تغییرات خط تولید آرد توسط نیروهای فنی کارخانه به دیاگرام آسیب می رساند

مدیرعامل شرکت پویان صنعت

این روزها به منظور بهبود کیفیت آرد بسیاری از کارخانجات به اصلاح دیاگرام و خط تولید توسط نیروهای فنی داخل کارخانه می پردازند اما نکته ای که باید به آن توجه داشت این است که گاهی اوقات این نیروها دانش کافی را ندارند و اگرچه جابجایی و تغییرات آنها در چند روز ابتدایی ممکن است تاثیرات مثبتی داشته باشد اما در طولانی مدت دیاگرام را با مشکل مواجه می کند.

اصلاح دیاگرام در چندسال اخیر با ممنوعیت واردات گندم بیشتر شده است

مهندس عبد محمودی، مدیرعامل شرکت پویان صنعت ضمن ذکر مقدمه فوق در گفتگو با خبرنگار نگاشته بیان کرد: از آنجاییکه در چند سال اخیر واردات گندم ممنوع شده و کارخانجات آرد با گندم های ایرانی که گلوتن کیفیت پایینی دارند، به تولید آرد می پردازند لذا به منظور اصلاح و بهینه سازی کیفیت آرد، کارخانجات مجبور هستند دیاگرام خود را اصلاح کنند تا با گندم متوسط آرد خوبی را تولید کنند در غیر این صورت اصطلاحا برگشت آرد به آسیاب ها یا والس ها بیشتر می شود و نشاسته آسیب دیده را افزایش می دهد.

وی عنوان کرد: یکی از دلایلی که در دو سه سال گذشته باعث شده کارخانجات آرد بیشتر به بحث دیاگرام روی آورند؛ بحث رقابت و حفظ کیفیت است چراکه پیش از این گندم خارجی مشکلات کیفی گندم داخلی را پوشش می داده است و اگر دیاگرام مشکلی هم داشت به دلیل کیفیت مواداولیه، مشخص نمی شد.

چه زمانی به اصلاح دیاگرام در کارخانه ها نیاز است؟

مدیرعامل شرکت پویان صنعت خاطرنشان کرد: زمان اصلاح دیاگرام بستگی به نحوه نگهداری کارخانجات آرد دارد به گونه ای که اگر نگهداری مناسب در دیاگرام اولیه اجرا شود، نیازی به اصلاح آن پیدا نخواهد شد مگر اینکه به دلیل استهلاک دستگاه ها نیاز به اصلاح دیاگرام احساس شود.

عبد محمودی در ادامه تصریح کرد: نگهداری دیاگرام شامل بازدید های مرتب الک ها، تعویض به موقع غلطک ها، شیارزنی غلطک ها، تعمیرات قسمت بوجاری و نظافت های دوره ای الک ها می شود چرا که اگر هر کدام از این موارد رعایت نشود دیاگرام با مشکل مواجه می شود.

شایان ذکر است فلسفه تاسیس شرکت مشاوران پویان صنعت، بحث طراحی دیاگرام و بهینه سازی تولید کارخانجات آرد بوده که در کنار آن تامین قطعات یدکی هم انجام می شود. علاوه بر این شرکت پویان صنعت اخیرا توانسته نمایندگی انحصاری شرکت ekin ترکیه را به دست آورد و لوازم آزمایشگاهی کارخانجات را نیز تامین کند.

قبلی ابتکار تولید تجهیزات پخت در اندازه کوچک تر و قیمت پایین تر برای IBEX2020
بعدی شرکت بهبود دهنده رازی از مرکز تحقیقات تا ایجاد هلدینگ

بدون دیدگاه

پاسخ خود را بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.