شرکت سیلوسازان تهران، رکورددار بیشترین تناژ سیلوی فلزی اجرا شده در ایران

مدیرعامل شرکت سیلوسازان تهران مطرح کرد

در ماه های اخیر با اجرای پروژه ۵۰ هزار تنی مجتمع سیلوهای مکانیزه خوشه زرین هشترود توسط شرکت سیلوسازان تهران، رکورد جدیدی از سوی این شرکت به ثبت رسیده است. شرکت سیلوسازان تهران در مرحله اجرای این طرح موفق شد تا یک سیلوی ۳۳۰۰ تنی را در ۱۷ روز ساخته و نصب نماید. از این رو به عنوان سریع ترین سیستم ساخت مخازن و سیلوها در دنیا شناخته می شود.

مهندس ابوالفضل خلیلی، مدیرعامل شرکت سیلوسازان تهران در خصوص اجرای پروژه ۵۰ هزار تنی شرکت خوشه زرین هشترود، بیان داشت: بر اساس فرمولاسیون و محاسبات اعلامی از طرف کمپانی لیپ، این سازه در برابر شدیدترین زلزله ها و طوفان ها و نیز نفوذ رطوبت و آب به داخل سازه مقاومت بی نظیری را نشان می دهد که البته پایداری و حفظ سازه در طی ۴۴ سال اجرای پروژه ها در مناطق مختلف کشور و با شرایط اقلیمی متفاوت کشور خود تصدیق کننده این محاسبات و تحلیل دقیق مدیران شرکت لیپ آلمان است.

وی در ادامه یکپارچگی و پیوسته بودن بدنه سازه در سیستم لیپ را از ارکان مهم این سیستم دانست و افزود: سیلوهای ساخته شده توسط سیستم لیپ مانند سایر سیستم های ساخت سیلوی فلزی به صورت قطعه-قطعه نصب نمی گردد بلکه بدنه سازه از کف تا بالای آن بصورت پیوسته و با تکنولوژی دابل فولد بهم متصل می گردد. لذا سازه یکپارچگی خود را حفظ خواهد کرد و در برابر تنش های عمودی و افقی مقاومت بسیار بالایی را نشان می دهد.

خلیلی در پاسخ به چگونگی افزایش طول عمر سیلوهای لیپ، اذعان داشت: عدم استفاده از پیچ و مهره و سوراخکاری در بدنه سیلو تاثیر بسزایی در کاهش طول عمر سازه دارد. به گونه ای که هر سازه ای که در بدنه آن سوراخ های فراوان ایجاد شود به همان تناسب از مقاومت  و استحکام سازه کاسته خواهد شد و خطر نفوذ رطوبت و آب را به داخل سیلو فراهم می آورد که به مراتب احتمال فساد بار داخل سیلو را می افزاید. در سیستم لیپ آلمان نحوه اتصال ورق ها با روش پرس دابل فولد لیپ است که در آن از جوش و سوراخ کاری خودداری شده و ورق ها با مقاومت اصلی و استاندارد واقعی خودشان باقی می مانند.

شرکت سیلوسازان تهران، رکوردار بیشترین تناژ سیلوی فلزی اجرا شده در ایران

وی با اشاره به اینکه شرکت سیلوسازان تهران در طول ۴۴سال فعالیت خود، عنوان قدیمی ترین شرکت و نیز رکوردار بیشترین تناژ سیلوی فلزی اجرا شده در ایران را کسب کرده است، یادآور شد: محاسبات دقیق، تحلیل سازه و همچنین رعایت استاندارد های اعلامی از طرف شرکت لیپ آلمان، استفاده از متریال با کیفیت (ورق گالوانیزه گرم با پوشش واقعی بالای ۲۷۵ میکرون) ازجمله مواردی است که همواره این شرکت در طول دوران فعالیت خود بر آن پایبند است و موفقیت اجرای سیلوها را تضمین می کند.

 

 

 

قبلی نبود سیاست گذاری مناسب در جهت تعیین قیمت تعادلی گندم، عاملی برای کاهش رفاه گندم کاران
بعدی در صنایع آردسازی امکان سنجی بخش‌های توسعه اقتصادی پروژه؛ مهم ترین عامل در تسریع روند پروژه سیلواست

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.