با هم‌اندیشی با نهادهای تصمیم گیر در راستای ارتقای جایگاه فعالان حوزه غلات با هدف توسعه و آبادی و بالا بردن امنیت غذایی کشور عزیزمان گام بردارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا