داخلیسرمقالهشماره 31

حمل و نقل ریلی

رابطه مستقیم بین حمل و نقل و رشد اقتصادی

حمل و نقل ریلی از جمله بخش ‏های زیربنایی اقتصاد است که فرآیند توسعه اقتصادی را تحت تاثیر قرارداده و اساس مبادلات بازرگانی و کلید توسعه اقتصادی و اجتماعی است. برخی متخصصان براین باورند که بین کارآیی در بخش حمل و نقل و رشد اقتصادی، رابطه‏ ای مستقیم وجود دارد و حمل و نقل را واسطه میان فعالیت‏های کشاورزی، صنعتی، بازرگانی و خدماتی در سطح ملی و بین ‏المللی دانسته اند.

اعتصاب کامیون دارها در برخی از استان های کشور

در ماه های اخیر شاهد اعتصاب کامیون دارها در برخی از استان های کشور بوده ایم که این مساله موجب اختلال در عملکرد حمل و نقل به خصوص در حوزه آرد و گندم از کارخانجات سراسر کشور شد.

این در صورتی است که انتقال غلات با کامیون از جهت هزینه حمل ونقل، بار سنگینی بر دوش دولت می گذارد و بهره گیری از حمل ونقل ریلی بازدهی 3 برابری در بخش هایی ازجمله سرعت و حجم انتقال را به دنبال دارد.

لزوم تقویت رابطه میان صنعت غلات در بخش خصوصی و شرکت های غله و خدمات بازرگانی دولتی ایران با سیستم حمل و نقل

به نظر می رسد، لزوم تقویت رابطه میان صنعت غلات در بخش خصوصی و شرکت های غله و خدمات بازرگانی دولتی ایران با سیستم حمل و نقل بیش از پیش احساس می شود. این در حالی است که حال با ایجاد پتانسیل حمل ونقل ریلی در بنادر شمال کشور و بهره مندی از کریدور شمال به جنوب، با ایجاد زیر ساخت های لازم و برنامه ریزی دقیق تر می توان هاب پیشرفت آینده غلات را در کشور تحقق نمود.

تقویت زیر ساخت های لازم جهت رشد ترانزیت غلات

این شماره از نشریه نگاشته به پتانسیل بندر امیر آباد در بخش ذخیره سازی غلات پرداخته شده است تا مسئولان امر به تقویت زیر ساخت های لازم جهت رشد ترانزیت غلات در کشور توجه ویژه نمایند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا