جایگاه نان صنعتی در سبدغذایی شهروندان تهران

نگاشته گزارش می‌دهد

 تاریخچه تولید نان صنعتی در ایران به تولید نان سیلویی یا آجری از سوی شرایدون آمریکایی در سال ۱۳۲۰ بر می‌گردد و پس از آن در سال ۱۳۳۶، نخست وزیر وقت، نان ۶۰۰ گرمی را تولید کرد که هر دوی این نوع نان‌ها با مخالفت مجلس رو به رو شد. تولید نان‌های ماشینی در قبل از انقلاب نیز یکی دیگر از تجربه‌های ناموفق نان صنعتی در ایران است که به دلیل عدم هماهنگی با ذائقه مردم ایران با استقبال مواجه نشد.

سرانجام در سال ۱۳۸۶ با اجرای طرح صنعتی شدن نان به شکل تازه در کشور، بزرگترین و نخستین واحد تولید نان صنعتی در کرج به بهره‌برداری رسید و طبق مصوبه دولت و در صورت تمایل کارخانه ها، وزارت بازرگانی موظف به توزیع نان این واحد ها در مدت ۳ ماه از آغاز به کار آنها خواهد شد. حال با گذشت ۱۲ سال از پخت و توزیع نان صنعتی در ایران و همزمان با برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنعت آرد و نان   (ibex2019) نگاشته در گزارشی به بررسی میزان استقبال و جایگاه این نوع نان در سبد غذایی شهروندان پرداخته است که مواردی هم‌چون عملکرد ضعیف شبکه توزیع، مواقع شرایط نگهداری نامناسب، استفاده از نایلون‌های نامرغوب و مغایرت اقلام مصرفی نان با عناوین ذکر شده در بسته‌بندی از شکایات اصلی مردم در این حوزه است.

به گفته یکی از شهروندان تهرانی خوشبختانه امروز، تولید نان‌های صنعتی در کشور با تنوع فراوانی همراه است و  برای مثال مصرف نان هفت غله، نان تست جو و یا نان یونانی و پاتیا می‌تواند جایگزین‌های مناسبی برای وعده‌های غذایی به خصوص صبحانه افراد باشد.

وی با اشاره به اینکه در شمال شهر تهران، میزان استقبال از نان‌های صنعتی بیشتر است، گفت: اکثر فروشگاه‌های زنجیره‌ای در شمال تهران از استندهای مختلف برای توزیع نان‌های گوناگون صنعتی بهره گرفته‌اند و تقریبا اکثر برندها و محصولات مختلف نان‌های صنعتی را عرضه می‌کنند در حالی که متاسفانه در مناطق جنوبی تهران به دلیل عملکرد ضعیف شبکه توزیع، شاهد فراوانی و تنوع این نوع نان در فروشگاه‌ها و سوپرمارکت‌ها نمی‌باشیم. از سوی دیگر در اکثر مواقع شرایط نگهداری نامناسب و توزیع دیرهنگام سبب می‌شود تا نان‌های موجود در فروشگاه‌ها تازگی نداشته باشند و تاریخ انقضا آن روزهایی پایانی خود را سپری کند.

این شهروند تنوع، طعم و مزه نان‌های صنعتی را متفاوت و جذاب از نان‌های سنتی دانست و گفت: یکی از مزایای نان‌های صنعتی در مقایسه با نان سنتی استفاده از ماشین‌آلات است که بهداشت بیشتر نان را نیز تامین می‌کند. البته ضعف در بسته‌بندی و استفاده از نایلون‌های نامرغوب از مواردی است که باید در آن تجدیدنظر شود.

یکی دیگر از شهروندان در گفتگو با خبرنگار نگاشته درباره نان‌های صنعتی اعتقاد دارد که متاسفانه شرکت‌های صاحب برند در این حوزه، از تبلیغات مناسبی برای معرفی محصولات خود بهره نگرفته‌اند. به گونه‌ای که اکثر مردم در خصوص نان‌های صنعتی و مزایای آن آگاهی و شناخت مناسب ندارند. همچنین بسته‌بندی نا مناسب و بزرگ این نوع نان‌ها، پاسخگوی متقاضیان با نیاز محدود نمی‌باشد و به دلیل وجود تعداد زیاد نان در یک بسته با دور ریز همراه می‌شود.

مغایرت اقلام مصرفی نان با عناوین ذکر شده در بسته‌بندی به اعتماد مردم لطمه می‌زند

این شهروند در ادامه با اشاره به قیمت گران نان‌های صنعتی اظهار کرد: قیمت گران این نوع نان برای اکثر جامعه با صرفه اقتصادی همراه نیست و به  همین دلیل نان سنتی جایگاه بیشتری را سبد غذایی مردم دارد. از سوی دیگر با وجود گرانی این نوع نان، شاهد مغایرت اقلام مصرفی ذکر شده بر بسته‌بندی نان و مغزهای موجود در داخل نان هستیم که این امر اعتماد مشتریان را سلب خواهد کرد.

شهروند دیگری در گفت‌وگو با خبرنگار نگاشته اظهار کرد: متاسفانه برخی از نان‌های صنعتی مزه و بو ترشیدگی دارند که از همان آغاز میل مصرف‌کننده را تضعیف می‌کند. همچنین برخی از برندهای معتبر و مرغوب نان صنعتی دارای شعب و زنجیره متناسب پخش و توزیع نیستند و شعب آن تنها در چند نقطه شهر متمرکز شده‌اند.

همچنین در سال‌های اخیر دولت هیچ اقدام تبلیغاتی را در رادیو و تلویزیون برای افزایش سطح بهداشت نانوایی‌های سنتی و کاهش مصرف جوش شیرین در نان سنتی انجام نداده است. در حالی که میتوان با فرهنگ‌سازی و ارائه راهکارهای تبلیغاتی به نانوایان سنتی، فضایی را ایجاد کرد که نانوا در کنار پخت نان داغ خود نان‌های صنعتی را هم عرضه کند

در پایان باید یادآور شد که با توجه به استفاده از دانش روز برای تولید نان صنعتی، کیفیت بالای پخت، تنوع گسترده محصول، ماندگاری مناسب و انجام مرحله کامل تخمیرخمیر این محصول  از جایگاه غذایی مناسبی برخوردار است که متاسفانه به دلائلی همچون گرانی محصول، عدم آگاهی شهروندان نسبت به این نوع نان، عملکرد ضعیف شبکه توزیع در پخش انواع این نان در مناطق مختلف کشور شاهد سرانه مصرف محدود نان صنعتی در کشور می‌باشیم که این امر، فرهنگ‌سازی متولیان این صنعت و بهبود در قیمت این محصولات را می‌طلبد.

 

قبلی آشنایی با غنی سازی آرد و مکانیزم های استفاده شده در این فرآیند
بعدی در باب کسری بار فله در حمل دريايی

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.