داخلیشماره 43گزارش

ظرفیت‌های بندر امیرآباد و معرفی آن در کنفرانس iranGrain

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد

ظرفیت‌های بندر امیرآباد و معرفی آن در کنفرانس iranGrain/ مهندس رضوانی مدیر بندر امیرآباد در نخستین کنفرانس iranGrain ضمن معرفی این بندر، زیر ساخت‌های ایجاد شده در بندر را از مزایای مهم و نقش کلیدی بندر امیرآباد در زمینه غلات و تسهیل در امر واردات برشمرد. وی اظهار کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک بندر امیرآباد در کریدور شمال – جنوب و اتصال به ریل سراسری و همچنین ساخت اسکله رو – رو ریلی که در تیرماه سال آینده به بهره برداری خواهد رسید شاهد رشد چشمگیری در زمینه غلات خواهیم بود.

ظرفیت‌های بندر امیرآباد و معرفی آن در کنفرانس iranGrain

همچنین احداث سیلوها توسط بخش خصوصی به ظرفیت ۲۵۰هزار تن و افزایش ساخت به ۴۰۰ هزار تن و تسهیل تجارت غلات با کشورهای CIS  نکته غیر قابل انکاری است که بندر امیرآباد را به هاب غلات شمال کشور تبدیل نموده است.

رضوانی با اشاره به فرصت  های شغلی ایجاد شده در پروژه های بخش خصوصی بندر امیرآباد گفت: خوشبختانه 77 درصد این فرصت شغلی در بخش تولیدی به کار گرفته شده است: میزان سرمایه‌گذاری به بهره‌برداری رسیده بخش خصوصی در بندر امیرآباد 6،908 میلیارد ریال، سرمایه‌گذاری در حال ساخت 6،704 میلیارد ریال و کل سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این بندر 13،612 میلیارد ریال می‌باشد.

وی در خصوص روش‌های واگذاری زمین برای سرمایه‌گذاری در بندر امیرآباد اظهار کرد: برای مخازن نگهداری روغن و غلات به صورتBOT    حداکثر 15 سال و برای صنایع تبدیلی روغن و غلات به صورت اجاره بلند مدت حداکثر 25 سال خدمات به سرمایه‌گذارران تعلق می‌گیرد.

 

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا