نان صنعتی در رقابت با نان سنتی دیگر امکان افزایش قیمت ندارد

رئیس اتحادیه نان‌های صنعتی کشور

طبق مصوبه دولت، نان صنعتی و آزادپزها شامل قیمت گذاری نمی شوند و عرضه و تقاضا نرخ آنها را تعیین می کند اما مشکل این است که بازار مصرف کنندگان، کشش افزایش قیمت نان صنعتی را همگام با افزایش هزینه های تولید ندارد و نان سنتی با نرخی پایین تر به فروش می رسد لذا در صورت افزایش قیمت نان صنعتی مردم قدرت خرید خود را از دست می دهند.

محسن لزومیان، رییس اتحادیه نان صنعتی کشور با ذکر مقدمه فوق در گفتگو باخبرنگار نگاشته بیان کرد: با توجه به افزایش هزینه های تولید نان صنعتی و مواد اولیه آنها همچون افزودنی ها و روغن، رقابت با نان سنتی که یارانه دریافت می کند و قیمت پایینی دارد، دشوار شده است و در حال حاضر واحدهای نان صنعتی مجبور هستند با اندک افزایش قیمت که متناسب با قدرت خرید مردم باشد، فعالیت کنند که این امر مشکلات عدیده ای را همچون تعطیلی برای آنها به همراه آورده است.

تنها عامل تدوام تولید نان صنعتی، صادرات نیز غیرممکن شد

وی افزود: علاوه بر این با توجه به نیمه یارانه ای شدن گندم صنف و صنعت امکان صادرات نیز دیگر برای نان صنعتی وجود ندارد و این شریط را دوچندان دشوار کرده است.

لزومیان تصریح کرد: سال گذشته حدود ۳۰ درصد از واحدهای نان صنعتی به دلیل افزایش هزینه های بسته بندی، سلفون، حمل و نقل، سود بانکی و هزینه کارگر تعطیل و یا توسط بانک توقیف شدند و در حال حاضر شرکت های برند درحال فعالیت هستند. در این راستا اتحادیه نان صنعتی سعی دارد که با پیگیری مشکلات تولیدکنندگان در کنار آنها قرار بگیرد و مانع تعطیلی برندهایی که تولید را وظیفه خود می دانند، شود.

رییس اتحادیه نان صنعتی کشور در ادامه اضافه کرد: یکی از اقداماتی که اتحادیه در راستای سرپا نگه داشتن واحدهای تولیدی دارد، این است که مشکلات بانکی واحدها را پیگیری کند. همچنین باتوجه به یارانه ای شدن گندم صنف و صنعت و سهمیه ای شدن آرد آنها، برای واحدهای نان صنعتی که تولید بیشتری دارند با انجام راهزنی سهمیه بیشتری دریافت کند.

وی در خصوص سامانه فروش آرد سایر مصارف گفت: اگرچه سامانه خرید آرد صنف و صنعت ابتدا مشکلاتی داشت و طی آن سواستفاده هایی صورت می گرفت اما در حال حاضر تمام آن مسائل رفع شده و خریداران به راحتی آرد مورد نیاز خود را از هر استانی که بخواهند تهیه می کنند.

ممنوعیت صدور جواز واحدهای فانتزی، مانعی بر سر راه فرهنگ سازی نان صنعتی شد

لزومیان در پایان خاطر نشان کرد: طبق بخشنامه صنعت، معدن و تجارت صدور مجوز احداث واحدهای فانتزی از مرداد ماه سال ۹۷ ممنوع شده است که به نظر چندان مناسب نیست چراکه این واحدها ویترین کار صنعتی بودند و به فرهنگ سازی در زمینه مصرف نان صنعتی می پرداختند لذا اگر شرایطی فراهم شود که این محدودیت رفع شود تا واحدهای کوچک فعالیت کنند، شرایط بهتری به وجود خواهد آمد.

قبلی مدیرعامل شرکت فن آوران سازه گهر از پایان یافتن پروژه ترمینال غلات بندر امام خمینی خبر داد
بعدی یکی از برترین آردهای تولید سنگک کشور، در کارخانه آرد سبوس سمنان عرضه می شود

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.