86

چرا مشتریان، پودرهای نیمه‌آماده کیک آریاکار را انتخاب می‌کنند؟

کارخانه آرد آریاکار، اولین و قدیمی‌ترین کارخانه مدرن ایران از سال ۱۳۲۹ شروع به فعالیت کرده است و مهندس امیری نیز از سال ۱۳۹۸ در سِمت مدیرعامل کارخانه آرد آریاکار فعالیت خود را آغاز کرده است. طی چند سال اخیر، این کارخانه متناسب با نیاز بازار، آردهای تخصصی با فرمولاسیون ویژه به تولید انبوه رسانده است./ پودر کیک آریاکار

در حاشیه نمایشگاه صنعت گندم، آرد و نان با مدیر بازرگانی و فروش و مدیر R&D کارخانه آرد آریاکار به گفت‌وگو نشستیم.

به گفته مهندس مانا عیاری، مدیر بازرگانی و فروش آرد آریاکار تمرکز عمده این واحد آردسازی در بخش تولید آردهای تخصصی مربوط به آردهای مخصوص پیتزا است. در کارخانه آریاکار با افزودن بهبوددهنده به آردهای تولیدشده، محصولی به دست آمده است که می‌توان با استفاده از آن، کیفیت پیتزاها را بهینه کرد و دیگر نیازی به استفاده از بهبوددهنده جداگانه برای پخت پیتزا وجود ندارد.

 

 عرضه آردهای پیتزا آریاکار در بسته‌بندی‌های 10 و 20 کیلویی

 

عیاری افزود: در حال حاضر، آردهای پیتزا در بسته‌بندی 10 و 20 کیلوگرمی به‌صورت تخصصی میان مراکز پخت پیتزا عرضه می‌شود. همچنین آرد آریاکار قادر است تا ترکیبی از آرد و بهبوددهنده را به‌صورت بسته (پکیج) به دیگر تولیدکنندگان انواع نان و شیرینی مانند کروسان، نان عربی و … ارائه دهد. علاوه بر این مشتریان متقاضی می‌توانند از خدمات مشاوره‌ای این کارخانه برای رفع ایرادات خط تولید نیز بهره بگیرند.

 

وی با اشاره به تولید پودر کیک در قالب بسته‌بندی‌های فله گفت: این پودرها دارای مصارف خانگی نیست و در بسته‌بندی‌های 10 و 20 کیلویی برای نان فانتزی‌ها و شیرینی‌فروشی‌ها در پخت کیک‌های اسفنجی و کاپ‌کیک‌ها استفاده می‌شود که دستور تهیه خاص خود را دارد و نیازی به افزودن سایر مواد ندارد. تنها می‌توان با افزودن تخم‌مرغ و آب یا شیر در 30 دقیقه محصول موردنظر را پخت.

 

 

تولیدات تخصصی مجموعه آریاکار

محدثه محمودنژاد، مدیر بخش تحقیق‌و توسعه (R&D) مجموعه آریاکار درباره تولیدات تخصصی این واحد آردسازی گفت: بینش و نگرش مجموعه آریاکار بر این اساس است که از محصول آردی خود، محصولات تخصصی همچون پودر کیک، آرد پیتزا و انواع آرد تخصصی تولید کند.

بر همین اساس، برای تحقق این موضوع حدود دو سال فرآیند تحقیق و توسعه صورت گرفت که در جریان آن با مطالعه مقالات روز دنیا و بررسی تمام آنزیم‌ها و مقایسه آن بر روی آرد و با توجه به پایلوت پخت مجموعه توانستیم اثرات آنزیم‌ها را بر روی آرد ملاحظه کنیم. همچنین با بهره‌گیری از آزمایشگاه و تجهیزات کامل، خواص رئولوژیکی را بررسی کردیم و درنهایت موفق به تولید آردهای تخصصی پیتزا آمریکایی و ایتالیایی شدیم. با توجه به نیازسنجی بازار و پی‌بردن به این نکته که عمده قنادی‌ها و کافه‌ها از پودرکیک‌ نیمه‌آمادهاستفاده می‌کنند، پودرهای نیمه‌آماده کیک را به تولید انبوه رساندیم.

 

فرموله‌کردن صفر تا صد پودرهای نیمه‌آماده کیک در مجموعه آریاکار

 

محمودنژاد افزود: پودرهای نیمه‌آماده آریا بر اساس Shelf Life مجموعه تولید شده و صفر تا صد فرمولاسیون آن فرموله‌ شده است. به این صورت که با استفاده از آرد نول تولیدی و ترکیب آن با شیر خشک، نشاسته و انواع امولسیفایرها، پودر کیکی متمایز با محصولات مشابه در بازار را تولید کردیم. این کیک‌ها تا 6 روز با حفظ تمامی خواص بدون آن‌که عطروطعمش را از دست بدهد، قابلیت نگهداری دارد. همچنین بافت این کیک‌ها سبک است و برای معده حالت ترشی ایجاد نمی‌کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: آرد آریاکار با ارسال نمونه پودر کیک‎‌ نیمه‌آماده به تمام مناطق ایران تلاش کرده است تا با جمع‌آوری بازخوردها و بر اساس نظرات و نیاز مشتریان، فرمولاسیون را تغییر دهد و به فرمولاسیون 90 درصدی برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا