کارخانجات پیشرو آردسازی گام‌های متفاوتی بر می‌دارند

نام کارخانه آرد خوشه فارس در دنيا درخشيد

علی رغم پیشرفت بسیار زیاد صنعت آردسازی در ایران و وجود مدرن ترین واحدهای تولیدی آرد در ایران، کمتر شاهد درج مطلب یا گزارشی از کارخانجات کشورمان بصورت اختصاصی در نشریات بین المللی بوده ایم.
بالاخره در شماره April 2016 نشریه بین المللی world grain شاهد درج عکسی از کارخانه خوشه فارس بر روی جلد نشریه بودیم که معتبرترین نشریه حوزه غلات در دنیا می باشد. در نشریه world grain گزارش کاملی از افتتاح خط جدید تولید آرد با تکنولوژی بولر سوئیس درج شده بود. در این گزارش اذعان شده که آنچه که نگاه و سیاست آرد خوشه را در توسعه کارخانه و ایجاد واحد جدید پایه گذاری نمود، بررسی نیاز مشتریان در استفاده از آردهای تخصصی متنوع و ایجاد واحدهای Mixing، Blending و Bleaching با استفاده از آخرین، بهترین و برترین های موجود در این صنعت می‌باشد.
به این بهانه گفتگوی اختصاصی با آقای مهرزاد جمشیدی مدیر عامل آرد خوشه فارس ترتیب دادیم که در ادامه می‌خوانید؛

وی در ابتدا در خصوص بازخورد های چاپ گزارش آرد خوشه فارس گفت: راجع به مجله World Grain همیشه گله مندی بوده چرا که با توجه به پیشرفت صنعت آرد کشور در هیچ شماره ای از آن، انعکاسی از اخبار ایران را شاهد نبوده ایم و تنها موضوعی که در خصوص ایران در این نشریه مطرح شده Country Focus است که به معرفی کلی بازار غلات ایران پرداخته است.
بدنبال چاپ گزارش آرد خوشه فارس و همچنین حضور سفیر سوئیس در این کارخانه بدلیل همکاری تنگاتنگی که بین شرکت خوشه و شرکت بولر سوئیس وجود دارد، بازخوردهای بسیار خوبی از داخل کشور و حتی کل دنیا دریافت کردیم به طوری که نزدیک به ۲۰۰ هزار نفر در صفحات اجتماعی مجله از آن بازدید کردند. ما از فیلیپین تا آمریکای جنوبی و حتی خود اروپا ایمیل و پیغام دریافت کردیم که افتخاری برای صنعت آرد کشور و خود مجموعه خوشه فارس بود.
جمشیدی اذعان داشت: در حال حاضر کارخانه آرد خوشه یکی از پیشرفته ترین واحد های تولید در دنیا تلقی می شود و قطعاً طی سالیان آتی تکنولوژی فراتری در آن ایجاد خواهد شد. واردات و نصب به روز ترین تکنولوژی، در شرایط تحریم انجام گرفته لذا مایل به انعکاس و برجسته سازی آن در سراسر دنیا بودیم.

در حوزه آرد حق انتخاب مشتری عادلانه اجرا نمی شود

از مدیر عامل آرد خوشه فارس در خصوص ورود آسیابانان به تولید آردهای تخصصی پرسیدیم، وی گفت: با توجه به سیاست گذاری های از قبل تعیین شده دولت در نوع گندم و آرد مصرفی، طراحی خطوط تولید آرد بر اساس سیاست های تعیین شده می باشد و نه لزوماً خواست مشتری و یا تقاضای بازار. با وجود استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها در خط تولید کارخانجات آرد در ایران، فقط سه مدل آرد سبوس گرفته، ستاره، نول و بعضاً مقداری سمولینا تولید می گردد. به عقیده من در خصوص حق انتخاب مشتری عدالت اجرا نمی شود و ما به عنوان تولید کننده باید بتوانیم مطابق تقاضا و نیازهای مشتری و با تکنولوژی روز دنیا، خدمات ارائه نماییم.
جمشیدی در ادامه به گام های متفاوتی که به عنوان یک آرد ساز در این صنعت برداشته اشاره نمود و گفت: من باور دارم که ما آرد بد نداریم هر آردی برای مصرف مشخص، مناسب خواهد بود. این درست نیست که ما چند نوع آرد را جهت مصرف، محدود و گروه بندی کنیم، در این صورت هم مصرف کننده آرد و هم محصول نهایی آسیب خواهند دید. چراکه آرد یک کالای نهایی نیست و باید فرآوری گردد و کنترل روی چرخه فرآوری از تولید تا مصرف باعث می شود کالای نهایی کالای مرغوبی باشد.
در راستای برداشتن گامهای نو سعی نمودیم تا بیشتر در بازارهای هدف استان فارس، مشتری و نیازهای آنان را شناسایی کنیم، دوره های آموزشی به صورت work shop در شیراز و تهران برگزار نموده و سعی شد تا آشپزها و نانوایان را با خط تولید صنف و صنعت و آردهای تخصصی آشنا کنیم و در نهایت آردی را تولید کنیم که در بحث فرآوری بتوانیم کنترل مناسبی داشته باشیم.

سیاست های صفر و صد دولت باید باز‌نگری شود!

این فعال صنعت آسیابانی در بخش بعدی به ضرورت آزادسازی و خصوصی سازی اشاره کرد و گفت: نگرش مدیران کارخانجات آرد کشور فراتر از این است که تمامی سیاست ها از نوع گندم، میزان افت، نوع آسیابانی، نوع آرد، قیمت و حتی فروشندگان به آنان ابلاغ گردد. اگر بخش خصوصی هستیم باید اجازه بدهند آزاد باشیم تا بتوانیم کارمان را به بهترین شکل انجام دهیم.
جمشیدی در خصوص تغییرات مداوم قوانین گفت: بعنوان مثال واردات گندم یک سال متوقف و سال بعد آزاد می شود، در بحث تولید گندم، یک سال خودکفا و سال بعد بزرگترین وارد کننده دنیا هستیم. اگر این سیاست های صفر و صد حذف شود و پیوستگی و نظمی در روند واردات و فروش گندم و آرد ایجاد شود، شاهد شکوفایی و تحولی چشمگیر در این عرصه خواهیم بود.
وی در خاتمه در خصوص چشم انداز صنعت آرد کشور یاد آور شد: ایران در این منطقه چه در بحث آرد و چه در بحث فرآوری آرد می تواند تامین کننده مناسبی برای همسایگانش باشد لذا امیدوارم دولت در این ساز و کار حساسیت بیشتری نشان داده و در بحث آزاد سازی و خصوصی سازی بازنگری شاخصی انجام دهد.

قبلی چرا هنوز برندهاي خارجي ماکاروني در ايران مشتري دارند؟
بعدی شماره 2 نشریه نگاشته

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.