داخلیشماره 40غلاتگفتگوگفتگوی ویژهگندمناننمایشگاه

نمایشگاه ibex و حضور افتخاری رئیس اتحادیه نانوایان آلمان در آن

رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم تهران

جواد کرمی، رئیس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم تهران در گفت و گو با نشریه نگاشته با اشاره به اینکه نمایشگاه ibex ازجمله تاثیرگذارترین نمایشگاه صنعت آرد و نان است که به تقویت زنجیره آرد و نان کمک می کند، گفت: حضور به روز ترین تکنولوژی و صنایع پخت و شرکت های تولیدکننده برترین مواد اولیه این صنعت در این نمایشگاه شرایطی را فراهم می کند که منجر به ارتقای کیفی صنعت می شود.

نمایشگاه ibex؛ فرصتی مغتنم برای فرهنگ‌سازی کافه نان

 

به گفته وی، اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم همواره همراه با این نمایشگاه بوده است و همه ساله در این نمایشگاه به عنوان غرفه گذار میزبان فعالان صنف بوده است. نمایشگاه ibex برای این اتحادیه فرصتی مغتنم جهت فرهنگسازی کافه نان بوده است. اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم به تمامی واحدهای صنف جهت حضور در این نمایشگاه اطلاع رسانی کرده است. همچنین همزمان با بازگشایی این دوره از نمایشگاه، گردهمایی روسای اتحادیه های نان های حجیم و نیمه حجیم کشور برگزار خواهد شد که در این نشست مشکلات نان استان ها بررسی خواهد شد. همچنین Dr.baker، رئیس اتحادیه نانوایان آلمان جهت حضور افتخاری در این نمایشگاه 21 شهریورماه سال جاری وارد ایران می شوند و در طول برگزاری نمایشگاه در غرفه اتحادیه حجیم و نیمه حجیم حضور خواهند یافت.

شروع فعالیت آکادمی نان از مهرماه سال جاری

وی در پاسخ به زمان شروع به کار آکادمی نان، بیان داشت: شرکت بازرگانی دولتی ایران و شرکت غله منطقه یک پیگیر محل استقرار آکادمی نان هستند. هم اکنون ماشین آلات پخت نان های حجیم و سنتی نصب شده است و اقدامات جانبی آن در حال انجام است. مقرر است آکادمی نان از مهرماه سال جاری شروع به فعالیت کند. در این راستا 60 هنرجو با گذراندن آموزش مجازی در تاریخ 1 و 2 شهریورماه در محل انجمن غلات در آزمون آکادمی نان شرکت کرده اند.

سرانه مصرف نان حجیم و نیمه حجیم کشور معادل 4 درصد می باشد

کرمی در حاشیه نمایشگاه ibex در خصوص سرانه مصرف نان حجیم و نیمه حجیم در سطح کشور، بیان داشت: بر طبق برنامه پنجم توسعه مقرر بود 40 درصد نان کشور به صورت حجیم و نیمه حجیم تولید شود. متاسفانه این امر محقق نشد که علت آن را می توان در 3 نرخی بودن قیمت گندم و آرد جست و جو کرد. فرهنگسازی مصرف سلامت ترین نان جهان در سطح جامعه نیازمند تک نرخی شدن نرخ گندم و یکسان سازی نرخ بیمه نانوایان سنتی و صنعتی است.  هم اکنون سرانه مصرف نان حجیم و نیمه حجیم در استان تهران 15 درصد و در سطح کشور معادل 4 درصد گزارش شده است.

وی در رابطه با استفاده از آرد چاودار در روند پخت نان حجیم و نیمه حجیم، اذعان داشت: اتحادیه حجیم و نیمه حجیم جهت مصارف آرد چاودار در نان، آن را از برندهای معتبر ازجمله گلنان پوراتوس خریداری و در اختیار نانوایی ها قرار می دهد. در این راستا شایعاتی مانند استفاده از رنگ به جای آرد چاودار وجود دارد که اگر چنین تخلفی اتفاق بیوفتد از سوی شرکت های تحت نظر وزارت بهداشت، رخ داده است که خوشبختانه اتحادیه حجیم و نیمه حجیم با اینگونه شرکت ها همکاری ندارد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا