تکنولوژی‌های پرکاربردداخلیشماره 41غلاتگفتگوگندممعرفی تکنولوژی

ابتکار تولید تجهیزات پخت در اندازه کوچک تر و قیمت پایین تر برای IBEX2020

مدیرعامل شرکت گازسو

با رونق گرفتن فعالیت کافه نان ها در سطح کشور، لزوم فضاهای کوچک برای پخت نان بیش از پیش نیاز بازار را تعریف می کند. در این میان شرکت گازسودر بخش صنایع پخت رویکرد خود را بر تولید تجهیزات پخت در اندازه کوچک تر و قیمت پایین ترجهت امکان تجهیز کافه نان های کوچک با همان کیفیت همیشگی قرار داده است. این شرکت که از برندهای مطرح تجهیزات آشپزخانه صنعتی در حیطه صنایع پخت محسوب می شود، همه ساله یکی از غرفه گذاران پر طرفدار نمایشگاه IBEXاست که مقرر است در IBEX2020 از تجهیزات نوین خود برای کافه نان ها رونمایی کند.

شرکت گازسو با بیش از نیم قرن تجربه در حوزه تولید تجهیزات آشپزخانه صنعتی هم اکنون هم در رده برترین تولید کنندگان جهانی است. کیفیتی قابل اعتماد با استفاده از برترین تکنولوژی ها، گروه گازسو را به یکی از برترین برندهای این حوزه تبدیل کرده است و با دارا بودن جدیدترین فن آوری ها در کارخانه ای به وسعت جهان صنعت، بهترین قطعات و نوین ترین تکنولوژی دنیا را به خدمت مصرف کنندگان محصولات خود درآورده و نوآوری را تنها در بالاترین سطح جهانی شایسته می داند. این واحد در طول 50 سال خدمت، انواع تجهیزات آشپزخانه جهت رستوران ها، دانشگاه ها، بیمارستان ها و دیگر واحد های صنعتی را تامین کرده است و در حال حاضر جهت تجهیز واحدهای پخت صنف نان صنعتی و کافه نان ها قدم برداشته است.

سرمایه گذاری جدید در حوزه تجهیزات پخت کافه نان ها

حسام کاشانی، مدیرعامل شرکت گازسو در گفت و گو با نشریه نگاشته در خصوص ورود این گروه صنعتی به حوزه نان صنعتی، بیان داشت: 5 سال است که با توجه به نیاز بازار، به تولید تجهیزات پخت نان صنعتی و شیرینی ورود کرده ایم. در آن زمان بررسی های انجام شده از بازار تجهیزات پخت، حاکی از آن بود که تجهیزات پخت مطابق با کیفیت جهانی در نانوایی ها وجود ندارد و یا خدمات پس از فروش مناسب جهت تجهیزات به روز ارائه نمی گردد. لذا با توجه به افزایش واحدهای کافه نان نیاز بود تا در این زمینه سرمایه گذاری شود. محصولات پخت هوشمند و تجهیزات نانوایی از جمله جدیدترین محصولات تولیدی گازسو است که در این میان برای اولین بار در ایران به تولید آبسردکن های هوشمند و ریتاردر پروفر اقدام شد.

در تولید ماشین آلات تا چه اندازه به ذائقه ایرانیان توجه می شود؟

وی در ادامه افزود: تیم مهندسی گازسو همواره اقدام به طراحی تجهیزات جدید برای مشتریان خود می نماید و حتی به بومی کردن تجهیزات اقدام نموده تا با ذائقه غذایی ایرانیان همخوان شود. هر محصول نان و شیرینی مطلوب، نیازمند مواد اولیه با کیفیت، تجربه و مهارت و ماشین آلات مناسب می باشد. کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش گسترده و سریع که شامل در دسترس بودن همیشگی قطعات فنی و ارائه خدمات توسط تیمی مجرب از زبده ترین مهندسان شرکت گازسو می باشد، رکن سوم پخت را برای مشتریان تضمین می نماید.

وی مزیت تجهیزات پخت گازسو را در عدم نیاز سرکشی در زمان پخت و صرفه جویی در نیروی انسانی، یکنواختی مطلوب پخت و جلوگیری از دور ریز، ارائه کیفیت یکسان محصولات دانست و گفت: شرکت گازسو با بررسی بازار در نظر دارد تا محصولات خود را در اندازه کوچک تر با قیمت کمتر به بازار ارائه دهد تا در فضای کوچک تر مانند کافه نان ها مورد استفاده قرار گیرد.

میزان تاثیرگذاری تحریم ها بر عملکرد تولیدکنندگان داخلی

کاشانی در پاسخ به میزان تاثیرگذاری تحریم ها بر عملکرد تولیدکنندگان داخلی، خاطرنشان کرد: رشد تولیدکنندگان داخلی در مواجهه با شرایط اعمال تحریم ها بر کسی پوشیده نیست. تولیدکنندگان داخلی بسیار تلاش کردند تا بتوانند بسیاری از قطعات صنعتی را خود با استفاده از امکانات و علم داخلی به بازار عرضه کنند که در زمینه تامین برخی قطعات مورد نیاز به بن بست خورده ایم چراکه بازار نمی تواند پاسخگوی کیفیت لازم باشد. لذا با این وجود باید در جهت رفع تحریم ها تلاش شود.

وی در خصوص برگزاری دوره های آموزشی شرکت گازسو، اذعان داشت: شرکت گازسو در اواخر پاییز هرسال اقدام به برگزاری دوره های آموزشی و آشنایی با تجهیزات پخت این شرکت می نماید و با حضور مستر بیکر و مستر شف ها در 2 روز از آخرین دستاوردهای این حوزه مطلع می شوند.

مدیرعامل شرکت گازسو در خصوص آخرین تولیدات این شرکت، گفت: تولید آبسردکن هوشمند یکی از مهم ترین تولیدات این واحد محسوب می شود چراکه دمای خمیر یکی از مهمترین اصول تهیه نان و شیرینی است چراکه کیفیت و دقت سایر مراحل تهیه نان و شیرینی از پروف کردن تا پخت، تحت تاثیر دقت دمای خمیر خواهد بود و اگر دمای خمیر مناسب نباشد، محصول تولید و پخته شده فاصله زیادی با محصول ایده آل خواهد داشت. همچنین با عرضه ریتاردر پروفرهای گازسو به بازار با کنترل دقیق زمان، دما و رطوبت، می توان خمیری با بهترین بافت و طعم را آماده پخت نمود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا