مدیرعامل شرکت آرد میلاد آذربایجان از افتتاح ۶ کندوی مکانیزه آرد به ظرفیت ۱۰۰۰ تن تا اوایل مرداد ماه خبر داد


گروه تولیدی کارخانجات آرد میلاد آذربایجان با رویکرد تبدیل شدن به یکی از برندهای برتر آردهای تخصصی کشور، فعالیت خود را از سال ۱۳۷۹ در استان آذربایجان شرقی آغاز نمود. نقطه عطف این شرکت تغییر مدیریتی و جوانگرایی مجموعه در سال ۱۳۹۱ است که ثمره آن تولد نگرشی نو جهت تولید محصولی با کیفیت برتر و به صورت مستمر است که جهت دستیابی به این مهم در سال ۱۳۹۲ آزمایشگاه مجموعه با هزینه کلان تجهیز گردید تا پاسخگوی نیازهای واحد کنترل کیفی مجموعه گردد. از طرفی در اواخر سال ۱۳۹۴ این واحد تولیدی مطالعات احداث سیلوهای بتنی ۲۵ هزار تنی ذخیره سازی گندم را آغاز نموده که در سال ۱۳۹۵ عملیات عمرانی آن آغاز و در مرداد ماه ۱۳۹۶ آماده بهره برداری گردید. همچنین این شرکت در مسیر رشد و توسعه، علاوه بر متمایز شدن از لحاظ تکنولوژی و حفظ کیفیت برتر محصولات تولیدی خود، بیشتر تلاش خود را در راستای جلب رضایت مشتریان از لحاظ کیفیت متمرکز نموده است که منجر به اخذ تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف کنندگان طی دو سال متوالی ۹۶ و ۹۷  عنوان واحد نمونه استاندارد در سال ۹۷ گردیده است.

حافظ ابراهیمی، مدیرعامل شرکت آرد میلاد آذربایجان در گفت و گو با نشریه نگاشته با اشاره به ظرفیت روزانه ۲۴۰ تن در حال تولید این شرکت، بیان داشت: این شرکت در راستای ایجاد تنوع در محصولات بنا به خواست و نیاز مشتریان، اقدام به تولید آردهای تخصصی نموده است که علاوه بر تولید آردهای خبازی شامل آرد لواش و تافتون، آرد سنگک، آرد بربری، آرد نول فانتزی و آرد کامل؛ اقدام به تولید انواع آردهای نول مخصوص کیک، نول مخصوص کلوچه، نول مخصوص برای انواع بیسکویت، نول مخصوص ویفر، نول مخصوص چوب شور و همچنین آرد مخصوص ماکارونی و لازانیا نموده است. در نتیجه گروه تولیدی آرد میلاد آذربایجان با هدف ارتقا سطح علمی کارکنان و نیز ارتقا جایگاه واحد تولیدی به عنوان واحد فعال از لحاظ تحقیق و توسعه، اقدام به انجام پروژه های تحقیقاتی و ارسال چندین مقاله به همایش ها و کنگره ها و نیز نشریات مرتبط نموده است.

آزادی عمل در انتخاب خرید سبوس به نفع اتحادیه ها است

وی در خصوص اجرایی شدن سامانه فروش سبوس، اذعان کرد: اجرایی شدن سامانه آرد منجر شد تا سهمیه گندم کارخانجات بر اساس عملکرد آن ها تعیین گردید. امید می رود با راه اندازی سامانه سبوس سهمیه کاذب برخی از اتحادیه ها از بین برود و ساماندهی توزیع سبوس به نحوی صورت گیرد که واسطه ها حذف و سبوس اختصاص یافته مستقیم به دست دامدار واقعی برسد. پیش از این شاهد بوده ایم که سبوس تعاونی ها با دخالت دلالان توزیع می گردید و بهای تمام شده این نهاده برای دامدار به مراتب بالاتر از نرخ واقعی محسوب می گردید. همچنین آزادی عمل در انتخاب خرید سبوس از کارخانه ها مزیت دیگری برای اتحادیه ها خواهد بود.

وی در پاسخ به پیش بینی کیفیت گندم در فصل برداشت آتی، خاطرنشان کرد: بارندگی های ابتدای سال از طرفی باعث از بین رفتن برخی از مزارع غلات از جمله گندم در مناطق گندم خیز کشور گردید ولی از طرفی باعث پر محصول شدن مزارع دیمی کشور شده است. احتمال می رود که این بارش های سیل آسا منجر به آسیب دیدن مزارع از لحاظ برخی آفت ها از جمله سیاهک گندم گردد که تاثیر بر کیفیت گندم تولیدی و به تبع آن آرد حاصل خواهد داشت.

ابراهیمی در بیان برنامه های توسعه ای شرکت آرد میلاد آذربایجان در سال رونق تولید، یادآور شد: با توجه به نام گذاری امسال به عنوان سال رونق تولید از سوی مقام معظم رهبری کارخانه آرد میلاد در راستای فرمایشات ایشان علاوه بر افزایش مستمر و متداوم ظرفیت تولید و افزایش افراد شاغل در مجموعه، اقدام به ساخت ۶ کندوی جدید مکانیزه آرد به ظرفیت ۱۰۰۰ تن از نوع بتنی نموده که مراحل اجرایی آن در حال اتمام است و در اوایل مردادماه سال جاری مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

افزایش ظرفیت ذخیره سازی غلات تا ۶۰ هزار تن

وی در خاتمه یادآور شد: در راستای توسعه مرکز مکانیزه خرید و نگهداری غلات در منطقه کارهای مطالعاتی و نقشه های اجرایی سیلوهای گندم این کارخانه انجام گرفته و به محض اتمام کندوهای آرد مراحل اجرایی این سیلوها هم آغاز خواهد شد تا ظرفیت ذخیره سازی غلات این مرکز از ۳۰ هزار تن به ۶۰ هزار تن افزایش یابد. این اقدام باعث می شود تا انتقال گندم کشاورزان منطقه به مراکز دیگر با صرف هزینه های گزاف جلوگیری شود و منجر به افزایش اشتغال زایی خواهد شد.

 

قبلی با پتانسيل توليد بيش از يك و نيم برابر مصرف داخلي، كمبود ماكارونی توجيهی ندارد!
بعدی احداث 9 واحد تولیدی جدید توسط شرکت فجرسپاهان در آینده ای نزدیک

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.