آردداخلیسرمقالهشماره 43گندم

iranGrain الگویی برای دستیابی به خرد جمعی

iranGrain الگویی برای دستیابی به خرد جمعی

 

کنفرانس iranGrain الگویی برای دستیابی به خرد جمعی است و صنعت غلات ایران برای اولین بار موفق شد تا تمامی دست اندر کاران بخش غلات، دانه های روغنی و واردکننده نهاده های دامی را  زیر یک سقف گردهم آورد. این موفقیت بزرگ نه تنها برای شرکت های شرکت کننده به صورت فردی، بلکه مزایایی در سطح ملی را نیزعاید تمامی فعالان صنعت غلات نمود چراکه الگویی موفق از دستیابی به خرد جمعی را ارائه کرد. الگویی که در پی آن تصمیم گیری های درست و رونق تولید قابل دستیابی خواهد بود.

صنایع غلات به دلیل تامین غذای اصلی جامعه، یک صنعت استراتژیک محسوب می شود. ایران به عنوان یکی از بزرگترین واردکنندگان دانه های روغنی و نهاده های دامی و حتی گندم در جهان نیاز به نقش آفرینی موثرتری در بازار جهانی غلات دارد.

در واقع برگزاری صرف یک کنفرانس، دستیابی به هدف نیست بلکه نقش آفرینی در تجارت غلات جهان هدف پیش رو است چراکه ایران به عنوان یک بازار دارای پتانسیل بالا در حیطه واردات، صادرات و ترانزیت غلات باید سهم بیشتر و نقش پررنگ تری در این بازار داشته باشد. خوشبختانه در دوره اول برگزاری کنفرانس iranGrain موقعیتی ایجاد شد تا افق روشنی از برگزاری این رویداد و اهداف متعالی آن تشریح گردد و منجر به ایجاد ارتباط بین المللی با توجه به تحریم ها شود

اهمیت برگزاری کنفرانس ایران گرین

اهمیت برگزاری این چنین کنفرانس هایی از این جهت است که کشورها به معرفی پتانسیل های سرمایه‌گذاری و تجارت خود می پردازند قدم بعدی پس از گذر از معرفی ظرفیت ها، دعوت به سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه های شناوری است که موجب شکوفایی این صنعت می شود و در نهایت قدم سوم  تثبیت نقش ایران به عنوان یک بازیگر موثر در منطقه و جهان است  و امکاناتی همچون دسترسی به دریاهای آزاد، وجود ظرفیت های خالی کارخانجات تولیدی نیروی انسانی باسواد و مستعد همگی از عواملی است که تثبیت این نقش را دست یافتنی تر می کند.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا