داخلیسرمقالهشماره 37

لزوم حمایت از نمایشگاه ها

ایران در طی سال های اخیر، تنش و نوسانات اقتصادی زیادی را پشت سر گذاشته است و حال در شرایط تحریم های اقتصادی حاکم و بحران صنایع اقتصادی کشور، نمی توان از برگزاری رویدادهایی مانند نمایشگاه ها، کنگره ها و همایش ها چشم پوشی کرد.

در زمانی که اقتصاد داخلی گریبان گیر قوانین سخت ارگان های دولتی، هزینه های بالای تولید و مشکلات تامین مواد اولیه است،

دولت باید نگاه ویژه ای به اهمیت برگزاری نمایشگاه های بین الملی داشته باشد و در این راستا امتیازات و تسهیلاتی برای شرکت کنندگان قائل شود.

نمایشگاه ها نیازمند حمایت دست اندر کاران صنعت است و علاوه بر غرفه گذاران، دیگر فعالان صنعت نیز باید با حضور و بازدید خود فرصت ایجاد شده را به عنوان پل ارتباطی با صنعت غنیمت بشمارند و آن را فرصتی مغتنم جهت ایجاد بازارهای جدید بدانند.

علی رغم عدم حضور شرکت های خارجی در مقایسه با سال های گذشته در نمایشگاه آگروفود امسال، نیاز است فعالان حوزه اقتصادی با حضور خود در این نمایشگاه در جهت حمایت و رونق تولید داخلی بیش از پیش یاری رسان صنعت باشند.

لزوم حمایت از نمایشگاه ibex

از طرفی با توجه به انتشار فراخوان شرکت در نمایشگاه ibex از شرکت های فعال حوزه غلات و آرد و نان دعوت می شود تا در نمایشگاه ibex امسال نه تنها برای بازاریابی و مقاصد اقتصادی بلکه به عنوان حامی صنعت داخلی شرکت نمایند چراکه اگر صنایع کشور توسط فعالان حوزه مربوطه حمایت نشود، نمی توان از مسئولان دولتی انتظار حمایت داشت.

به نظر می رسد می توان از فرصت ایجاد شده در طول برگزاری نمایشگاه ها به منظور برپایی کنفرانس هایی جهت دعوت مسئولان دولتی، کارشناسان مربوطه و حضور تمامی صاحبان صنایع و اصحاب رسانه استفاده شود تا همزمان تمامی خواسته ها اعلام شود و پی گیر پاسخ و راه کار این عزیزان باشیم.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا