کشاورزی بیمار، مشکل این روزهای ژاپن


ژاپن جزیره‏ای در شرق آسیاست که در اقیانوس آرام قرار دارد و به دلیل ریشه نام آن در زبان ژاپنی، به سرزمین خورشید تابان نیز مشهور است. این کشور مجموعه‏ای از ۶۸۵۲ جزیره است، اما ۹۷ درصد از خاک آن را ۴ جزیره بزرگ تشکیل می‏دهند. مساحت ژاپن ۳۷۷.۹۷۲ کیلومتر مربع است و از این میزان تنها ۲۰ درصد برای کشاورزی مناسب است که بیشتر آن زیر کشت برنج است.

جمعیت ۱۲۷ میلیونی ژاپن آن را به دهمین کشور پرجمعیت جهان تبدیل کرده است، از این جمعیت عظیم، ۹۰.۷ درصد در شهرها و ۹.۳ درصد در روستاها ساکن هستند. ژاپن از لحاظ اقتصادی کشوری پیشرفته به شمار می‏رود و از لحاظ تولید ناخالص ملی در بین ۵ کشور اول جهان قرار می‏گیرد.

در دهه‏های گذشته کشاورزان کوچک درصد اصلی کشاورزان در ژاپن را تشکیل می‏دادند، اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی کشاورزی در سطوح بزرگ‏تری انجام می‏گیرد و این صنعت در تلاش است تا با وجود کم طرفدار بودن کشاورزی در بین مردم، اعضای جدید پیدا کند. کمبود زمین حاصلخیز، کمبود نیروی کار و عدم علاقه مردم به فعالیت در زمینه کشاورزی به یکی از مشکلات صنعت کشاورزی این کشور پیشرفته تبدیل شده است و کشاورزی آن را به گفته کارشناسان، به صنعتی بیمار تبدیل کرده است. از ۱۱ میلیون کشاورزی که در دهه ۵۰ میلادی در این کشور مشغول به کار بودند در حال حاضر تنها ۲ میلیون فعال هستند و این نشان دهنده خطری بزرگ برای صنعت کشاورزی ژاپن است.

برای تغییر و بهبود صنعت کشاورزی، استفاده از تکنولوژی‏های جدید مانند ربات‏ها در مزارع ژاپن در چند سال گذشته رواج یافته است. برای مثال، تیمی تحقیقاتی در دانشگاه Utsonomiya در حال ساخت رباتی هستند که بتواند توت فرنگی‏های رسیده را تشخیص دهد و آن‏ها را بچیند. به عقیده این تیم زمانی که توت فرنگی توسط انسان دست چین می‏شود کیفیت آن تا زمانی که به بازار ارائه می‏شود کاهش می‏یابد، اما با استفاده از ربات این میوه محبوب کیفیت خود را حفظ خواهد کرد. پیش‏بینی‏ها نشان می‏دهد که گسترش استفاده از تکنولوژی در کشاورزی ژاپن، فروش را ۲.۵ درصد افزایش می‏دهد و نیاز به نیروی کار را ۳۰ درصد کاهش می‏دهد.

نیروی جوان ژاپن علاقه‏ای به کار در مزارع ندارد زیرا کشاورزی در این کشور همیشه به عنوان کاری سخت شناخته شده است، به همین دلیل و به منظور جذب نیروی کار جوان، شرکت‏های بزرگ کشاورزی مانند Aeon به کارمندان خود ساعت‏های کاری منعطفی را ارائه می‏دهند، برای مثال کارمندانی که در مزارع کار می‏کنند می‏توانند زمانی که هوا بارانی است سر کار حاضر نشوند و بجای آن ساعت‏های کاری خود را در روزهای دیگر پر کنند.

تولید غلات

ژاپن در سال زراعی ۲۰۱۸-۲۰۱۹، ۱.۵۶ میلیون هکتار زمین زیر کشت برنج خواهد داشت و انتظار می‏رود که از این میزان زمین، ۷.۵۸ میلیون تن برداشت داشته باشد. میزان مصرف برنج نیز با کاهشی نیم درصدی به ۸.۴۵ میلیون تن خواهد رسید. میزان مصرف برنج در ژاپن سال های متوالی است که در حال کاهش است و در آخرین گزارش به ۶۷.۷ کیلوگرم برای یک خانواده دو نفره رسیده است. ژاپن به دلیل تمایل بیشتر کشاورزان به کشت برنج، در برخی از سال‏ها با ذخیره بیش از حد برنج روبرو می‏شود و از این ذخیره در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸ تقریبا ۱۱.۵ هزار تن را صادر کرده است.

با تغییر ذائقه و رژیم غذایی مردم ژاپن، مصرف گندم این کشور افزایش یافته است و برای اولین بار در تاریخ این کشور، در سال ۲۰۱۱، مصرف گندم کشور بیشتر از برنج بود. ژاپن در سال ۲۰۱۴ پنجمین کشور جهان در بازار محصولات نانوایی با ۲۶.۴ میلیارد دلار ارزش خرده فروشی بود.

در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹، ژاپن ۲۱۳ هزار هکتار زیر کشت گندم دارد و میزان تولید ۸۶۰ هزار تن خواهد بود. با توجه به افزایش تقاضای داخلی، تا سال ۲۰۱۷ زمین زیر کشت آن در حا افزایش بود تا این که به دلیل آفت گسترده در بین زمین‏های زیر کشت گندم، از سال ۲۰۱۷ با کاشه هکتار روبرو شد زیرا به برخی از کشاورزان توصیه شد تا ۳ سال گندم کشت نکنند. گندم در بین کشاورزان معمولا به عنوان جایگزینی برای کشت برنج در برخی سال‏ها تلقی می‏شود و انتخاب اول آن‏ها نیست.

۴ کارخانه بزرگ در ژاپن با در دست داشتن ۸۰ درصد از سهم بازار، صنعت تولید آرد را کنترل می‏کنند. در مجموع بیش از ۱۰۰ کارخانه آرد در ژاپن با ظرفیت ۴.۸۲ میلیون تن وجود دارد. از این میزان آرد تقریبا ۴۰ درصد برای تولید نان و ۳۰ درصد نیز برای نودل مورد استفاده قرار می‏گیرد. بر اساس آمار سال ۲۰۱۶، سرانه مصرف گندم و محصولات آن برای هر نفر ۳۲.۹ کیلوگرم است.

واردات گندم در سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ با کاهشی ۱۰۰ هزار تنی به ۵.۸ میلیون تن خواهد رسید. تقریبا ۹۰ ردصد از گندم مورد استفاده در ژاپن از طریق واردات تأمین می‏شود.

در مجموع، با توجه به افزایش سن جمعیت ژاپن و کاهش جمعیت ۲۵۰ هزار نفری در هر سال، مصرف غذا در این کشور در حال کاهش است و همین به کاهش دام وطیور و در نتیجه خوراک مورد نیاز برای آن‏ها منجر شده است و مصرف غلات با کاهش مواجه شده است.

قبلی اولویت ذخیره سازی گندم در دستورالعمل خرید تضمینی گندم سال 98 اصلاح شد
بعدی ذخیره‌سازی استاندارد، دغدغه ای مهم

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.