سرمقالهشماره 11

سرمقاله شماره 11

زنجيره معيوب گندم، آرد و نان متاسفانه مشکلات بسياري را براي توليد کنندگان و مشتريان و مردم عزيز جامعه ايجاد نموده است. عدم کيفيت گندم مصرفي نه تنها توليد کنندگان آرد بلکه توليد کنندگان فعال در صنف و صنعت را نيز دچار چالش نموده و کارخانجات آرد در مصاحبه هاي بسياري مشکل کيفيت گندم و نارضايتي نانوايان را بازگو نموده اند از طرفي بسياري از کارشناسان و فعالان اين حوزه خطر شور شدن نان را در ماه  هاي اخير گوشزد نموده بودند. تمام مشکلات حوزه گندم، زنجير وار به نان منتقل مي شود و توليد کنندگان نان را مجبور مي کند تا با اضافه کردن افزودنيها، کاستي هاي کيفي آرد را رفع نمايند که متاسفانه در نان هاي سنتي بر اثر عدم دانش در علوم و تکنولوژي نان، موجب مصرف افزودني هاي غير مجاز مي شود.
در سال هاي اخير بخاطر همين ضعف آرد که از لحاظ علمي ضعف شبکه گلوتني خمير را در بردارد مصرف بيش از حد استاندارد نمک در نان هاي مختلف به چشم ميخورد و اگر اين نمک تصفيه شده نباشد و داري ناخالصي هاي مضر باشد، مشکل دوچندان مي شود.
به عنوان دبير انجمن علمي غلات ايران و سردبير نشريه نگاشته تاکيد مي کنم که از آنجايي که نان قوت غالب مردم جامعه است لذا مصرف بيش از حد نمک در نان باعث بروز بيماريهاي قلبي و عروقي، فشار خون، بيماري هاي کليوي و بسياري بيماري هاي ديگر خواهد شد از طرفي جذب املاح معدني مفيد بدن از جمله کلسيم را مختل خواهد کرد..لذا بايد هر چه زودتر مسئولان ذيربط در حوزه نان با تصميمات کارشناسي و دعوت از اساتيد به ويژه اساتيد حاضر در کارگروه گندم و آرد و نان انجمن علمي غلات و همچنين صنوف فعال در حوزه گندم و آرد و نان، راهکاري براي حل مشکل شوري نان بيانديشند تا مردم کشورمان و مصرف کنندگان عزيز دچار بيماريهاي مختلف که هزينه هاي زيادي بر جامعه متحمل مي کند، نشوند.

 

حسین حدادی

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا