داخلیشماره 41غلاتگزارشنمایشگاه

نمایشگاه صنعت آرد و نان و گذری بر دوازدهمین دوره آن

امسال دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان (ibex) با وقفه‌ای یک ساله و با حضور شرکت‌های ایرانی و نمایندگانی از کشورهای ترکیه، اتریش و آلمان در حالی برگزار شد که شرکت‌های خارجی به دلیل تحریم‌ها و محدودیت‌های نقل و انتقال ارز برای رزرو  ارزی غرفه با مشکلات عمده‌ای مواجه بودند و همین امر منجر به حضور کمرنگ آنان در نمایشگاه امسال شد.

عدم حضور پر رنگ شرکت‌ها و برندهای خارجی در نمایشگاه صنعت آرد و نان

 

عدم حضور پر رنگ شرکت‌ها و برندهای خارجی در وهله اول مجال مناسبی را برای شرکت‌های ایرانی در جهت نمایش بیشتر محصولات خود فراهم کرد تا برگزاری این دوره از نمایشگاه آرد و نان برای فعالان داخلی این صنعت به فال نیک گرفته شود. اما با این وجود شاهد حضور ضعیف شرکت‌های داخلی سیلوساز، تجهیزات و حضور نسبی شرکت‌های تامین‌کننده اتوماسیون و plc  در این دوره از نمایشگاه بودیم.

یکی  دیگر از رویدادهای جدید این دوره از نمایشگاه ibex، برگزاری همزمان آن با نمایشگاه شیرینی و شکلات بود که همین موضوع امتیاز خوبی را برای کارخانجات دارای آرد صنف و صنعت به همراه داشت چراکه این واحدها با ارائه محصولات خود علاوه بر مشتریان صنعت آرد و نان خود توانستند در بخش شیرینی و شکلات نیز مشتریان جدیدی را جذب کنند. در این میان، برگزاری همزمان دو نمایشگاه ibex و شیرینی و شکلات فرصتی مغتنم برای به نمایش گذاشتن برندها  و نقطه عطفی برای گسترش حوزه کاری فعالان این صنوف بود تا با  برگزاری جلسات   Be 2 Be مدیران،  قراردادهای تجاری و کاری خود را به نحو مطلوبی گسترش دهند.

امید است که در سال‌های آینده نیز برگزاری این رویداد تخصصی با هدف تحقق سیاست‌های رونق تولید و اقتصاد مقاومتی به قوت خود باقی بماند و تمامی دست‌اندرکاران این صنعت با حضور پرشور خود، گام مهمی را در جهت رونق و شکوفایی نمایشگاه برداشته شود.

یادآور می‌شود، دوازدهیمن نمایشگاه صنعت غلات، آرد و نان و هجدهمین نمایشگاه شیرینی و شکلات ایران با حضور سیدمحمدرضا مرتضوی، رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنایع غذایی ایران و یزدان سیف، مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران افتتاح شد و مورد بازدید رضا رحمانی، وزیر صمت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا