نشریه نگاشته به عنوان رسانه ای تخصصی وکاملا خصوصی در حوزه گندم، آرد و نان وفرآورده های آردی ازجمله ماکارونی، بیسکویت، شیرینی و شکلات، گلوکز و نشاسته و تجهیزات و صنایع وابسته از جمله آردسازی، سیلوسازی، برق و plc منتشر می شود. موضوعاتی چون صادرات مواد غذایی، بازرسیو تجارت غلات، راهکارهای تکنولوژیکی تولید آرد و نان، ذخیره سازی و نگهداری غلاتی چون گندم و برنج و جو و.. از موضوعات فعالیت این نشریه است.

مهمترین عناوین خبری نشریه شامل:

 

  • گفتگو با مسئولان دولتی مرتبط با حوزه فعالیت و مسئولات شرکت بازرگانی دولتی ایران، نمایندگان مجلس، اتحادیه ها واصناف مرتبط با نان و انجمن های مربوط به ماشین آلات این حوزه، همچنین ارتباط با بخش خصوصی فعال در این صنعت که مهمترین آنها کارخانجات آرد و ماکارونی و تولید کنندگان فعال در فرآورده های آردی است.
  • یکی از مهمترین بخش ها معرفی تکنولوژی های جدید است که بیشتر به حوزه آرد و سیلو تمرکزدارد.
  • بخش تبلیغات و روانشناسی بحثهای خوبی را در حوزه برندسازی و مارکتینگ و تاثیر شبکه های اجتماعی بر تجارت امروز مطرح می کند.
  • بخش سلامت و پزشکی به حوزه سلامت بدن و برخی موضوعات عمومی و قابل توجه در حوزه تغذیه و بهداشت تن و روان می پردازد.
  • ستون یافته ها و از ۴ گوشه جهان به خبرهای بین الملل این حوزه می پردازد. در هر شماره معرفی غلات کشورها شما را با وضعیت این صنعت در سایر کشورهای جهان آشنا می کند.
  • ستون رویدادها جدیدترین همایشها و دوره های آموزشی را در سراسر نقاطجهان به همراه لینک ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
  • خلاصه اخبار انگلیسی نیز گزیده ای از ترجمه اخبار هر شماره است که می تواند مورد توجه شرکت های فعال خارجی و نمایندگیهای شرکت های خارجی در ایران بوده و آنها را ازاخبار داخل ایران در این صنعت مطلع سازد.
  • تمامی صفحات نشریه به صورت مولتی مدیا در صفحه آرشیو قابل دسترسی است و امکان ورق زدن صفحات نیز برای مخاطبان فراهم شده است.

مدیرمسئول: سحر قنبری

سردبیر: حسین حدادی (دبیر انجمن علمی غلات ایران)

هیات تحریریه: زیر نظر شورای سیاست گذاری

طراح و گرافیست: نسیم پاکدل

مترجم: لیلا قارنی

خبرنگاران: شیرین قنبری، افسانه فغانی،فاطمه بغدادی

روابط عمومی: سارا راد

،عکاس: فاطمه قنبری، الناز پارسا

 

 

 

گستره توزیع نشریه:

کارخانجات آرد سراسر کشور، شرکت های تولید کننده ماکارونی، شیرینی و شکلات، گلوکز و نشاسته و بیسکوییت، شرکت های غله و خدمات بازرگانی سراسر کشور، سازمان های صنعت، معدن و تجارت و اتاق های بازرگانی استان ها، بانک ها، شرکت های تولید کننده، وارد کننده و صادر کننده غلات (برنج و گندم)، سازمان های کشتیرانی بنادر کشور، مناطق ویژه اقتصادی، سیلوسازان و سیلو داران، شرکت های تولید کننده و وارد کننده تکنولوژی صنایع آرد، نان و تجهیزات وابسته، شرکت های تولید کننده نان صنعتی، اصناف و اتحادیه های مرتبط با آرد و نان